KİT TAYLOR (RANGER) SEVENLER DERNEĞİ (KTSD)

Başlatan s.b, 06 Eylül, 2014, 09:11:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aa

Bu hatırlatmalarla Kit Taylor özlemimi deşiyorşunuz Sami bey, yapmayın.. :) :) :). Keşke HOZ  tekrar yayına başlasaydı...
Esse Gesse Hayranı...

s.b

Alıntı yapılan: aa - 14 Eylül, 2014, 16:12:24
Keşke HOZ  tekrar yayına başlasaydı...

İnanın ben de bunun için gayret ediyorum. Özellikle kapak içi yazılarını da koydum ki herkes görsün yayıncının ne niyetlerle yola çıktığını.
Hozcomics yayına devam edecektir.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

KİT TAYLOR CİLT - 2

1. cildi tanıtırken Kit'in İtalya'da ilk yayınlandığı dönemdeki gibi strip tarzı resimler koydum. Amacım o ilk yayındaki havayı sizlere koklatabilmekti. Fakat tam sayfayı böyle parçalamak ve sağından solundan kırpmak çok uğraştırıyor. Bu yüzden 2. cildi tam sayfa olarak sizlere sunuyorum. Kısada olsa 2. cilt hakkında biraz siz saygıdeğer forum üyelerimizi bilgilendirip memnun edebilirsem ne mutlu bana.

1. Ciltte Kit'i balonla turlarken bırakmıştık. Kit balonun havasını indirip kendini yere atarak kurtulur. Balon ise bir Kızılderili kampının ortasına düşer...
Alın size Manitunun İşareti işte.

Kit Kızılderililer tarafından farkedilmemek için çok sessiz hareket etmektedir. Fakat birden...

Bu adam Kızılderili değildir. Big Shot lakaplı bir İskoç'tur. Kit bu yeni arkadaşıyla birlikte Kızılderili isyanını bastırmaya uğraşacak.

Kit'in atı binicisiz olarak kaleye döner. Aslında endişe etmelerine gerek yoktur. Ama onlar bizim gibi kitabın ilerideki sayfalarında neler olduğunu bilmiyorlar.

Her neyse, Kit babasının olduğu kaleye gelir...

Brendy Jim gene dertlidir...

Kit'i bulmak için yollara düşen Çavuş O'hara ve Cin-Lao aramaya devam etmektedirler.
Ve Kit üzgündür.

Kit babasını bulmak için tekrar yollara düşer.

Uzun mücadelelerden sonra babasının da hayatını kurtararak ona kavuşur.

Bir hafta boyunca babası ile kalan kit için ayrılık vakti gelmiştir.

Kit ve Cin-Lao birlikte bir soyguncu çetesi ile uğraşmak zorunda kalacaklar...

Demir Adam hakkında fazla bir söze gerek yok.

Kit ve Cin-Lao Demir Adama karşı.

Yeni Macera başlıyor. Demiryolu Geçmeyecek.

Adından anlaşılabileçeği gibi demiryolu hattını sabote etmeye çalışanlar vardır. Kit ve Cin-Lao'da onlara engel olmak için hayatlarını ortaya koyarlar.

s.b

2. cilde devam ediyoruz.

Bob Mac İnthyre dostlarımızla tanışır.

Bob Mac İnthyre'ı ortadan kaldırmaya çalışan çiftlik sahibi dostlarımızı çok fazla uğraştıracaktır.

Kit ve O'hara vazifelerini tamamladıktan sonra kaleye dönerler. Uyuz Dişlek Bill gene iş başındadır.

Fakat bu sefer ağzının payını alır.

Yeni maceramız: Yıldırımın Efendisi.

Kit ve Çavuş O'hara'nın görevi yük arabalarına varacakları yere kadar eşlik etmektir.

Fakat arabaların yüklerinden ve bu yüklerin kime teslim edileceğinden haberleri yoktur.

Veeee geldik 2. cildin en önemli resim karesine. Tanıdınız mı bu posbıyığı.

Gerçi bizim eskiden hatırladığımız kadar uzun değil bıyıkları ama, evet, bu o.

İşte Frankie Bellevan'ımız.

Kit Taylor'un Frankie Bellevan ile ilk macerası başlıyooooooorrrr.
RAHİP GEÇİDİ

İlklerin yaşandığı bu iki cilt Kit Taylor mutlaka alınmalı arkadaşlar.

MACERA 3. CİLTTE DEVAM EDİYOR.

hanac

Sami Bro bu paylaşımlarına hayranlığım yüzünden üye olmayı kabul ediyorum.

Lütfen beni de listeye ekleyiniz. Saygılarımla.

s.b

İşte adminimiz canımız ciğerimiz Sayın hanac da üye oldular. Sizler daha ne duruyorsunuz.

s.b

Az önce Haşim Bey ile görüştüm. Hepinize selamları var. Kit Taylor ve Zembla devam ediyor. Sadece biraz rölantiye alınmış durumdalar.

caretta

Teşekkürler Sami Bey. Kit Taylor ta Ceylan Yayınları döneminden az satan bir çizgi roman.
Döneminde Tommiks ve Tim  Kit Taylor'a çok benziyorlardı.
Genç delikanlılar, kale yaşamı, sarhoş yan karakterler-konyakçı, doktor, Dusty ve Frankie Bellevan. Suziye mukabil Claretta.
Macera konuları da çok benzeyen konular. Türk okuru da bu 3 tıpatıp benzer karakterlerden tercihini Tommiks'den yana kullandı.
Teks zaten apayrı yapısı ile erişilmez bir kule idi. Teksas da apayrı dönem ve konuları ile kendine yer buldu.
Bir tek Kaptan Swing Teksas'a benzer konuları ile Türk okuyucusuna kendini sevdirdi.

1971'den sonra ortada ne Tim ne de Kit Taylor kalmıştı. 1980'lerde Ceylan 3 seri yeni Kit Taylor çıkardı. Bunlar daha çok fantastik maceralar da içeriyorlardı. 91 cilt süren bu seriler orijinal 100.sayıdan sonraki maceraları içeriyordu. Bu atılım Kit Taylor'a yeni bir soluk getirse de yaklaşık 5 yıl sonra Kit Taylor tekrar yayından kalktı.

Hozcomics, Ceylan'ın 1971'e kadar çesitli serilerde yayınladığı Kit Taylor maceralarının tamamını yayınladığı 10 ciltte yayınladı.
Hatta öne bile geçti. Teks'in ilk dönem maceraları gibi bu yayınlanan 10 ciltteki 25 orijinal macera sizlere sıkıcı, tekrar gelebilir.
Kit'in olgunluk maceralarında çok ilginç Zagor'un fantastik maceralarına benzer maceralar var.

Bu maceraları Hozcomics vasıtası ile okuyabilmek umudunu taze tutmaktan başka elimden birşey gelmiyor.

s.b

Kit Taylor'u tam takım yayınlayıp bitirebilecek bir kişi var. O da Haşim Öz.

köstebek

Belki de sevgili Adminimiz 10 bininci mesajında bu konuyu işler. Haşim abinin çiftliğinde işler yolunda mıymış diye bir bakabilir?

darkwood

Alıntı yapılan: s.b - 17 Eylül, 2014, 21:54:35
Az önce Haşim Bey ile görüştüm. Hepinize selamları var. Kit Taylor ve Zembla devam ediyor. Sadece biraz rölantiye alınmış durumdalar.

Yayınların devam edecek olması iyi bir haber, ama ortalama 6 ayda bir çıkan bu yayınların rölantisini
pek anlamadım, artık senede bir filan mı yayınlamayı planlıyorlar.  ???
Darkwood Sakinleri..

nejat hüseyin özal

Haşim Bey'e Allah uzun ömür versin. Bir döneme adlarını vermiş "TEKSAS - TOMMİKS" gibi çizgiromanları tam olarak bizlere kazandırdı. Temenni ediyorum KİT TAYLOR'u ve diğerlerini de tamamlar...

s.b

Alıntı yapılan: hanac - 17 Eylül, 2014, 21:12:39
Sami Bro bu paylaşımlarına hayranlığım yüzünden üye olmayı kabul ediyorum.

Lütfen beni de listeye ekleyiniz. Saygılarımla.

Tam şanınıza layık üye numarası ile kaydedildiniz efendim. 10 nunerosunuz.

aa

Yayının devam edeceğine çok sevindim, ancak yayın istikrarlı olmalı, 6 ayda bir çıkacaksa kesinlikle almam...
Esse Gesse Hayranı...

s.b

Kit Taylor'un yayınından şüphe etmeyin. Seri tamamlanana kadar yayınına devam edilecek. Yayın periyodu hakkında ise söz sahibi olan Hozcomics'tir.  Senede 4 cilt çıksa fena olmaz. Yani 3 ayda bir.