Batman: Yeni 52 Dedektif Hikayeleri Cilt 2: Korkutma Taktikleri - JBC Yayıncılık

Başlatan Jedmau, 10 Eylül, 2014, 16:33:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sulkesen

Jedmau

Maalesef ülkemizdeki ince kağıt ( 90 gr ) kalitesi yeterli değil , hatta bazen 115 bile Göze batıyor.

Biz 135 tercih ediyoruz , sadece cok kalın yayınlarda ( kara ayna , Hush , kara Şövalye Dönüyor ) 115 oluyor

darkwood

Batman kalitesini ve teliflerini göz önüne alırsak,  fiyat olarak diğer yayınlara göre gayet makul fiyatlarda olduğunu söyleyebilirim.
Darkwood Sakinleri..

Barmen Minik

Alıntı yapılan: Jedmau - 05 Kasım, 2014, 20:27:48
Maalesef ülkemizdeki ince kağıt ( 90 gr ) kalitesi yeterli değil , hatta bazen 115 bile Göze batıyor.

Biz 135 tercih ediyoruz , sadece cok kalın yayınlarda ( kara ayna , Hush , kara Şövalye Dönüyor ) 115 oluyor

yıllardır merak ettiğim şeydi bu. açıkcası sebebin ülkemizdeki basım evlerindeki kagıt kalitesizliği olabileceğini düşünmemiştim hep fiyat olarak yayın evlerinin tercihi olarak yorumlamıştım. sanki basımevleri basacakta kimse bastırmıyo gibi dışardan görünüyodu.

öte yandan diğer yayın evlerinin işlerine göre sizin kagıt seçim-basım kaliteniz kesinlikle üst düzey belki kapak hamurları hep kara ayna ayarında olabilir :D ama fiyat için galiba bi ortalama ayarlamaları yapıyosunuz. merak etmeyin biz her türlü alırız bunu da kullanmayacagınızı burda hepimiz bildiğine göre sorun yok ;) ancak açıkcası bu tarz bilgileri paylaşmaya devam edin sizi tanımak/anlamaya çalışmak/sorunlarınızı bilmek te zevkli

Jedmau

Bizim sizlerden gizli hiçbir şeyimiz yok , saklamaya ihtiyaç duyacak şeylerimizde.

Dileyen istediği zaman gelir hesap sorar , açarız defterleri , hesapları ve anlaşmaları :)

Batman bu ülkede çok rahat kullanılabilecek bir yayındı , insanlar daha çıkmadan 40-50 lira vermeyi Göze alıyorlardı. O zaman kullanmadık , şimdi hiç kullanmayız.

Fiyat artışı olursa bit nedeni vardır , bunuda her zaman sizler ile paylaşırız.

Bize olan güveninize Layık olmaya çalışacağız

Sevgiler
Ertan

Sakızlı Ohannes Paşa

okumuştum bir de jbc baskısıyla türkçesini okudum. ama türkçesi de fikrimi değiştirmedi. tony daniel sadece çizsin. yazmasın. gerçekten çok zayıf yazıyor. çizimleri güzel ama. baskı ise harika. jbc kaliteyi bu ciltte de korumuş. neyse 13. sayıdan itibaren tony daniel bırakıyor seriyi. daha güzel bir hale geliyor. 3. cilt daha güzel olacak. beklemedeyiz  :)

Mrtekin

Beni bir türlü sarmadı ama muhakkak devam edeceğim.
They drew first blood...

pearl jam

Su ana kadar begenmedigim tek batman bu oldu. Ilk cildi zor bitirdim ama devam edicem ben de

Ralph

Ben ilk cilde nazaran biraz daha sönük buldum bu cildi. Toxic ile olan hikaye güzel ama yine de ilk ciltteki Dollymaker öyküsü kadar heyecalandırmadı beni. Daha çok 80 öncesi Batman'leri andırdı bana. Tahmin edilebilir, sade, basit. Bu demek değil ki kötü. Orta diyelim 10 üzerinden 6.

Bu arada Himalayalar'da başlayan öykü özensiz geldi bana. Çok güzel başlamıştı, fikir çok güzeldi... Tak diye bitiverdi. Halbuki ben (spoiler) Bruce Wayne'in Batman olmaya karar verişi çok daha ayrıntılı resmedilebilir ve anlatılabilirdi

En sevdiğim hikaye Two-Face'li hikayeydi. Güzel, saf bir maceraydı.

10 üzerinden 6 verdim ben bu cilde ama 3. ciltten çok umutluyum. Bu gece bitirirsem yazarım.

Sakızlı Ohannes Paşa

3. cilt oldukça başarılı. İlk 2 cillten sonra Tony Daniels John Layman'a devrediyor.