Ahyaaaaaak! Zagor Sevenler Derneği Kayıtları Başladı...

Başlatan darkwood, 27 Ağustos, 2014, 13:56:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Alıntı yapılan: darkwood - 30 Ağustos, 2014, 14:44:16
Renkli Zagor 2.sayı (Ağustos 2014 taze baskı)

** Guthrum'un döndüğü ay olan Ağustos ayına sizi de ekledik, hayırlı olsun.  ;)

Çizgili kostebek, bu sürprizlerinizde var mi?
They drew first blood...

caretta

Dernek üyelerinden yazı,yorum,macera analizi,liste bekliyoruz.Derneğe ben de üyeyim ama daha çok başka bir derneğe angajeyim.

hanac

Sayın Darkwood (Karaorman),

Lütfen derneğinizle ilgilenin.

Hızlı bir giriş yaptınız ama kondüsyonunuz çabuk bitti.   :)

Solomon Kane

ilk defa bir sevenler kulübüne üye oluyorum :) çikonun ve mesut abinin hatrına :) 14 numaraya talibim :) hadi hayırlısı :D
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

darkwood

Alıntı yapılan: hanac - 07 Eylül, 2014, 17:02:35
Sayın Darkwood (Karaorman),

Lütfen derneğinizle ilgilenin.

Hızlı bir giriş yaptınız ama kondüsyonunuz çabuk bitti.   :)

Dernek kayıtlarımız tam gaz devam ediyor.
En son balta zoruyla Solomon Kane kardeşimizi üye yaptık, 14 numara hayırlı olsun.  ;D
Darkwood Sakinleri..

darkwood

Çizgi Düşlerden Zagor Color 2.sayıyı beklerken Guthrum ile ilgili bilgilerimizi tazeleyelim.

Zagor ile Çiko  bir gezileri sırasında rastladıkları göçebelerden civardaki bir hırsız çetesi hakkında şikâyetler işitirler. Daha sonra olayı araştırınca bu hırsızlıkları yapanların Viking Guthrum ve adamları olduğunu öğrenirler. Guthrum onlara buraya gelme nedenlerini anlatır, yüzyıllar öncesinde bilinmeyen bir bölgeye yerleşmiş olan atalarının kurduğu koloniyi aramaktadır. Zagor ve Çiko da onlara katılmaya karar verirler, birlikte garip bitki ve hayvanların yaşadığı bilinmeyen topraklara giderler... (Zagor km 45/Kanatlı İntikamcı, Yüzü Olmayan Haydut, Dönüşü Olmayan Yolculuk, Son Viking)

Yine Zagor'un Viking Kralı Guthrum ile karşılaştığı ilk macerayı hatırlayan varsa, paylaşırsa memnun oluruz.

Zagorcular dernek kayıtlarınızı yaptırmayı unutmayın, unutturmayın.  ;)
Darkwood Sakinleri..

caretta

Viking kralı Guthrum ile Zagor orijinal 62-65 sayılarda tanıştı.Bu macera Tay fasikül Zagorlarda da yayınlanmıştı.309-316 sayılar.Ama bu sayılar tekrar sayıları.Lal Klasik Zagor serisinde 18-19 ciltlerde bu macera yayınlandı.Eski dostları Kaptan Fishleg dostlarımızı Port Whale'e çağırır.Balina
avına çıkan gemiler esrarengiz bir şekilde kaybolmaktadırlar.Bu gemileri Vikingler pusuya düşürmektedirler.İktidarı ele geçirmek isteyen Prens
Siegfried'i hatırlayacaksınız.Golden Baby'nin tam kadro mürettebatı,Çiko'nun kralın soytarısı olması,maceranın sonunda asi prensin köpekler tarafından parçalanması bu maceradan belleğimize kazınan unutulmaz sahnelerdendir.G.Nolitta-g.Ferri üretimi.Ferri'nin genç zamanının çizimlerine
de artık kusur bulunmaz umarım!

darkwood

Alıntı yapılan: caretta - 10 Eylül, 2014, 20:18:24
Viking kralı Guthrum ile Zagor orijinal 62-65 sayılarda tanıştı.Bu macera Tay fasikül Zagorlarda da yayınlanmıştı.309-316 sayılar.Ama bu sayılar tekrar sayıları.Lal Klasik Zagor serisinde 18-19 ciltlerde bu macera yayınlandı.Eski dostları Kaptan Fishleg dostlarımızı Port Whale'e çağırır.Balina
avına çıkan gemiler esrarengiz bir şekilde kaybolmaktadırlar.Bu gemileri Vikingler pusuya düşürmektedirler.İktidarı ele geçirmek isteyen Prens
Siegfried'i hatırlayacaksınız.Golden Baby'nin tam kadro mürettebatı,Çiko'nun kralın soytarısı olması,maceranın sonunda asi prensin köpekler tarafından parçalanması bu maceradan belleğimize kazınan unutulmaz sahnelerdendir.G.Nolitta-g.Ferri üretimi.Ferri'nin genç zamanının çizimlerine
de artık kusur bulunmaz umarım!

Gerçekten harika bir maceradır, okumayanlar kesinlikle kaçırmasın.  ;)
Darkwood Sakinleri..

Ras Al Ghul

Zagor en sevdiğim 2.fumetti dir ve bu derneğin biraz daha canlılığa ihtiyacı var

caretta

Ras dostum bak Teks derneğine. Maşallah gümbür gümbür !

Zagor için soru, cevap,macera, macerada geçen kişiler gibi başlıklar açılabilir.

Hemen aklıma Vampir ve Mortimer geldi.Bu sevimli adamları en son hangi maceralarda bırakmıştık ?

Ras Al Ghul

Berkdinho

Baron Rakosi ile ilgili son macera Boselli-Della Monica ikilisine ait olup orj. 397-399 sayılarında bulunmakta ve Lal Kitap'ın Yeni Zagor serisinin 9-11 sayıları arasında yayımlanmıştır.Bir diğer Vampir olan Ylenia Varga ile ilgili olan macera Rauch-Della Monica ikilisine ait olup orj. 525-526 sayılarında yer almış, Lal Kitap'ta Yeni Zagor 137 ve 138. sayılara karşılık gelmektedir
   Mortimer ile ilgili en son macera ise Burattini-Verni ikilisinden çıkmış ve orj. 522-524 sayıları arasında yayımlanmış olup Lal Kitap'ta Yeni Zagor 134-136. sayılara karşılık gelmektedir.
The Right Man When Things Go Wrong

Ras Al Ghul

caretta

Teşekkürler Berkdinho. Darkwood Mesut Bey dernek listemiz güncel mi ?

İlk sayfada 22 üye saydım.Berkdinho dostumuz da listede  yok.

Tommikser üyemizin karşısında + işareti var. Bu nedir? Hanac siz sıkı bir Zagor okurusunuz.

Sizden de Baltalı İlah derneğimize katkı bekliyoruz. Hanac daha önce açıklamıştı ama bulamadım.

Orijinal sıra ile Zenith serisi arasındaki bu 51 sayılık fark nedir ? Zagor'un karşısına birden çok çıkan düşmanları kimlerdir ?

Vampir, Hellingen, Ylenia Varga dışında. Benim aklıma gelenler: Bimbo Sullivan, Kocakafa, Tekgözlü Jack, Simyacı Grey, Dokumacı, Mortimer, Timber Bill, Eskimo, zırhlı destroyerin kaptanı (adı neydi?).

Biraz bu düşmanları hatırlayalım...

darkwood

Alıntı yapılan: caretta - 28 Eylül, 2014, 14:08:43
Teşekkürler Berkdinho.Darkwood Mesut Bey dernek listemiz güncel mi?İlk sayfada 22 üye saydım.Berkdinho dostumuz da listede  yok.Tommikser
üyemizin karşısında + işareti var.Bu nedir?Hanac siz sıkı bir Zagor okurusunuz.Sizden de Baltalı İlah derneğimize katkı bekliyoruz.Hanac daha
önce açıklamıştı ama bulamadım.Orijinal sıra ile Zenith serisi arasındaki bu 51 sayılık fark nedir?Zagor'un karşısına birden çok çıkan düşmanları
kimlerdir?Vampir,Hellingen,Ylenia Varga dışında.Benim aklıma gelenler:Bimbo Sullivan,Kocakafa,Tekgözlü Jack,Simyacı Grey,Dokumacı,Mortimer,
Timber Bill,Eskimo,zırhlı destroyerin kaptanı (adı neydi?).Biraz bu düşmanları hatırlayalım...

Berkdinho dostumuzu 20.sırada ekledik, listemiz güncellendi.
Tommikser + işareti Ferri ile bağlantısından geliyor. Açıklaması paylaşım içinde mevcut, bunu kaçırdınız sanırım.

Zagor'un düşmanlarından saydıklarınız dışında benim ilk aklıma gelen önemli düşmanlqrı, Nat Murdo, Kandrax, Baron Rakosi, Colin Randall dır.

Darkwood Sakinleri..