Demir Adam - Arka Bahçe Yayıncılık

Başlatan Mrtekin, 15 Ağustos, 2014, 01:42:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gamlıbaykuş

Liste için teşekkür ederim dean. İnşallah Arka Bahçe kısa zamanda tamamlar...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

dean

Alıntı yapılan: tommikser - 16 Ağustos, 2014, 01:27:18
Dean genel olarak beğenmişsin ve verdiğin puanlar oldukça iyi bu beni daha da meraklandırdı.Umarım çok satar çok okuruz.

O tarihte adada olduğum için iletiyi görmemişim. Şimdi gördüm geriye doğru bakarken. Evet, Fraction dönemi son yıllardaki en iyi Iron Man dönemi. Güzel maceralar bizi bekliyor.

Jedmau

Chuck

Çok iyi oldu bu :D Satışları da iyi olur inşallah bütün seriyi okuruz :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

doktor1881

Chuck

Iron Man'ı solo olarak ilk kez okudum. Öyle aşırı beğenmesemde sıkılmadan okudum. Devamı çıkar çıkmazda alacağım :)

sulkesen

inşallah bu seri başarılı olur ayrıca çıkarttıkları daredevil macerası da çok iyi.daha önce hoz yayınlarının çıkarttığı demir adam extremis maceresı çok çok iyi bir macera idi niye satmadı anlayamadım

tommikser

Demir adam karakteri çocukluğumda okuduğum karakterden oldukça farklılaşmış diyebilirim.Zamanında öyle miydi bilemiyorum? Tüm eski sayılar elimde olmasına karşın uzun zamandır göz atmadım.Yalnız ben şunu hissettim;devletin gözünden doğrular nelerdir?

Günümüzde oldukça tartışılan devlet olgusu ve sınırları Demir adam üzerinden yürütülüyor.Mutlak güç,mutlak kudret,tartışmaya açık olmayan doğrular.

Bu açıdan bakınca bence oldukça sağlam bir karakter.Eğer devletçi bir bakışınız varsa,özellikle güvenlik askeri açıdan,karakter bu evrende sizin sormak isteidğiniz soruları açıkça soruyor.Tek taraflı tez gerçekten yavan olurdu.Sadece Kaptan Amerika'nın doğruları doğru kabul edilirse büyük bir kitlede dışlanmış olacaktı.Bu kitle için ideal bir kahraman diyebilirim.

Can ve mal güvenliğiniz için neleri feda ederdiniz? Nereye kadar ederdiniz? Bunun için sınırlarınız ne? Gibi onlarca soru devletçi bir bakış açısından soruluyor ve aynı tez üzerinden cevaplanıyor.

Bu açıdan bu yayına bakınca oldukça başarılı buldum.Bir kere içi doldurulmamış bir karakter değil.Savunduğu tezlerin kabul edilebilir veya edilemez olduğu tartışılabilir ki bu bence iyi bir şey.Ben bu kanallar ve alt metinler ile okuyunca yayını sevdim.Karşı bir tezi her zaman severim.Beni bir tez ne kadar etkilerse o kadar iyidir.Demir adam bu açıdan değerli diyebilirim.

Yayın açısından söylenecek birkaç şey var tabii ki.İlk olarak kağıt ince ama çok sıkıntılı gelmedi.Yalnız bu kağıt fiyatına yayının pahalı olduğunu söyleyeyim.DC'nin telifleri uçuk diye nitelendirilirken ve Marvel bunun yanında ucuz denirken bu fiyat oldukça pahalı.JBC'nin Batman fiyatı ortada.90 gr Demir adam 29 TL iken 135 gr Batman ve bunu iki katı 35 TL.Arkabahçe fiyatı maalesef fazla.Bunu gözden geçirmeliler.İkinci Thor ve Demir Adam'ın konuşmasında ki balonlar.Thor'un fontu oldukça kötü.Mümkünse daha iyi bir font bulsunlar.

Bunun dışında diyecek fazla bişey yok.Keyifli okumalar...

dean

Deadman

İlk sayıya nazaran daha iyi bir kitap olmasını temenni etmekten başka elimden bir şey gelmiyor... Bana göre kapak daha baştan ofsayt...
IRON MAN yazısı orj. kalacak (ki mecburmuş) YENİLMEZ' de orj. kalsa kanımca daha iyi olurdu... Hadi YENİLMEZ'i Türkçeleştirdiniz "YENİLMEZ DEMİR ADAM IRON MAN" de çok abesle iştigal olmuş...

Yine de ilk sayıdaki harf ve kelime hataları ile kitap içi yapılan balonlama ve grafik hatalarının minimum düzeyde olmasını arzuluyorum...

Bir şey daha itiraf etmek istiyorum... İlk sayıyı maalesef okuyamadım... Kitaplıkta öylece duruyor... Ama 2. sayı çıkacağına göre bir kez daha elimden gelen gayreti gösterip okumaya çalışacağım...

Nightrain

2.cildi bu kadar geç çıkarttıklarına göre satışlar iyi gitmiyor ya da bi aksilik oldu?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

En zayıf halka buydu diye hatırlıyorum.

dean

İkinci sayı üçüncü sayı ile kendi içinde de devam eden bir hikayeye sahip. Bu cilt Worlds Most Wanted Book 1, üçüncü ise Worlds Most Wanted Book 2. Bu dönemden daha fazla keyif almak için Dark Reign'i de bilmek lazım. Büyük ihtimal cilt'in içinde özet geçerler ama ben yinede biraz bahsedeyim. Secret Invasion sonrası Norman Osborn Marvel'ın en üst kademesine çıkıyor. S.H.I.E.L.D. ortadan kalkıyor ve Osborn'un yönettiği H.A.M.M.E.R. kuruluyor. Osborn kendisine ait bir Avengers ekibi kurup Marvel'ı demir yumrukla yönetiyor. Dark Reign'den en fazla etkilenen karakterlerin başında ise Tony Stark geliyor. Stark'ın nasıl etkilendiğini spoiler olmasın diye yazmıyorum. Zaten Iron Man Cilt Tanıtımları bölümünde var.

Bu arada Iron Man için güzel bir dönemdir Matt Fraction'ın yazdığı dönem. Uzun ama karışık olmayan, eski düşmanlarında geri döndüğü, Tony'nin de baya karakter değişimine uğradığı etkili bir dönem. Ciltler ilerledikçe daha fazla sevileceğini düşünüyorum.

Chuck

dean