KONTAKT Çizgi Roman Yarışması

Başlatan ümitkr, 23 Ağustos, 2014, 21:44:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ümitkr

Çizgi Düşler ve Marmara Çizgi sponsorluğunda yapılacak Wacom Intuos Medium Pro Tablet ve Copic Kalem Seti ödüllü çizgi roman yarışmasına bütün çizerler davetli! Jüriliğini Mahmud Asrar, Yıldıray Çınar, Devrim Kunter, Kıvanç Belen ve Melih Yılmaz'ın yapacağı yarışmanın ilk üç derecesine verilecek ödüllerin yanı sıra, ilk üçe giren çizgi romanlar kitap haline getirilerek yayınlanacak.

Tarihler

Kayıt başlangıç tarihi: 21 Ağustos 2014
Son gönderim tarihi: 27 Eylül 2014
Derecelerin açıklanması ve ödül töreni: 11-12 Ekim 2014, KONTAKT 5
Jüri

Mahmud Asrar
Yıldıray Çınar
Devrim Kunter
Kıvanç Belen
Melih Yılmaz
Ödüller

Birincilik: Wacom Intuos Medium Pro Tablet
İkincilik: Copic Kalem Seti
Üçüncülük: Copic Kalem Seti
Sıralamada ilk 3′e giren çizgi romanlar kitap haline getirilerek basılacaktır.
Kurallar

Konu kısıtlaması bulunmamaktadır; fakat çizgi romanlarda bilim kurgu, fantastik veya korku içeren öğelerden en az biri bulunmalıdır.
Çizgi romanlar en az 5 sayfa olmalıdır.
Çizgi romanlar Türkçe olmalıdır. Çizgi romanın yazı içerip içermemesi tercihe bağlıdır.
Çizgi romanlar ve hikayeleri daha önce yayınlanmamış ve ödül almamış olmalıdır.
Her çizer sadece tek bir çizgi romanla katılabilir.
Çizgi romanlarda sadece ön kayıt formunda belirtilen rumuz kullanılmalıdır. Yayınlarda hiçbir şekilde gerçek ad kullanılmayacaktır.
Gönderilen çizgi romanların yayın hakkı KONTAKT'a ait olacaktır.
Çizgi romanlarınızı hazırlarken en fazla iki kişiden yardım alabilirsiniz. Bu kişilerin adları çizgi romanınızı gönderdiğinizde belirtilmelidir
Başvuru formu - Kontakt

köstebek

Ümit Bey,

sorularım var...
1.... 3 kişi ortalama onar sayfalık çizse 30 sayfa yapar. Bari jüri üyelerine de en az 10'ar sayfalık bir şeyler çizdir ki, kitap biraz ele gelsin.  Jüri üyelerinin çizimleri belki satışları arttırır, patron da bizim maaşları zamanında öder....

2. ... bir ay az bir süre değil mi? Kitap fuarına doğru uzatsak ve o zaman bassak... belki jüri üyeleri ve katılanlara orada söyleşi filan da ayarlanır. toplantı gibi olur. Hatta mikrofonu elinize alıp uzun bir konuşma bile yapabilirsiniz.

3. Memlekette western çizeri bulunmadığı gibi bir iddiada mı bulunuyorsunuz?

4. Aynı şekilde memlekette çok mu çizer var da her çizer tek ÇR şartında bulundunuz?

Bir ara başka sorular da sorabilirim.

pizagor

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 23 Ağustos, 2014, 23:48:28

Western olup da bu öğelerin yer aldığı harika Tex hikayeleri, neredeyse bütün Zagor külliyatı ya da Billy The Kid Ölmeyen Kin gibi albümler var. Klasik western mi demek istiyorsun çizgiliköstebek ağabey?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

köstebek

Alıntı yapılan: pizagor - 24 Ağustos, 2014, 00:11:37
Western olup da bu öğelerin yer aldığı harika Tex hikayeleri, neredeyse bütün Zagor külliyatı ya da Billy The Kid Ölmeyen Kin gibi albümler var. Klasik western mi demek istiyorsun çizgiliköstebek ağabey?

Haklısın, onları unutmuşum. Klasik western demek istemiştim. Ama diğer unsurlarla birleşebilir. Evet, bu sorumdan vazgeçebilirim...

ümitkr

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 23 Ağustos, 2014, 23:48:28
Ümit Bey,

sorularım var...
1.... 3 kişi ortalama onar sayfalık çizse 30 sayfa yapar. Bari jüri üyelerine de en az 10'ar sayfalık bir şeyler çizdir ki, kitap biraz ele gelsin.  Jüri üyelerinin çizimleri belki satışları arttırır, patron da bizim maaşları zamanında öder....

2. ... bir ay az bir süre değil mi? Kitap fuarına doğru uzatsak ve o zaman bassak... belki jüri üyeleri ve katılanlara orada söyleşi filan da ayarlanır. toplantı gibi olur. Hatta mikrofonu elinize alıp uzun bir konuşma bile yapabilirsiniz.

4. Aynı şekilde memlekette çok mu çizer var da her çizer tek ÇR şartında bulundunuz?

Bir ara başka sorular da sorabilirim.

Yanıtlarım var: :)

1 - İyi fikir, hatta jüri üyeleri grafikten anlıyorsa yayınevlerinin işlerini aradan çıkarsın, akşamları da tükanı kapatmadan önce bulaşıkları yıkayıversin :)

2 - Bizdeki çizerlerin performansları göz önüne alınınca aklıma 1 sene süre vermek geldi birden :) 2015 TÜYAP'a yetişirdi bak o zaman.

3 - Bence memlekette Eastern çizeri de yok

4 - Bir ayda layıkıyla iki tane çizebilen çıkarsa çay ısmarlarım ben ona. Gönlümün birincisi olur olur. On puan, on puan, on puan :)

Bir de benim sorum var: Neden kafadan kontaktmışım gibi bana sordun soruları sayın çizgiliköstebek? Elçiyim zeval oldum resmen :O)