Batman : Yeni 52 Cilt 3 : Ailenin Ölümü - JBC Yayıncılık

Başlatan Jedmau, 12 Eylül, 2014, 12:39:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Chuck

Spoiler

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 02 Mayıs, 2015, 23:53:16
Birçok kişi kızıyor ee kimse ölmedi diye ama aslında joker bat-family'nin "aile bağlarını" öldürüyor. İlişkilerine büyük zarar veriyor.

Bu yoruma aynen katılıyorum. Hiçbir şeyin eskisi gibi kalmayacağı belli oldu.

Joker psikopatlığın dibine vurmuş. Capullo'da harika yansıtmış bunu. Ayrıca  o koşan at sahnesi nefesimi kesti resmen.
Tabi bunları gören Jbc'de boş durmamış muhteşem bir şömiz hazırlamış, basım kalitesi ve göz zevki olarak bakınca Türkiye'de şu ana kadar çıkan en iyi çizgi romanı yayınlamış.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Mrtekin

Buradaki hikaye biraz "Batman Endgame " için yaratılmış gibi, yani, Batman hangi şartlar altında Jokeri öldürmeye karar verir ve uygular? Jokerin, daha Batman'e ne acılar çektirmesi gerekecektir? Batman gerçekten varlığını Jokerin varlığına mı bağlı görür, ailesinden daha da mı fazla önceliklendirir bu psikopatı, vs, vs?

Batman'ın neden Jokeri -herşeye rağmen- öldürmediğine dair en gerçekçi yaklaşım, bence Alan Moore'dan gelir. Onu da Öldüren Şaka'da göreceğiz.

They drew first blood...

-brendon-

Çok guzeldi defalarca okunasi bi hikaye Ertan abi teşekkur ederim sira öldüren şakada.haziran ayinda da 2ve daha fazla batman istiyoruz  :)

Jedmau

Nightrain

Bu nasıl bi baskı kalitesinin yahu !!!

Elime aldigimda şömin olayını görünce delirdim. 

Bundan sonra,

JBC> diğer yayın Evleri.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Jedmau

Nightrain

4 ve 5.ciltler ne zaman çıkar? Bir de artık TDKR çıksa artık?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Jedmau

Al Ghul

Alıntı yapılan: Jedmau - 25 Temmuz, 2015, 23:35:04
Tükenmek üzere :)

Okumayan/almayan varsa tükenmeden alsın arkadaşlar. Kaçmayacak, güzel bir Joker hikayesi :)

@Serhan

Alıntı yapılan: Joker - 26 Nisan, 2015, 10:43:26
Hiç orjinal siyah kapakla basılma ihtimali varmı ?
Çünkü kitaplıkta biraz uyumsuz duruyor , diğerleri siyah bu beyaz olunca.

Sınırlı sayıda basmayı hatta 1 tane bile basabilirseniz süper olur sinirime gitmeye başladı kitaplığa bakınca  ;D ;D ;D

Ralph

Bence şu ana kadar ülkemizde yayınlanmış en iyi Batman'di(İmparator Penguen'i henüz okumadım) Baykuşlar Divanı da gerçekten çok güzeldi ama bu aşmış bir şey olmuş. Batman'i Batman yapan psikolojik analizler, derin karakterler, tahlillerdir. Yoksa sanmıyorum ki basit bir süper kahraman-kötü kovalamacası için Batman okunsun. Dedektiflik Hikayelerini sönük bulmamın nedeni de bu. Gerçi yazar değişikliğiyle Detective Comics de hayli ivme kazanıyormuş ama konumuz bu değil. :)

spoiler sayılmaz ama yine de hasss bünyeler için spoiler diyelim

Joker ve Batman arasındaki diyaloglar muazzamdı! Şaka bir yana çok alakasız olacak ama Joker ve Batman'in arasında gerçekleşen diyaloglarda, birbirlerini düşündükleri anda Tebriz-i Şems ve Mevlana aşkının karanlık yüzü geldi aklıma...  Joker haklı. Batman Joker'i daha fazla önemsiyor.

SPOİLER!!!!

Onun dışında Joker'in Harvey ile oynadığı sahneyi çok sevdim. Hani şu silah mevzusu. Joker blöfünü çok zekice yedirdi çünkü silahı geri ateşelenecek şekilde tasarlaması kimseyi şaşırtmazdı. Çılgınlığın getirdiği muhteşem dehasını sergiledi Joker. Gerçekten hayran kaldım. Son bölümde gereken nifakı soktu. Bu cildi pek beğendim. Bu seri inanılmaz güzel bir şekilde ilerliyor

baba alsana

1 ve 2. Ciltleri okumadan direk 3.cildi okudum. Belki direk boyle bir giris yaptigim icin atmosferi yakalayamadim tam, okurken fazla etkilemedi beni ama 3-4 sayfa cok hosuma gitti. Genel olarak guzeldi ama beni etkileyen sadece 8-10 kareydi. Ilk iki cilt basildiginda kesinlikle alcam hatta kendimi sucluyorum neden almadim diye bugun biraz arastirma yaptim ilk cildi buldum ama nedense 2. Cilt yoktu cok uzuldum nasil bekliycem 2. Baskilari bilmiyorum :( sonuc olarak seriyi begendim okudugum cogu cizgi romanda iyiydi ve ilk 10 uma girer . . .

Jedmau

Sayı 1 bu ay sayı 2 gelecek ay tekrar basılıyor :)

baba alsana

Alıntı yapılan: Jedmau - 28 Kasım, 2015, 04:46:18
Sayı 1 bu ay sayı 2 gelecek ay tekrar basılıyor :)
Bu cok iyi oldu harikasiniz cok tesekkurler :)

Jedmau