Geri kalan hayatinizin ilk gunune hosgeldiniz

Başlatan NIC, 31 Temmuz, 2014, 19:06:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NIC

Dylan için yeni bir başlangıçtan bahsediliyor bu kapakta bu başlangıcı temsil ediyormuş,bekleyip görelim

hanac

Alıntı yapılan: NIC - 31 Temmuz, 2014, 19:06:44
Dylan için yeni bir başlangıçtan bahsediliyor bu kapakta bu başlangıcı temsil ediyormuş,bekleyip görelim

Nasıl yani Marvel / DC tarzı bir sıfırlama mı ?

Bonelli için bir devrim olabilir.

NIC

Ben büyük bir beklenti içinde degilim. Fanlarda rahatsiz durumdan, nette Sclavi geri dönsün tarzi yazilar yaziliyor.

Detaylar geldikce yazarim. NIC bayram için gittigi memleketinden aktardi

DAMPYR

Dylan sıfırlansa da pek zevk vereceğini tahmin etmiyorum.

Color serisinden başka işe yarar çeşidi yok.... :( :-\ ::)

Nemo

ResimliRoman'da da paylasmistim. Bonelli yayinevi Kabuslar Dedektifimize yeni bir baslangici uygun gormus. 337. sayi ile kahramanimizin evreni biraz degisecek.
27 Eylul'de yayinlanacak Derin Uzay isimli renkli albumun yazari Roberto Recchioni, cizeri Nicola Mari, renklendirmesi ise Lorenzo De Felici'ye ait. Oyku, Dylan'in vicdaniyla yuzlesmesi ile basliyor. Bir tur labirentin icinde yuruyen kahramanimiz burada dostlari ile karsilasiyor. Yeni girisler tanitiliyor. Mesela Bloch'un sonunda emekli olmasi, yeni karakterlerin tanitimi ve teknolojinin kahramanimizin maceralarina nasil yansitilacagi anlatiliyor.
Paola Barbato, Bruno Brindisi, Giampiero Casertano, Claudio Chiaverotti, Michele Ignazio Medda against, Montanari & Grassani, Marco Nizzoli, Corrado Roi, Dylan'in yeniden dogusunda yine bizimle olacak. Ve bu yeni dogus Dylan'in her serisini etkileyecek. Simdi de kisaca serilere bir goz atalim.

Dylan albumleri genelde birbirinden bagimsizdir. Ama bu kez cok kucuk olaylarla cogu macera birbiri ile baglantili olacak. Maceralarin gectigi yerler Londra'nin eski bolgelerinden olusurdu genelde. Ama bu kez yeni gelisen bolgelerinde de maceralar olacak. Southwark, gokdelenleriyle Shard bolgesi ve dogu Londra gibi...

Dylan'in manevi babasi Bloch ise sonunda emekli olup, Londra disinda kucuk bir kasabaya yerlesip emekliliginin tadini cikariyor. Fakat yardima ihtiyaci oldugunda old boy'a yardim etmek icin hazir bekleyecek.
Scotland Yard'ín ise artik yeni bir mufettisi var: Carpenter! Dylan'in bir sarlatan oldugunu ve insanlari kandirdigini dusunuyor. Kahramanimizin isi bu kez zor. Bloch gibi her dedigini yaptirip Scotland Yard bilgilerine kolay ulasamayacak artik.
Bir diger yeni karakter ise; Carpenter'in tarafinda olan ama bazen Dylan'in hakli olup olmadigini kendine soracak olan Rania. Isminden de az cok cikarilabilecegi gibi Rania, Musluman bir Scotland Yard dedektifi. Kabuslar Dedektifini bekleyen bir diger tehlike ise John Ghost! Dylan'in ezeli dusmani Xabaras'in yerini alan bu karakter bakalim onun kadar tehlikeli olacak mi?

Dylan teknolojiden nefret etmesine ragmen artik buna ihtiyac duyacak ve Groucho'nun sayesinde tanistigi Irma isimli bir bilgisayar dahisinin yardimlarina basvuracak. Kapak cizimleri ise yine efsanevi cizerimiz Angelo Stano'ya ait.

Maxi Dylan Dog serisinin ismi ise Maxi Dylan Dog-Old Boy olarak degisecek. Albumler 3 ayda 1 yayinlanacak. Luigi Mignacco, Claudio Chiaverotti, Corrado Roi, Luigi Piccatto gibi eski dostlarimizin yani sira Riccardo Torti gibi yenilere de yer acilacak. Old Boy'un ilk sayisi ise ekim ayinda yayinlanacak. Gigi Cavenago ise kapaklari emanet ettikleri cizerimiz.
Renk Cumbusu serisi ise hem yeni italyan hem de yeni yabanci cizerler yazarlar ile devam edecek. Bunlar arasinda: Mirka Andolfo, Flaviano Armentaro, Ausonia, Akab, Lorenzo De Felici var.
Ozel seri ise Oluler Gezegeni temali olacak. Renk Cumbusu sayi 2 ve 10'da bahsedilip, Dylan'in son dev albumune de konu olan bu alternatif evrende Dylan anti-zombi timinin basindadir ve insaligi kurtarmaya calismaktadir.
Korku almanagi ise yine yillik yayinlanacak ama bu kez Bloch ve onun emeklilik doneminde yasadigi maceralar anlatilacak. Tabi Dylan ile beraber.

Geri kalan hayatinizin ilk gunune hosgeldiniz!

Özel Alfa Ajanı

haziran00

...bu alternatif evrende Dylan anti-zombi timinin basindadir ve insaligi kurtarmaya calismaktadir.

Elinize sağlık sevgili Nemo, çok ilginç bir başlangıç keşke okuyabilsem dediğim bir başlangıç olmuş :)

hennessy

Artık Dylan okumak keyif vermese de eline sağlık kardeşim nefis bir yazı olmuş Ne dersin Nathan veya Brendon ile yolları kesişir mi?
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

Detaylar için çok teşekkür ederiz.

Brendon ile çok güzel ortak kurgular da geliştirilebilirdi, bence.

Bonelli, comicslere özenip evren sıfırlamaya da başladı, tutarsa ellerinde ne varsa sıfırlanır, hayırlısı...
They drew first blood...

Nemo

Keske her iki kahraman ile de yollari kesisse Murat abi. Ve keske Dylan'da guncele yakin okuyabilseydik.
Özel Alfa Ajanı

hanac

Nemo bu güzel yazı için çok teşekkürler.

Daha önce biz ne olduğunu anlamadan 1-2 yorum yapmıştık, o mesajları da bu başlığa ekledim.

( Daha eski tarihli oldukları için senin mesajından önce yeralıyorlar.  :)  )

kalidor

Bu değişimi beğendim. Yeni karakterlere Dylan'da ihtiyaç vardı. Sıfırlamak yerine yeni bir soluk getirmek her zaman için daha iyidir. Şu an fumetti olarak Dylan Dog, Brendon ve yayınlandıkça Ken Parker'ı takip ediyorum. Nathan ve Dampyr'i diğerlerine yer açmak için feda ettim ne yazıkki :'( Dylan'ın Alternatif evrenli maceraları da ve tabii ki dev albümlerin devamını da bir gün okumak dileğiyle...
Crom! Ölüleri Say...

emre ozdamarlar