Thorgal Sevenler Derneği

Başlatan Mrtekin, 13 Ağustos, 2014, 22:04:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay1944

Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Mrtekin

Alfa'yı da bombalamayı unutmayın.

İthaki'ye de göndersek mi?
They drew first blood...

yunusmeyra

aynı metni kullandım ve imza,forum bilgileri gibi eklerde yaparak gönderdim  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

haysat

Frankofon okuyucusunun iki elin parmaklarını geçecek kadar olmaması Thorgal gibi kaliteli bir serinin hak ettiği değeri bir türlü hak edememesine sebeb oluyor.

İlker'le konuştuğum da kesinlikle yayinlamayacağını ama yayınlamak isteyene her türlü yardımı yapabileceğini söylemisti.

Ben de neden şimdiye kadar liste de yokum anlamış değilim,neyse kendimi 20. üye olarak ekledim .

Umarım en kısa zaman da bu harika seriyi yayinlayacak bir yayınevi çıkar.

1= ozer, İlker Bey, Onursal Başkan,

2= hanac,

3= köstebek,

4= OZAN BALIM,

5= Mrtekin,

6= V,

7= Kalidor,

8= designer73,

9= ercoktay,

10=tommikser,

11=pearl jam,

12=haziran00,

13=connyapku,

14=antiochia,

15=yunusmeyra,

16 =baba alsana,

17=The Darkness,

18= Ras Al Ghul,

19=altay1944,

20=Haysat,

21=ferzan,
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

ferzan

Thorgal'a her zaman varım ben de...Kendimi 21. sıraya ekliyorum...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

nicholaihel

Thorgal başlığı son mesajlarda görüleceği üzere Thorgal geç keşfedip bayıldığım bir seri. Ne zamandır da övmüyordum. Bir kere daha övmüş olayım :) Beni de ekleyiniz efendim.

haysat

Ve listenin son hali

2= hanac,

3= köstebek,

4= OZAN BALIM,

5= Mrtekin,

6= V,

7= Kalidor,

8= designer73,

9= ercoktay,

10=tommikser,

11=pearl jam,

12=haziran00,

13=connyapku,

14=antiochia,

15=yunusmeyra,

16 =baba alsana,

17=The Darkness,

18= Ras Al Ghul,

19=altay1944,

20=Haysat,

21=ferzan,

22=nicholaihel,

23=seastar1000,

seastar1000

Mrtekin

Bugün itibarı ile YKY yetkilisi Sevinç Hanım'dan gelen mail aşağıda;

"Merhaba Mehmet bey,
Öncelikle yayınlarımıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Okko ve Haçlı Seferi serilerimizin gelecek sayıları önümüzdeki aylarda yayımlanacaktır.
Thorgal Öneriniz yayın kurulumuza sunulacak ve 2017 yayın programımızla ilgili gelişmeler sosyal medya hesaplarımızdan paylaşılacaktır. Arzu ederseniz web sitemizden bizi takip edebilirsiniz.

Keyifli okumalar..
http://kitap.ykykultur.com.tr/kitaplar?g=T+LlfxeKYP4="
They drew first blood...

Nightrain

Ben de bir kaç öneride bulunayım hemen.  ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

darkwood

Beni niye listeye yazmadınız lo  :-*

Listenin en güncel hali,

2= hanac,

3= köstebek,

4= OZAN BALIM,

5= Mrtekin,

6= V,

7= Kalidor,

8= designer73,

9= ercoktay,

10=tommikser,

11=pearl jam,

12=haziran00,

13=connyapku,

14=antiochia,

15=yunusmeyra,

16 =baba alsana,

17=The Darkness,

18= Ras Al Ghul,

19=altay1944,

20=Haysat,

21=ferzan,

22=nicholaihel,

23=seastar1000,

24=darkwood
Darkwood Sakinleri..

haysat

THORGAL (TORGAL) 40 YAŞINDA!
Tercüman Çocuk'ta maceralarını büyük beğeniyle okuduğumuz "Yıldızların çocuğu" Thorgal Aegirson 40 yaşına bastı. Dünyada ilk kez; 22 Mart 1977'de Belçika kökenli haftalık çizgiroman dergisi TinTin'de boy gösteren kahramanımız, ilerleyen yıllarda geniş bir hayran kitlesine sahip oldu. Nice 40 yıllara Thorgal Aegirson!..

Bir kac gun gec olsada Thorgal'ın yeni yaşını kutlayalim derim.
Böylesine değerli bir çizgi roman Türkiye'de gerekli ilgiyi bir türlü göremedi malesef...

darkwood

Nice 40 yıllara Thorgal Aegirson. Umarım hak ettiği ilgiyi bundan sonra bizde de görür.  :-\
Darkwood Sakinleri..

yunusmeyra

Alıntı yapılan: darkwood - 26 Mart, 2017, 18:58:58
Nice 40 yıllara Thorgal Aegirson. Umarım hak ettiği ilgiyi bundan sonra bizde de görür.  :-\

nice yıllara  :)

Selami Hoca,
"altın madalyon" e-dergimizin 8.sayısında, "çizgi romans anıları" yazısıyla bizleri çocukluğumuzda tanıştığımız çizgi roman ve dergilerin hatıralarına doğru güzel bir yolculuğa çıkarmıştı. "thorgal" maceraları ile ilk tanıştığımız yılların heyecanı da vardı anlattıklarında:

"Ortaokul yılları.Okul döneminde çizgi roman yasak. Zaten yaz boyu  biriktirdiğim çizgi romanlarımın ısıttığı  termosifon suyunda yıkanalı aylar olmuş. Ama harçlığımla her hafta  Tercüman Çocuk almamın önünde bir engel yok.Yeni sayıyı alıralmaz hızla  arka sayfalara yöneliyorum. Geçen hafta Thorgal buz gibi suların içinde bir kayaya zincirlenmiş halde kalmıştı. Acaba kurtuldu mu? Bir yandan  okuyor bir yandan yürüyorum. Birden sert bir fren sesi. Etraftan bağıranlar. "Deli misin be çocuk. Ezileceksin." Elimden geldiğince istifimi bozmadan  karşı  kaldırıma geçiyorum. Bir kenara  geçip o dört beş sayfayı  su gibi  okuyorum. Thorgal  kurtuldu. Ben titriyorum ve mutlu olduğumu  biliyorum..."

bu mutlu çocuğun merak ve heyecanını, sanırım o tarihlerde "thorgal" ile tanışan her çocuk hissetmişti...ve sonraki uzun yıllar da "thorgal" bekleyişimiz sürdü...bu "efsane" seriyi 40`li yaşlarımızda, baştan bir kere daha( bu sefer sıralı ve eksiksiz) okumanın keyfine vardık. sanırım "thorgal" okumuş olmam, dünyadaki en şanslı çizgi roman okurlarından biri olduğumu gösteriyor. teşekkürler rosinski ve teşekkürler van hamme...

not:bu vesileyle bizleri "thorgal" ile buluşturan tüm yayıncılara(tercüman çocuk,milliyet çocuk, remzi kitapevi ve özellikle çizgili düşler...) teşekkür ederim...

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

zydaba