Bilgi Ü.'de Çizgi Roman Teorisi/Tarihçesi ve Çizgi Roman Kursu

Başlatan ümitkr, 09 Eylül, 2014, 21:18:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ümitkr

Bilgi Ü.'de Çizgi Roman Teorisi ve Tarihçesi Kursu

Çizgi-Roman'ın tarihçesi, modern çizgi-romanın gelişimi, tamamen kendine özgü içsel anlatım özellikleri, bu anlatım biçimine özgü gramer ve vokabülerinin öğretilmesi, semiotik temeli, diğer disiplinlerle doğrudan ve dolaylı (güncel ve potansiyel) ilişkisi, 'Graphic Novel' diye adlandırdığımız biçimin aslında bir 'akım' olduğu ve buna önayak olan (1980 sonrası) ikon yaratıcıların Pulitzer ödülü dahil çeşitli ödüller kazanmış ve çizgi-roman dünyasında 'kanon' olarak kabul edilen eserlerinin kurs sırasında öğrendiğimiz temeller ve ayrıca kültürel, politik, tarihsel, psikolojik ve sosyolojik çerçeveler içinde, tartışılması...

Eğitmen: Gazi Emin Mehmet Adanalı
Süre: 8 hafta her  Cumartesi
Ücret: 650 TL. (KDV dahil)
İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrenci, mezun ve çalışanlarına % 15 indirim

İletişim: 0212 311 7219 bilgi-egitim@bilgi.edu.tr

Bilgi Ü.'de Çizgi Roman Atölyesi

Çizgiyi bir aşk, meslek ya da hobi olarak görenler için sunulan eğitim, katılımcıların seviyelerini gözetmeksizin çizgi-roman alanında kendisini geliştirmek isteyen herkese açıktır.

Teori & Tarihçe:
Bu alanda gerçekleştirilecek çalışmalarda ise çizgi-roman tarihçesi, modern çizgi-romanın gelişimi, kendine özgü içsel anlatım özellikleri, grameri, vokabüleri ve semiyotik yapısı, diğer disiplinlerle güncel ve potansiyel ilişkileri, 'Graphic Novel' kavramı, ünlü sanatçıların ve eserlerinin kültürel, politik, tarihsel, psikolojik ve sosyolojik yansımaları anlatılacaktır.

Eğitimin İçeriği:
Sanat: Bu alanda gerçekleştirilecek ilk atölyede katılımcılara kendi çizgi-roman ve hikayelerini oluşturabilmeleri için yeterli olacak bilgiler ve teknikler öğretilecek; ikinci atölyede ise bu öğretiler daha üst seviyeye taşınacak ve katılımcının içinde var olan sanatçı çizgi-roman endüstrisine kazandırılacaktır.

Eğitmenler:
Ergün Gündüz
Galip Tekin
Mehmet Emin Adanalı

Süre: 8 hafta
Cumartesi 10.00 - 13.00 / 14.00 - 19.00
Ücret: 1950 TL (KDVdahil)
Öğrenci ve erkan kayıt ücreti: 1650 TL.(KDVdahil)
İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrenci, mezun ve çalışanlarına % 20 indirim

İletişim: bilgi-egiti@bilgi.edu.tr
0212 3117219

köstebek

Ümit Beyciğim,

Pasaj halkı olarak bizler de bekliyoruz senden bir ÇR tarihi kursunu. Alt katta kocaman bir salonumuz da var. Para veremesek de, çay ısmarlarız, "haydi ya, öyle mi, eee" tepkileriyle sana bayağı bir gaz da veririz...
İyi niyetliyiz, öğrenme açlığı içindeyiz....

ümitkr

:) Şimdi benim de bir çay açlığım başladı anlatamam :O)

kalidor

Evet böyle bir kursu/eğitimi/semineri sabırsızlıkla bekliyoruz.  :)
Crom! Ölüleri Say...

köstebek

Ümit bey,

forumun derinliklerinden gelen sese kulak verin.