Marvel Ciltleri İçin Okuma Sırası

Başlatan sawyer456, 03 Ekim, 2014, 18:58:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sawyer456

Biliyorsunuz,Türkiye'de birkaç yayın evi,birkaç koldan kitaplar basıyor ve bu ciltler bir şekilde bağlantılı olabiliyor bazen.Geçmişten günümze bunların tamamını kapsayan bir okuma listesi var mı?Yoksa aramızda oluşturmalıyız bence,elbet hepsini okumuş olanlar vardır aramızda.Onlar yardımcı olabilirler.

dean

Okuma listesi elbette yapılabilir ama son zamanlarda yayınevleri de artık sırayı kafaya takmamaya başladı. Bence sadece Event'ları sırayla okumak daha iyi. Eventlar sıra ile takip edilirse karakter hikayeleri okunduğunda taşlar yerine oturur. Okuma sırası için ise Eventları yazim ben tamamlamak isteyen olursa onlarda yazar.

- Secret War
- House of M
- Civil War
- World War Hulk
- Secret Invasion
- Siege
- Fear Itself
- Avengers vs. X-Men
- Age of Ultron
- Infinity
- Original Sin

Kırmızı renkli olanlar Türkiyede yayınlanmayanlar. Bunlar olurken Annihilation, Silent War, Chaos War gibi maceralarda var ama Türkiyede yayınlanması şu an için zor olduğu için yazmadım.

eyoruk

the mighty avengers okunmali mi peki ? new avengers ile alakali midir
cizimlerini begenmedim icimden gelmiyor alip okumak ))

dean

Alıntı yapılan: eyoruk - 03 Ekim, 2014, 23:30:39
the mighty avengers okunmali mi peki ? new avengers ile alakali midir
cizimlerini begenmedim icimden gelmiyor alip okumak ))

İki seri birbiri ile oldukça bağlantılı. Civil War'dan sonra yasal Avengers ekibi Mighty Avengers oluyor ve Tony Stark önderliğinde işlerine devam ediyorlar. New Avengers ekibi de Steve Rogers'ın ölmesi ile iyice başıboş kalıyor ve Luke Cage'in önderliğinde yer altına çekiliyor. Bu olay Siege'e kadar böyle devam ediyor. Siege'ten sonra Avengers, New Avengers ve Secret Avengers olarak 3 yeni takım kuruluyor.

Mrtekin

Peki biz şimdi av versus x-men eventine mi geldik?

Bu bitecek, Age of ultrona mı bağlanıcaz?
They drew first blood...

dean

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 04 Ekim, 2014, 12:23:57
Peki biz şimdi av versus x-men eventine mi geldik?

Event olarak Fear Itself atlanarak gelindi ama Avengers çizgi romanları felan daha çok geride.

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 04 Ekim, 2014, 12:23:57
Bu bitecek, Age of ultrona mı bağlanıcaz?

Age of Ultron yayınlanmadan muhtemelen Fear Itself yayınlanır ama Avengers vs. X-Men'den sonra sıra Age of Ultron'da. Lakin Age of Ultron biraz gariptir. Diğer dergilere çok yayılmaz. Üstelik spoiler vermiyeyim ama genel evrenide diğer eventlar kadar etkilemez. Esas bomba event Infinity.

eyoruk

Alıntı yapılan: dean - 03 Ekim, 2014, 23:37:17
  İki seri birbiri ile oldukça bağlantılı. Civil War'dan sonra yasal Avengers ekibi Mighty Avengers oluyor ve Tony Stark önderliğinde işlerine devam ediyorlar. New Avengers ekibi de Steve Rogers'ın ölmesi ile iyice başıboş kalıyor ve Luke Cage'in önderliğinde yer altına çekiliyor. Bu olay Siege'e kadar böyle devam ediyor. Siege'ten sonra Avengers, New Avengers ve Secret Avengers olarak 3 yeni takım kuruluyor.
Hobaaa
Bir de mighty cikti    ;D
Daha new avngers almadik mighty sayilarini kaciracagiz kalmayacak  ;D
Peki new avengers  bittikten sonra mi baslamali ben anlamadim :P

dean

Alıntı yapılan: eyoruk - 04 Ekim, 2014, 19:41:50
Hobaaa
Bir de mighty cikti    ;D
Daha new avngers almadik mighty sayilarini kaciracagiz kalmayacak  ;D
Peki new avengers  bittikten sonra mi baslamali ben anlamadim :P

Civil War event'ı ve New Avengers, Vol. 5: Civil War okunduktan sonra New Avengers, Vol. 6: Revolution ve The Mighty Avengers, Vol. 1: The Ultron Initiative paralel okunuyor.

Ben daha önce aşağıda linkini attığım sayfada incelemelerini yapmıştım. Türkçesi basılanlar o sıra ile takip edilirse hiçbir sıkıntı olmaz.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7008.15.html

sawyer456

Alıntı yapılan: dean - 03 Ekim, 2014, 20:43:24
  Okuma listesi elbette yapılabilir ama son zamanlarda yayınevleri de artık sırayı kafaya takmamaya başladı. Bence sadece Event'ları sırayla okumak daha iyi. Eventlar sıra ile takip edilirse karakter hikayeleri okunduğunda taşlar yerine oturur. Okuma sırası için ise Eventları yazim ben tamamlamak isteyen olursa onlarda yazar.

- Secret War
- House of M
- Civil War
- World War Hulk
- Secret Invasion
- Siege
- Fear Itself
- Avengers vs. X-Men
- Age of Ultron
- Infinity
- Original Sin

Kırmızı renkli olanlar Türkiyede yayınlanmayanlar. Bunlar olurken Annihilation, Silent War, Chaos War gibi maceralarda var ama Türkiyede yayınlanması şu an için zor olduğu için yazmadım.

......................................................................... Şimdi ben böyle bir liste buldum ama Kuşatma yok bunda.Onu nereye koyacağız?

dean

Alıntı yapılan: sawyer456 - 25 Ekim, 2014, 18:43:21
................................................................................ Şimdi ben böyle bir liste buldum ama Kuşatma yok bunda.Onu nereye koyacağız?

Listenin en sonuna.

alan ford

Age of Ultron da siyah yazılabilir artık  ;)  Peki bu Fear it Self bizde yayınlanacak mı ?  Yoksa atlanıp İnfinity'e mi geçilecek.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

dean

Alıntı yapılan: alan ford - 13 Nisan, 2015, 23:27:30
  Age of Ultron da siyah yazılabilir artık  ;)  Peki bu Fear it Self bizde yayınlanacak mı ?  Yoksa atlanıp İnfinity'e mi geçilecek.

Marmara Çizgi yayınlayacak Fear Itself'i, ama şu an sıra bozuldu zaten. Yayın sayısı son zamanlarda arttığı için sıralı yayınlama ikinci planda şimdi.

yunusmeyra

sevgili dostum sawyer456 sorduğunuz sorudaki link "çizgi roman tarayan ve balonlayan (siz anladınız muhakkak  ;) )
bir siteye ait olduğu için sildik  ::) bizi anlayışla karşılayacağınızı düşünüyoruz  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

alan ford

Baka  bir yerde bahsi geçmis ise de ben kaçırmışım demektir. Bu kitapta niye iki tane Kaptan Amerika var.  İkincisi kim ?  Ne zaman iki tane oldular bunlar ? Bir tane yetmiyor mu ??? ;D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Alıntı yapılan: alan ford - 14 Nisan, 2015, 19:31:57
Baka  bir yerde bahsi geçmis ise de ben kaçırmışım demektir. Bu kitapta niye iki tane Kaptan Amerika var.  İkincisi kim ?  Ne zaman iki tane oldular bunlar ? Bir tane yetmiyor mu ??? ;D

Hani iç savaşın sonunda Dteve Rogers'ın vuruluyor ya... İşte ondan sonra Bucky yeni Captain America oluyor hem de tabancası. Daha sonra Captain America Reborn ile Steve'in ölmediği ortaya çıkıyor. Steve dönüyor ama Captain Ametica görevini Bucky'e bırakıyor. Kendi sadece Captain olarak bir süre devam ediyor. Ta ki Fear Itself serisine kadar....