Hangi Animeyi Tavsiye Edersiniz ?

Başlatan kadri kerem, 02 Ağustos, 2013, 22:53:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NIC

Alıntı yapılan: kadri kerem - 22 Ağustos, 2014, 03:09:48
Hajime No Ippo efsanemdir.  Yalnızca Takamura için bile izlenir. İnsanın gözünden gülmekten yaş getiren sahnelerle doludur. Ama mangası almış başını gitmiş tabii. Keşke animesini de devam ettirseler. 

Bleach ve Death Note diğer iki anime tavsiyem.

Bir de çocukluğumda izlediğim bir anime vardır ki onun yeri bambaşkadır. Bu anime Ganbare Genki'dir. İçinizden mutlaka hatırlayacaklar çıkacaktır. İnsana hey gidi günler hey dedirten bir animedir. Hatta son bölümlerini oynatmamışlardı. Hem üzülmüş, hem sinirlenmiştim. Hala da izleyemedim sonuna kadar. :'(

Bende sonunu izleyemedim ama babasını öldüren boksörle maç yapmadan bitiyormuş dizi.

Chuck

Ahmet ağustostan bu yana geçen sürede izledin mi bilmiyorum ama izlemediysen Shingeki no Kyojin'i şiddetle tavsiye ederim. 25 bölüm zaten iki günde biter. Tadı damağında kalacak :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Utku Gürsoy

Ultimate Hellsing'de güzel animelerdendir.

alan ford

Vallahi pek animekültürüm yok ama seyrettiklerim içinde animeleri ikiye ayırabilirim.  Space Adventure Cobra ve diğerleri ;)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

V

Alıntı yapılan: alan ford - 27 Kasım, 2014, 21:39:59
Vallahi pek animekültürüm yok ama seyrettiklerim içinde animeleri ikiye ayırabilirim.  Space Adventure Cobra ve diğerleri ;)

Space Adventure Cobra'yı seven, City Hunter'ı da sever. ;)
"İstemem,eksik olsun.."

alan ford

Alıntı yapılan: V - 27 Kasım, 2014, 21:42:45
Space Adventure Cobra'yı seven, City Hunter'ı da sever. ;)

Aldım listeye , lakin önce büyük patron için Sarıya Boya'yı seyredeceğim . Cesaretimi topluyorum :P ::) ;D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

roy

Benden yeni bir animeye başlamayı düşünen herkese gelsin. Kısa kısa açıklamalarıyla.

Rainbow
Trajedi seviyorsanız saniye kaybetmeyin başlayın. Adı duyulmamış olmasına rağmen tam bir baş yapıt.

Full Metal Alchemist Brotherhood
önerim Full Metal Alchemist izleyecekler özellikle mangasını okumuşlarsa veya okuyorlarsa ilk sezonunu izlemesinler adamın kafası karışıyor karakterler olaylar birbirine giriyor. Zaten ilk sezonu öyle bir şey ki bittikten sonra olayı bağladıkları veya sıvadıkları :D filmi 52 bölümlük anime serisinden daha çok şey anlatıyor ve daha iyi. İkinci sezonu çıkmadan hemen önce izlemiştim animenin ilk sezonunu kafam allak bullak olmuştu.

Basilisk
Bilmeyen yoktur herhalde. Basilisk'i Türkçe dublajlı izlemenizi öneririm. Zaten Türkçe dublajlı çok fazla anime yok bari bu az sayıdaki animelerdeki diyalogları kendi dilimizde duyalım.

Samurai Champloo
Komedi ve aksiyon var. Hoşuma giden yanı olay ilerleyişi çok iyi, akıcı. Bir kaç bölüm haricinde ama.

K-on! (2 Sezonunu ve filmini)
Komedi ve müzik türünde. Karakterlerin sevimliliği ve onları seslendiren seiyuuların sevimli sesleri için bile izlenir bence. Ama zevk meselesi hoşunuza gitmeyebilir.

Gintama (Tüm sezon ve filmleriyle. Ama Japon kültürüyle haşır neşir değilseniz izlemesi işkenceye dönüşebilir)
Anlayabilene çok iyi bir komedi animesi. İçinde aksiyonda var. Mangası olsun animesi olsun Japonya'da çok popüler Naruto, One Piece ve Bleach kadar popüler.

Steins Gate
Bilim kurgu sevenlere özellikle zaman makinesi olan bilim kurguları sevenler kaçırmasın. Ama bilim kurgudan nefret edenler bile bu animede bir şeyler bulurlar onuda deyim.

Detroit Metal City
Türleri arasında müzik olsa da komediden başka bir şey yok sayılır. Her bölüm 2 hikaye işleniyor ve gülmekten kırıp geçiriyor.

Bakuman (Tüm sezonlarıyla)
Azmin zaferini veya diğer bir deyişle 2 Mangaka'nın hikayesini anlatıyor.

Berserk Altın Çağ film serisi
Serisi nasıldır izlemediğimden bilmiyorum ama filmleri müthiş

Hunter x Hunter
Benim gibi shounen sevmeyen biri bile bu animeyi sevmişse artık siz düşünün. Konu yavaşa ama çok iyi ilerliyor bölümler ilerledikçe aksiyonda artıyor. Bir kaç bölüm izleyip bırakmanızı tavsiye etmem.

Studio Ghibli'nin bütün filmleri
Hayao Miyazaki ve İsao Takafata, dünyanın en çok tanınan iki animatörü birde bi tane daha soy adı Miyazaki olan yönetmen vardı Studio Ghibli'de oğlumuydu Hayao Miyazaki'nin yoksa kuzeni filanmıydı tam hatırlayamıyorum. Bütün eserleri izlenmeye değer.

Bana göre efsane niteliğindeki animeler bunlar. O yüzden arasında izlemediğiniz varsa izlemenizi öneririm. Tabiki kişilerin zevkleri farklılık gösterir yukarı da neredeyse her türden anime var. Trajediden tut komediye kadar. Ama bence hepsi de türlerinin en iyi örnekleri.

Ahmet Oktay

Afro Samuray'ı izledim, bitirdim. Şimdi Berserk ve Cowboy Bebop'u izlemeye başladım.

Ahmet Oktay

Hem Berserk'ten hem de Cowboy Bebop'tan 2 bölüm izledim, Cowboy Bebop daha çok hoşuma gitti.

-brendon-

Cobra the animation,berserk ve ninja scroll mutlaka izleyin

tamina

gantz, shingetsutan tsukihime, elfen lied, paprika, perfect blue, boogiepop phantom

bunlar izleyip çok sevdiğim animeler.

yeni anime arayışındayım psyco pass, death parade, ergo proxy ve harmony var ilgimi çeken bunlardan birini izleyen var mı? Bunların dışında da aksiyonu makul seviyede tutulmuş, daha çok hikaye odaklı anime tavsiyelerine de açığım :)

darkwood

Shingeki no Kyojin, Naruto, Bleach ve Full Metal Alchemist'i öncelikle izlemenizi tavsiye ederim.
Darkwood Sakinleri..

V

Monster, Parasyte, Cowboy Bebop animelerini banko izle Tamina..
"İstemem,eksik olsun.."

tamina

Alıntı yapılan: darkwood - 26 Kasım, 2015, 01:11:43
Shingeki no Kyojin, Naruto, Bleach ve Full Metal Alchemist'i öncelikle izlemenizi tavsiye ederim.

Shingeki no Kyojin güzel görünüyor, indiriyorum. Naruto ve Bleach ise hiç bana göre değil, ben daha sonlu şeylerden hoşlanıyorum  :) 

tamina

Alıntı yapılan: V - 26 Kasım, 2015, 07:23:17
Monster, Parasyte, Cowboy Bebop animelerini banko izle Tamina..

Teşekkürler :) kesin izleyeceğim Parasyte ve Monster tam aradığım gibi ama parasyte'ı indirecek yer bulamadım :-\, yeni diye herhalde.