DC Evreni'ne başlamak için ne yapmalıyım?

Başlatan vedatdiyar, 08 Eylül, 2014, 20:03:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vedatdiyar

DC Evreni New52 ile yenilenmiş ve bende yeni bir okur olayım diyorum. Nasıl ve nereden başlamam lazım. Önereceğiniz var mı acaba? Green Arrow ile başladım. Fakat ondan öncesi falan önemli mi? New52'den öncesi gerekli midir?

ümitkr

Sanırım asıl konu "ne tür kahramanlık okumayı sevdiğiniz".

Örneğin ben Green Lantern'i takip ediyorum ve New 52 öncesini de bilmekte yarar olduğundan her bulduğumu alıyorum. Buna karşın Superman ve Batman adeta yepyeni bir evrene açtılar gözlerini. Öncesiyle hiç bağlantısı yok. Diğerleri de onlarla aynı durumda.

Bir de klasikleşmiş hikayeler var. Genel bir bilgi edinmek isterseniz onları da okumanız gerekebilir.

Ben Green Lantern ve Corps serisini öneriyorum. Tabii uzaylı şeyler seviyorsanız.

vedatdiyar

Chuck

Sayın Ümitkr'nin dediklerine katılıyorum ne tür kahraman sevdiğiniz önemli olan. .
Ben özellikle Batman'in New 52 ile başlayan maceralarını okumanızı öneririm fakat Batman'in New 52 öncesinde de bir çok muhteşem hikayesi var(Killing Joke, The Dark Knight Returns, Hush vs) Ama güncelde kalmak isterseniz Batman,Green Lantern, Justice League ve Superman'i seviyorsanız Action Comics'e bir bakın derim :)
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

rumar80

New 52 ile başlamak istiyorsanız benim favorilerim Batman, Green Lantern ailesi ve Aquaman.
Justice League ailesi de iyidir ama bu üçü yeni dönemin açık ara iyileri.

Green Lantern konusunda sevgili Ümit haklı. Geoff Johns Rebirth ile Green Lantern ve Corps'u birkaç basamak atlattı. Bence eskileri mutlaka oku.

Utku Gürsoy

Bence New52'ye bu sırayla giriş yapmalısınız.
Liste:
1. Flashpoint (1-5)
2.Flashpoint: Batman - Knight of Vengeance (1-3)
3.Flashpoint: Abin Sur the Green Lantern (1-3)

cmkrbn

Ooo, yeni bir Dc Comics okuru mu? Bu harika bir haber :) :) :) Öncelikle çok doğru bir yoldasın onu söyleyeyim, Dc Comics harikadır :) Yabancı dilin varsa çok güzel şeyler önerebilirim.

Şimdilik New 52 olarak şöyle önereceğim;
Justice League(Hikaye sıfırdan başladı gönül rahatlığıyla okuyabilirsin),
Batman(pek sıfırdan başladı sayılmaz ama hiç kafa karışıklığı yaşamazsın ama mutlaka New 52 öncesinde ki hikayeleri okunmalıdır Dc evreninin en baba kahramanının çoğu hikayesi mükemmeldir),
Green Lantern(New 52 öncesi çok önemli, tam anlamıyla anlamak için onlar da okunmalı),
Aquaman ( bu kahraman New 52 öncesine kadar genelde alaya alınan bir karakterdi ama New 52 ile mükemmel bir çıkış yakaladı sürekli en çok satanlarda ve bende çok beğeniyorum şuan onu. Mutlaka oku kaçırma derim)
Wonder Woman(New 52 ile başlamakta bir mahsur yok)
Action Comics(Superman'e başlangıç yapmak için en iyi fırsat budur herhalde, bunu okumayan insan gitsin 1937 çıkışlı olanı okusun, arada bu kadar baştan anlatan bir hikaye yok bildiğim kadarıyla, sadece ya böyle olsaydı mantığıyla yazılmış elseword hikayeler var)

Devamını konuşuruz :)   

hennessy

batman detective new 52
sonra
batman new 52
sonra
batwoman new 52 (Kesin oku)

Bunu da tek başına keyif ile okursun

3 üç seri bir arada okursan çok keyif alırsın
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

JBC Yayıncılık New 52 basacak mı?Çok uzun yıllar önce bu Justice League kahramanlarının maceraları okumuştum.Ceylan Süpermenlerde miydiler
hatırlamıyorum.Flash,Yeşil Işık,Aquaman,Wonder Woman,Batman,Robin,Süpermen,Atom,Hawk vardı yanılmıyorsam.Tekrar yayınlanırsa ilgimi çeker
sanırım.Bu arada "Baykuşlar Divanı"nı okudum.Açıkçası çok birşey anlamadım.Alfred Bruce Wayne'in uşağı galiba.Dick yeni Robin mi?Batman'in atalarını da
pek özümseyemedim.Bir de ters sayfalar iyice tersimi döndürdü.Devamı da var galiba?Bir de şu "Kara Ayna"yı denesem mi?

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: caretta - 08 Eylül, 2014, 22:08:13
JBC Yayıncılık New 52 basacak mı?Çok uzun yıllar önce bu Justice League kahramanlarının maceraları okumuştum.Ceylan Süpermenlerde miydiler
hatırlamıyorum.Flash,Yeşil Işık,Aquaman,Wonder Woman,Batman,Robin,Süpermen,Atom,Hawk vardı yanılmıyorsam.Tekrar yayınlanırsa ilgimi çeker
sanırım.Bu arada "Baykuşlar Divanı"nı okudum.Açıkçası çok birşey anlamadım.Alfred Bruce Wayne'in uşağı galiba.Dick yeni Robin mi?Batman'in atalarını da
pek özümseyemedim.Bir de ters sayfalar iyice tersimi döndürdü.Devamı da var galiba?Bir de şu "Kara Ayna"yı denesem mi?

Baykuşlar divanını beğenmediysen seni kesecek batman hikayesi çok azdır bence. Ayrıca alfred bruce wayne'in uşağı galiba lafını da anlamadım. Ne olması gerekiyorduki?

Chuck

Abi Ölümün Yüzleri ve Baykuşlar Divanı New 52, Alfred Wayne'in uşağı, Dick bir zamanlar Robin'di ama sonra Batman'in yanından ayrılıp Nightwing olmayı seçti. Yeni Robin, Damian Wayne Bruce'un oğlu. . Baykuşlar Divanı'nın devamı var bu yıl çıkacak diyor Ertan Abi. Bence Kara Ayna'yı deneyin Dick Grayson'un Batman olduğu hikayeler varmış :)
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

caretta

Ohannes Paşa dostum, ben neredeyse 40 yıldır Batman okumuyorum. Kim kimdir anlamaya çalışıyorum.

Bayağı aşırı dozda bir yanıt vermişsin. Ben fumetticiyim ama Batman'i denemek için JBC'nin yayınladığı bütün sayıları aldım.

Allahtan Neco açıklayıcı bir yanıt verdi. Senin verdiğin yanıttan sonra da bütün hevesim neredeyse gitti.

hennessy

Death of the Family bassın Ertan'ım okuyup ta beğenmeyen sanırım olmaz. Baykuş divanı Gotham'ın eski tarihine doğru bir gidiş aslında keyiflidir. Alfred sadece uşak demek Carson'a Tex yanında figüran demek gibi abi. :)

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 08 Eylül, 2014, 22:21:12
Ayrıca alfred bruce wayne'in uşağı galiba lafını da anlamadım. Ne olması gerekiyorduki?

Bazı insanların ilk defa Batman okuduğunu varsaymanız gerekir. (Ya da 40 yıl ara vermiş olabilir  :) )

Yoksa niye bu soruyu sorsun ki ?

hanac

Alıntı yapılan: caretta - 08 Eylül, 2014, 22:27:49
Allahtan Neco açıklayıcı bir yanıt verdi. Senin verdiğin yanıttan sonra da bütün hevesim neredeyse gitti.

Hevesin gitmesin abiciğim. 3-4 macera sonra Batman dünyasına ısınırsın.