GORDON'DA FUZULİ SAYFALAR

Başlatan s.b, 27 Ağustos, 2014, 23:01:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Bu sayfalar yerine fazladan bir macera daha okuyabilmeyi isterdim. Bunlar sadece 1. sayıdaki fuzuli sayfalar.
Eğer yayıncı için bir mecburiyet değilse bu sayfalar yeni ciltlerde olmasın.
Sizler ne dersiniz?

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Sinan Başak

Düzgün ve aydınlatıcı, bilgilendirici basıyorlar. Böyle devam.

can amca

Maceraları ayıran, bilgi içeren sayfalardır. Kalmalıdır.

nejat hüseyin özal

Yayıncıya fazla müdahale etmeyelim düşüncesindeyim. Ülkemizde çizgiroman yayıncılığı zaten fedakarlık isteyen bir iş; bir de onları böyle ayrıntılarla sıkıntıya sokarsak okuyucu olarak üzerimize düşen desteği vermemiş oluruz. Bence de yayın bu şekilde sürsün kanaatindeyim.

aa

Bence kalmamalı ve temizlenmeli. Gordon okumuyorum ama aynı problem Kızılmaskede de var  ve her sayfanın neredeyse bir karesi bu resimlere ayrılmış durumda..
Esse Gesse Hayranı...

s.b

Alıntı yapılan: Sinan Başak - 27 Ağustos, 2014, 23:09:11
Düzgün ve aydınlatıcı, bilgilendirici basıyorlar. Böyle devam.

Sinan Abi, macera adını ve yayın tarihlerini maceranın başladığı ilk sayfanın üst bölümüne koyabilirler. Zaten macera adları orada yazıyor. Yanına tarihide koyarsınız olur biter. Her maceranın başında 2 tam sayfa boşa gidiyor.

s.b

Alıntı yapılan: aa - 28 Ağustos, 2014, 08:51:31
Bence kalmamalı ve temizlenmeli. Gordon okumuyorum ama aynı problem Kızılmaskede de var  ve her sayfanın neredeyse bir karesi bu resimlere ayrılmış durumda..

Kızılmaske'de bu sorun sayfadaki karelerin aralarında var. Fakat Gordon'da tam sayfa olarak mevcut. Yukarıya koyduğum resimler tam sayfa olanlardır. Aradaki resimleri es geçtim.

s.b

Alıntı yapılan: can amca - 28 Ağustos, 2014, 01:21:10
Maceraları ayıran, bilgi içeren sayfalardır. Kalmalıdır.

can amcacığım eğer bu sayfalar Lal Klasiklerde olduğu gibi ara kapak konumunda olsaydı kalmalı derdim. Ama dikkat ederseniz hepsi aynı resmin tekrarı. Tabi ki gazete bandının kapağı olmadığından ara kapak olamıyor. Ama buraya illaki bir resim koyarak sizin belirttiğiniz gibi "maceraları ayıran" özelliği olsun isteniyorsa macerayla alakalı bir resim konmalı. Yani o maceranın içinden bir resim karesi konmalıdır.

s.b

Alıntı yapılan: nejat hüseyin özal - 28 Ağustos, 2014, 08:38:27
Yayıncıya fazla müdahale etmeyelim düşüncesindeyim. Ülkemizde çizgiroman yayıncılığı zaten fedakarlık isteyen bir iş; bir de onları böyle ayrıntılarla sıkıntıya sokarsak okuyucu olarak üzerimize düşen desteği vermemiş oluruz. Bence de yayın bu şekilde sürsün kanaatindeyim.

Yayıncıları üzmemek konusunda emin olun ben de en az sizin kadar hassasım. Hatta "sopalık" olanları bile üzmemeye çalışırım. Ancak şu aşağıdaki resmin her macera başında olması bana çok lüzumsuz geliyor.

aa

Bu resimler tam sayfaymış. Kızılmaskede durum öyle değil sayfa içlerindeki  karelerde sürekli tekrar var. Gordon daki durum daha vahim.. :)
Esse Gesse Hayranı...

yalcinerol345

Kızılmaske'deki o resimler benim hoşuma gidiyor.Tam maceraya dalmışken bir kurukafa karşıma çıkıyor.Güzel bence.
Gordon'daki durum farklı.Tam sayfa aynı resim olacağına, Kızılmaske'deki gibi eski kapak resimleri olsa mükemmel olurdu.

s.b

Bu şekildeki tam sayfa resimlerden:
1. sayıda 23 sayfa
2. sayıda 28 sayfa
3. sayıda ise tam 40 sayfa var.
4. sayıyı henüz almadım.