Batman: Yeni 52 Dedektif Hikayeleri Cilt 2: Korkutma Taktikleri - JBC Yayıncılık

Başlatan Jedmau, 10 Eylül, 2014, 16:33:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Chuck

Bu ciltteki sayfa sayısı ilkine göre artmış, 232 sayfa olmuş. Fiyatta 35 tl'ye yükselmiş :)
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

lampard

Pahalı geldi bana biraz, orijinal ingilizcesini almakla hemen hemen aynı fiyata geliyor.

Sakızlı Ohannes Paşa

1. cilt gibi bu da toplamda 7 sayı içeriyor. Ancak 1 cilttekinin aksine bu ciltteki sayıların hepsi ek hikayeler içeriyor 8-10 sayfalık. Bu da toplamda 50-60 sayfa arttırıyor. İlk cilde göre fiyat farkı normal.

tommikser

Chuck

Jbc' nin facebook sayfasında ilk bir kaç sayfasıyla birlikte bilgiler paylaşılmış.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Caped Crusader

Açıkçası fiyat bana da biraz yüksek geldi.Kara Ayna 304 sayfa 37.50tl idi.Detektif 2 232 sayfa 35tl.Belki yanlış yazılmıştır.Ama bu benim satın alıp almamamı etkilemez  ;D

İnancomic

lampard

Ben Detective Comics ciltlerini almayıp jbc'yi bekliyordum, keza basılacak elimde olmayan bazı klasikleri de, Gotham by Gaslight mesela. Ama ingilizcesini aynı fiyata getirebilecekken beklemek çok mantıklı değil artık, gerçi internetten alınca indirimli daha ucuza geliyor ama yine de Türkiyede basılmışsa eğer daha ucuza alabilmeyi isterim ben.

tommikser

Bence Kara Ayna çok ucuzdu.Bu fiyat abartıldığı kadar yüksek değil.

Jedmau

Arkadaşlar Merhaba ,

Aslında fiyat bu cilt için yüksek değil. Bazı önemli detayları yoksaymak yanlış olur.

1- Kara Ayna ilk çıkış fiyatı 45 TL idi. Daha sonra yaptığımız görüşmeler ile fiyatı tabana çektik ve 37,5 yaptık.

2- Kara Ayna 115 gr kuşeye basılmış bir yayın. Bu 135 gr basılmış bir yayın.
3- Yayın Seçimlerinde ödenen telifler yayının gücü ve popülerliğine göre değişebiliyor.
4- Piyasada 115gr basılmış , 150-160 sayfa yayınlarda 32 lira fiyat var , biz 176 sayfa 135 gr yayınlar için 27,5 fiyat koyuyoruz.

Yani pahalı değiliz , lütfen Batman ilk çıkacağı zaman 128 sayfa yayınlar 40-50 lira olacak dedikodularını Hatırlayın.

Bu şekilde yazmanıza biraz şaşırdım , fiyat konusunda sizleri gayet memnun ettiğimizi düşünüyordum. İnşallah açıklamalarım bir nebze faydalı olmuştur.

Sevgiler
Ertan

Eflatun

A Game of Thrones - Taht Oyunları 3. Cilt  224 sayfa 23 TL buna göre pahalı.

Kaptan Amerika Kış askeri tek cilt 304 sayfa 50 TL buna göre ucuz.

Jedmau

Arkadaşlar Game of Thrones veya Captain America lisans Ücretler ile Dc karşılaştırmayalım lütfen :)

Çok isteyen olursa buraya dökeyim lisans ücretlerini ona göre hesaplarız ne ucuz ne Pahalı :D

Ekleme : bu arada ilk yayın tarihi ile şu an arasındaki dolar artışınıda lütfen es geçmeyelim.

tunaorhun

JBC ' nin fiyatları özellikle fumettilerle karşılaştırılınca ucuz, hatta çok ucuz.
Not: Fumetticiyim.

HacıGeraltEmmi

300 sayfalı, hamur kağıda basılı ve daha küçük ebatlı siyahbeyaz kitapların fiyatı 30 tl. onlara kıyasla sudan ucuz sayılır tabi.
Ama genel olarak çok pahalı kitaplar, ya da bizim alım gücümüz düşük :-\

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: Jedmau - 05 Kasım, 2014, 17:57:11
Arkadaşlar Merhaba ,

Aslında fiyat bu cilt için yüksek değil. Bazı önemli detayları yoksaymak yanlış olur.

1- Kara Ayna ilk çıkış fiyatı 45 TL idi. Daha sonra yaptığımız görüşmeler ile fiyatı tabana çektik ve 37,5 yaptık.

2- Kara Ayna 115 gr kuşeye basılmış bir yayın. Bu 135 gr basılmış bir yayın.
3- Yayın Seçimlerinde ödenen telifler yayının gücü ve popülerliğine göre değişebiliyor.
4- Piyasada 115gr basılmış , 150-160 sayfa yayınlarda 32 lira fiyat var , biz 176 sayfa 135 gr yayınlar için 27,5 fiyat koyuyoruz.

Yani pahalı değiliz , lütfen Batman ilk çıkacağı zaman 128 sayfa yayınlar 40-50 lira olacak dedikodularını Hatırlayın.

Bu şekilde yazmanıza biraz şaşırdım , fiyat konusunda sizleri gayet memnun ettiğimizi düşünüyordum. İnşallah açıklamalarım bir nebze faydalı olmuştur.

Sevgiler
Ertan

Bu 115 gr 135 gr dediğiniz kağıdın kalınlığıyla mı alakalı? Örneğin court of owls cildinde orijinal amerikana göre sizin bastığınız cilt oldukça kalındı. Belki biraz daha kalitesiz ama birçok sayının toplandığı ciltlerde ince kağıt kullanılsa daha şık durur diye düşünüyorum.