Türkiye'de en çok basılmasını istediğiniz eser ve yayınevi

Başlatan Ras Al Ghul, 30 Ağustos, 2014, 19:22:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

berkuralcan

Alıntı yapılan: Jedmau - 31 Ağustos, 2014, 03:22:54

Batman konusunda çok hassaslar , başyapıt klasikler dışında eskiye pek yönelmek istemiyorlar.

Yaratılmış "Dark Knight" karakterizasyonuna zıt çok şey vardır tabi eskilerde, o imajı gereğinden fazla yıkmak istemiyor olsalar gerek  :)

Detaylı açıklamalar için teşekkürler Ertan Abi - marka değerini korumak istemeleri ve bu marka değerini taşıyabilecek bir yayıncıyla çalışmayı hedeflemeleri çok mantıklı elbette - o konuyu anlattığın kadar detaylı bilmiyordum.

Ama anladığım kadarıyla DC filmleri birkaç tane daha "adı bile satacak" karakter yaratmayı başarmadığı sürece, Batman harici DC serileri için hala çok iyimser olmak mümkün değil.

Jedmau

Ahaha :) Kesinlikle haklısın.

D&R mağazaları olsun diğer yerler olsun hangi yayınevi ne satıyor kaç satıyor aşağı yukarı bilgilerine ulaşıyoruz.

Eskiye nazaran bir artış olduğu gerçek ama Mangalar dışında çok satan comics gerçekten çok az. Isim vermek istemiyorum ama bazı yayınların satış adedini duyunca şok geçiriyorum , nasıl bu kadar az olur diye.

Her zaman söyledim , ve söylemeye devam edeceğim ama marketing ve iletişim herşeyim başında geliyor. Bunu iyi yapan yayınevi Martian Manhunter'ı bile yok satar bu ülkede.

Sevgiler

rumar80

Alıntı yapılan: Jedmau - 31 Ağustos, 2014, 03:52:43
Ahaha :) Kesinlikle haklısın.

D&R mağazaları olsun diğer yerler olsun hangi yayınevi ne satıyor kaç satıyor aşağı yukarı bilgilerine ulaşıyoruz.

Eskiye nazaran bir artış olduğu gerçek ama Mangalar dışında çok satan comics gerçekten çok az. Isim vermek istemiyorum ama bazı yayınların satış adedini duyunca şok geçiriyorum , nasıl bu kadar az olur diye.

Her zaman söyledim , ve söylemeye devam edeceğim ama marketing ve iletişim herşeyim başında geliyor. Bunu iyi yapan yayınevi Martian Manhunter'ı bile yok satar bu ülkede.

Sevgiler

Martian manhunter'ı boş ver de Green Lantern'ı satsın razıyız.  :D
Bu çizgi roman okuyucusunun da gözü hiç doymaz.

konnektör

Judge Dredd harika bir çizgi roman, bir kaç tane İngilizce nüshalarını okumuştum, senaryolar çok iyiydi,  Türkiyede neden hiç bir yayıncının dikkatini çekmedi anlamadım, tür olarak ona en yakın çizgi roman olarak Nethan never' ı benzetsek bile ondan en az 5 gömlek üstün. Bir çizgi roman yayınevim olsaydı çıkartmayı düşüneceğim ilk çr. olurdu.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

abselemon

İlk başlarda yazılmış bir mesajda olduğu gibi Mandrake, Akim, Tarzan isterim. Yayınevi olarak Büyülü Çizgi gayet güzel bu işi yapar.

aa

Esse Gesse Hayranı...

hbegec

Alıntı yapılan: konnektör - 31 Ağustos, 2014, 13:03:41
Judge Dredd harika bir çizgi roman, bir kaç tane İngilizce nüshalarını okumuştum, senaryolar çok iyiydi,  Türkiyede neden hiç bir yayıncının dikkatini çekmedi anlamadım, tür olarak ona en yakın çizgi roman olarak Nethan never' ı benzetsek bile ondan en az 5 gömlek üstün. Bir çizgi roman yayınevim olsaydı çıkartmayı düşüneceğim ilk çr. olurdu.

Judge Dreed konusunda tamamen katılıyorum Nathan Never'dan 10 gömlek üstündür bence..Bir yayınevim olsa benimde ilk çıkarmayı düşüneceğim kahramanlın başında gelir. :)

Alıntı yapılan: aa - 31 Ağustos, 2014, 14:38:39
Ben de Mandrake ve Tarzan ı istiyorum.
Alıntı yapılan: abselemon - 31 Ağustos, 2014, 14:06:15

İlk başlarda yazılmış bir mesajda olduğu gibi Mandrake, Akim, Tarzan isterim. Yayınevi olarak Büyülü Çizgi gayet güzel bu işi yapar.

Yalnız olmadığımı görmek güzel :) Dediğim gibi bir yayınevim olsa Mandrake,Tarzan ve Judge Dreed ile piyasaya girmeye çalışırdım gerçi Judge Dreed DC de Ertan Bey'inde anlattığı gibi çok debelenmemiz gerekirdi DC kapılarında :)

Nightrain

Fables, Sweet Tooth, The Unwritten, The Wake, Trillum gibi VERTIGO'lar. Haydi JBC, göster gücünü. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

haziran00

Alıntı yapılan: konnektör - 31 Ağustos, 2014, 13:03:41

Sevgili Konnektör, şu anda basılan çoğu yayının hakkı verilmezken (bir avuç okuruz) Judge Dredd kaç kişiye hitap eder tartışılır :)

darkwood

Judge Dredd ile ilgili bir kaç görsel, görsellere bakacak olursak Nathan'dan ziyade Amerikan süper heroları ile karşılaştırmak
daha doğru olur diye düşünüyorum.

Darkwood Sakinleri..

berkuralcan

Alıntı yapılan: hbegec - 31 Ağustos, 2014, 15:16:06

Yalnız olmadığımı görmek güzel :) Dediğim gibi bir yayınevim olsa Mandrake,Tarzan ve Judge Dreed ile piyasaya girmeye çalışırdım gerçi Judge Dreed DC de Ertan Bey'inde anlattığı gibi çok debelenmemiz gerekirdi DC kapılarında :)

Judge Dredd DC'de değil, İngiltere'de yaratılan bir karakter Judge Dredd, yayın hakları Rebellion Developments adlı bir şirkette. Amerika'da da IDW yayınlıyor bir şeyler, ama karakterin asıl maceralarının hakları Rebellion'da.

DC ile Judge Dredd'in tek alakası 90'larda yayınlanan birkaç crossover hikayeden ibaret :)

Chuck

Bu konuyu görünce acaba God of War'ında çizgiromanı var mıdır diye merak ettim. Biraz araştırdım ve varmış :D 6 fasikülden oluşan bir mini-seri. Hangi yayınevi yayınlar bilmem ama hepsini toplayıp tek ciltte mümkünse HC yayınlasa harika olur diye düşünüyorum :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

pizagor

Alıntı yapılan: berkuralcan - 31 Ağustos, 2014, 20:56:52
... DC ile Judge Dredd'in tek alakası 90'larda yayınlanan birkaç crossover hikayeden ibaret :)

'Batman - Judge Dredd Files'ı seneler önce okumuştum...

http://pizagorgunlukleri.blogspot.com.tr/2011/02/batman-judge-dredd-files.html?m=0
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kryy22

Transmetropolitan - Aylak Kitap
From Hell - Flaneur

haberleri nette dolaşanlar. V JBC'den gelecek, The Invisibles'a da birileri el atsa benim dilek listem tamamlanır :D