Gönderen Konu: Ms. Marvel - Arkabahçe Yayıncılık  (Okunma sayısı 6473 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi hanac

• Khanac
  • Forum Yöneticisi
  • Çizgi Roman Sevdalısı
Ynt: Ms. Marvel - Arkabahçe Yayıncılık
« Yanıtla #45 : 05 Aralık, 2016, 19:14:59 »
  İkinci cilt çıktı.

Güzel kapakmış.

Çevrimdışı Nightrain

• Çizgi Roman Sevdalısı
« Yanıtla #46 : 05 Aralık, 2016, 19:44:22 »
3.ciltte 1 sene sonra cikar sanırım!
“Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!”

Çevrimiçi memospinoz

• Bölüm Yöneticisi
  • Çizgi Roman Sevdalısı
  • No Mistakes Just Happy Little Accidents
« Yanıtla #47 : 07 Aralık, 2016, 16:48:28 »

Popüler, Eleştirmenlerden Olumlu Not Almış Yeni Seri Devam Ediyor!

Mucit de kim ve Ms.Marvel ve tüm arkadaşlarından ne istiyor? Belki Wolverine bu konuda yardım edebilir! Tabi eğer Kamala en sevdiği süper kahramana hayranlık gösterileri yapmayı bırakırsa. Sonrasında ise, kraliyet köpeği Kilitçene ile tanıştığında Kamala'nın yolu Inhumanlar ile kesişiyor. Ama Kilitçene'nin Kamala ile birlikte olmasının gerçek nedeni ne? Ms. Marvel geçmişi hakkında daha çok şey keşfederken Mucit de geleceğini tehdit ediyor. Etrafa daha fazla zarar vermeden önce bu manyak kötü adamı durdurmak amacıyla Kamala hiç beklenmedik bir grup kahramanı bir araya getiriyor ancak baş edebileceğinden fazlasına mı kalkıştı? Ve Ms. Marvel'ın hayatı daha ne kadar süre Kamala Khan'ınkini ele geçirmeye devam edecek? Kamala Khan neden en iyi (ve en sevimli) yeni süper kahraman olduğunu kanıtlamaya devam ediyor!

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 136
Etiket Fiyatı: 27 TL

Çevrimdışı Sakızlı Ohannes Paşa

• Çizgi Roman Bağımlısı
« Yanıtla #48 : 12 Mayıs, 2017, 14:31:20 »
Aldım, okudum çok aşırı olmasa da beğendim. Marvel'ın "çeşitlilik" hamlelerinin bir meyvesi de Müslüman bir kız olan Kamala'nın Ms. Marvel olması. Sevimli, sempatik bir karakter. Özellikle "leziz mi leziz haram et" lafına iyi güldüm :)

Bu cilt 5 sayılık, kısa ve öz bir cilt. Kamala'nın güçlerini kazanışı ve alışmaya çalışmasını anlatıyor çoğunlukla. Bir oturuşta 1-1.5 saatte bitiyor ve güzel vakit geçirtiyor. Birçok kişinin aksine çizimleri ben çok da beğenmedim. Aslında çizimler elle tutulur ama özellikle renklendirme çok donuk, çok silik, çok ruhsuz geldi. Böyle olunca çizimlerin de etkisi azalıyor.

Arkabahçe'nin baskısı önceki ciltlere göre daha iyi hakkını vermek lazım. Ancak 3-4 yerde tapaj hatası var. Daha dikkatli okunmalı basıma gönderilmeden önce. Sadece 19 sayı sürüyor seri. Tamamlanacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Gelecek sayıları da almayı düşünüyorum. 1. cilt puanım ise; 7/10.

Sözümü geri aldım. 2 ciltten sonra almayı düşünmüyorum. 2. cilt çok berbattı bence. Bu kadar övülen çizgi roman bu mu dedirtiyor. Artık heralde bu "diversity" olayından nasıl bıkmışsa insanlar bu vasat seriyi bile öve öve bitirememişler. Hikaye oldukça tırt. Hele Kilitçene ile tanışma sahnesi nedir öyle? Yazar arkadaş amaaan ne kascaz olay örgüsüyle falan sokakta görüp tanıştılar işte diye diye yazmış adeta.

Çizimler de çok zayıf. Renkler silik. İlk ciltte de böyleydi. Arkabahçe'nin diğer çizgi romanlarında rastlamadığım için renklendirmenin zayıflığına veriyorum artık.

Ms. Marvel maceramı noktalıyor ve 2. cilde helalinden 2.5/10 puanımı veriyorum.

Çevrimdışı dean

• Bölüm Yöneticisi
  • Çizgi Roman Sevdalısı
« Yanıtla #49 : 20 Eylül, 2017, 00:19:57 »

Çevrimiçi memospinoz

• Bölüm Yöneticisi
  • Çizgi Roman Sevdalısı
  • No Mistakes Just Happy Little Accidents
« Yanıtla #50 : 18 Ekim, 2017, 19:43:50 »

Kamala Yeni, Korkunç Bir Tehditle Yüz Yüze: Yoğun Duygular!

Sevgililer Günü yaklaşıyor ve Jersey’de havada aşk var! Kamala Khan’ın okul dansına gitmesine izin verilmese de Ms. Marvel’ın böyle bir derdi yok! Tabi tek amacı Asgard’ın en can sıkıcı düzenbazını yakalamak! Evet, bildiniz. Bu Marvel’ın en sevilen şarlatanı Loki’nin de içinde olduğu özel bir Sevgililer Günü hikayesi! Sonrasında Jersey’de gizemli bir yabancı boy gösterdiğinde Ms. Marvel ona fena tutuluyor! Çünkü bu yeni çocuk gerçekten ama gerçekten çok tatlı. Bu hissettiklerin de ne, Kamala Khan? Dram! Entrika! Romantizm! Gerilim! Havada uçuşan yumruklar! Ve çok daha fazlasına hazır olun! Eleştirmenlerden geçer not almış bu yeni seri devam ederken Kamala Khan neden en iyi (ve en sevimli) yeni süper kahraman olduğunu bir kez daha ispatlıyor! Ayrıca, S.H.I.E.L.D ajanı Jemma Simmons Kamala’nın okuluna gizli bir görev için geldiğinde neler olduğuna şahitlik edin!

Sayfa Sayısı: 112
Etiket Fiyatı: 27 TL