Marvel Ciltleri İçin Okuma Sırası

Başlatan sawyer456, 03 Ekim, 2014, 18:58:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Alıntı yapılan: memospinoz - 12 Ekim, 2016, 17:12:33
Sıralı Infinity okuma listesi (Hangi sayının hangi cilt içerisinde olduğunu da gösterir):

Avengers          #1 (Avengers Cilt 1)
Avengers          #2 (Avengers Cilt 1)
Avengers          #3 (Avengers Cilt 1)
New Avengers  #1 (New Avengers Cilt 1)
New Avengers  #2 (New Avengers Cilt 1)
New Avengers  #3 (New Avengers Cilt 1)                           
Avengers          #4 (Avengers Cilt 1)                       
New Avengers  #4 (New Avengers Cilt 1)                           
Avengers          #5 (Avengers Cilt 1)                             
New Avengers  #5 (New Avengers Cilt 1)
New Avengers  #6 (New Avengers Cilt 1)                           
Avengers          #6 (Avengers Cilt 1)
Avengers          #7 (Avengers Cilt 2)
Avengers          #8 (Avengers Cilt 2)
Avengers          #9 (Avengers Cilt 2)
Avengers          #10 (Avengers Cilt 2)
Avengers          #11 (Avengers Cilt 2)
Avengers          #12 (Avengers Cilt 3)
Avengers          #13 (Avengers Cilt 3)
New Avengers  #7  (New Avengers Cilt 2)
Avengers          #14 (Avengers Cilt 3)
Avengers          #15 (Avengers Cilt 3)
Avengers          #16 (Avengers Cilt 3)
Avengers          #17 (Avengers Cilt 3)
New Avengers  #8 (New Avengers Cilt 2)
Infinity              #1 (Infinity Cildi)
Avengers          #18 (Avengers Cilt 4)
New Avengers  #9 (New Avengers Cilt 2)
Infinity              #2 (Infinity Cildi)
Avengers          #19 (Avengers Cilt 4)
New Avengers  #10 (New Avengers Cilt 2)
Infinity              #3 (Infinity Cildi)
Avengers          #20 (Avengers Cilt 4)
Infinity              #4 (Infinity Cildi)
Avengers          #21 (Avengers Cilt 4)
New Avengers  #11 (New Avengers Cilt 2)
Infinity              #5 (Infinity Cildi)
Avengers          #22 (Avengers Cilt 4)
Avengers          #23 (Avengers Cilt 4)
Infinity              #6 (Infinity Cildi)
New Avengers  #12 (New Avengers Cilt 2)

Alıntı yapılan: memospinoz - 30 Eylül, 2016, 13:20:57

cemilngn

Marvel fasikülleri ciltte toplarken hem tek cilt 600 sayfa Infinity bastı hem de ayrı ayrı diğer ciltleri bastı. Sanırım Gerekli Şeyler Infinity 1, Infinity 2, Infinity 3 şeklinde basmamak için New Avengers ve Avengers olarak ayrı ayrı bastı. Okuması biraz zor oldu ama diğer seçenek  olarak Tek Cilt de Türkiye şartlarında pek mümkün görünmüyordu.

İdrava

Original sin infinityden öncemi sonramı?

dean

eyoruk

mighty avengers serisini okumak şart mı ? The New Avengers serisini topladım başlayacağım artık.Ama 7.sayıdan önce Mighty Avengers 1 okunması öneriliyormuş.Fakat bir seri daha toplamak masraflı olacak.Eğer alt hikayelerse pas geçmeyi düşünüyorum ?

dean

Alıntı yapılan: eyoruk - 29 Eylül, 2018, 00:15:33
mighty avengers serisini okumak şart mı ? The New Avengers serisini topladım başlayacağım artık.Ama 7.sayıdan önce Mighty Avengers 1 okunması öneriliyormuş.Fakat bir seri daha toplamak masraflı olacak.Eğer alt hikayelerse pas geçmeyi düşünüyorum ?

New Avengers dışındaki yan seriler tekrar baskısı yapılmayacakmış. O yüzden dediğiniz gibi onları toplamak masraflı olacaktır. Ana seri açısından aşırı önemli değil. New Avengers ile devam edebilirsiniz. Ben zamanında Mighty Avengers ve diğer serilerin ana hatlarına şurada değinmiştim. Arzu ederseniz sırası geldiğinde fikir oluşturması için bakarsınız. Aşağı linkini bırakıyorum. New Avengers güzel seridir. Keyifli okumalar.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7008.30.html

eyoruk

Alıntı yapılan: dean - 29 Eylül, 2018, 00:56:15
  New Avengers dışındaki yan seriler tekrar baskısı yapılmayacakmış. O yüzden dediğiniz gibi onları toplamak masraflı olacaktır. Ana seri açısından aşırı önemli değil. New Avengers ile devam edebilirsiniz. Ben zamanında Mighty Avengers ve diğer serilerin ana hatlarına şurada değinmiştim. Arzu ederseniz sırası geldiğinde fikir oluşturması için bakarsınız. Aşağı linkini bırakıyorum. New Avengers güzel seridir. Keyifli okumalar.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7008.30.html
Sağolun.
Aynen dediğiniz gibi.Ben de hiç bakmayacaktım toplamaya başlarken Mighty serisine" böyle karar vermiştim" ama incelemelerde sırasını görünce ve de tekrar basılmayacağını öğrenince sorayım dedim.
Sizin incelemelere 1-2 yıl önce bakmıştım.Harika gerçekten.Ama spoiler olduğu için sadece puanlama kısmınlarına dikkat kesildim ;D

Bu arada hemen bu sayfa üstünde İnfinty evreni olarak gözüküyor bu New Avengers hikayeleri ? Ben bunu bilmiyordum mesela.Hatta 4 sayı çıkan Avengers sayıları da meğersem ilk sıradaymış ? Onlar sonradan çıktığı için ben hep göz ardı ettim.House Of M ve Avengers Dağıldı okuyarak New Avengers serisine başlayacaktım.Sonra İç savaş hikayeleri " tabi burada Spiderman İç Savaş sayısını bulmam şart " sonra Infinity Gaunlet kitaplar ve Gizli Savaş hikayeleri falan gidecektim.Arada Iron Man Beş Kabus sayısı ve Captain America 3 sayısı dahil tabi.
Marvel Now ne kadar önemli bilmiyorum tabi bu seri Mighty gibi göz ardı edilebilir bir seri ise onu da pas geçerim.Şimdi Jonathan Hickman'ın yazdığı 4 kitabı da almam şart oldu demek.

dean

Bahsettiğimiz New Avengers sayıları Marvel Now dönemi öncesi New Avengers sayıları. Siz şu an içerisinde House of M, Civil War, Secret Invasion ve Siege gibi eventlerin olduğu 13 ciltlik Brian Michael Bendis tarafından yazılan New Avengers çizgi romanlarına odaklanın. Yukarıda gözüken sarı renkli çizelgeyi takip edin. Onlar Avnengers vs. X-Men eventi ile bitiyor. İşte o zaman Now dönemine yani Infinity event'inin altındaki Jonathan Hickman tarafından yazılan seriye geçeceksiniz.

Alıntı yapılan: eyoruk - 29 Eylül, 2018, 02:53:30
House Of M ve Avengers Dağıldı okuyarak New Avengers serisine başlayacaktım.Sonra İç savaş hikayeleri " tabi burada Spiderman İç Savaş sayısını bulmam şart " sonra Infinity Gaunlet kitaplar ve Gizli Savaş hikayeleri falan gidecektim

Tamam aynen bu şekilde devam edin. Bendis'in yazdığı dönemi öncelikli olarak bitirin. Bu dönem bitene kadar "Now!" ibareli çizgi romanları henüz okumayın.

Alıntı yapılan: eyoruk - 29 Eylül, 2018, 02:53:30
Marvel Now ne kadar önemli bilmiyorum tabi bu seri Mighty gibi göz ardı edilebilir bir seri ise onu da pas geçerim.Şimdi Jonathan Hickman'ın yazdığı 4 kitabı da almam şart oldu demek.

Marvel Now! dönemi çok önemli. Mighty gibi pas geçmenin çok ötesinde amaç zaten Now dönemi Avengers'a ulaşmak olmalı. Now döneminde iki amiral gemi Avengers çizgi romanı var. Birisi "Avengers" ikincisi "New Avengers". Her ne kadar "New" ibaresini taşısa da Bendis'in yazdığı ile Hickman'ın yazdığı New Avengers çizgi romanları iki farklı dönemin iki farklı serileridir.

eyoruk

Teşekkürler.O zaman bir an evvel almalı toplamalı Now serilerini.
Avengers 1-4 cilt olan 4.cil İnfinity olan seri başlatıyor olayları değil mi ? "Çok soru sordum gibi oldu özür "  :-\ Now dönemine bunlar ile gireceğim yani.

dean

Alıntı yapılan: eyoruk - 29 Eylül, 2018, 17:32:11
Teşekkürler.O zaman bir an evvel almalı toplamalı Now serilerini.
Avengers 1-4 cilt olan 4.cil İnfinity olan seri de Now dönemi değil mi ? O başlatıyor olayları ? "Çok soru sordum gibi oldu özür "  :-\

Problem değil soru sorun. Aklınıza takılan bi'şey oldu zaman hiç çekinmeden sorun. Evet Avengers 1-4 Now dönemine ait. Onları istiyorsanız şimdiden toplayın ama Bendis'in yazdığı 13 ciltlik New Avengers'tan önce okumayın. 13 Cilt tamamlandıktan sonra Hickman'ın New Avengers'ı ve Avengers'ına geçebilirsiniz.

eyoruk

Tamamdır teşekkürler.Zaten 4.cilti almışım zamanında kalan 3'ünü de alacağım.Madem bunları da toplamak lazım tamamen bitirip topladıktan sonra okumaya başlayayım tek tek oku bekle sevmiyorum

eyoruk

Gizli İstila ayrıca Marmara Çizgi'den çıkmış bilmiyordum.New Avengers İstila sayıları elimde var.Gizli İstila'yı alsam bir de Mighty serisinden sadece İstila sayılarını alsam okusam nasıl olur ? Veya Mighty İstila serisini almasam ne kaybederim ?

dean

Alıntı yapılan: eyoruk - 12 Ocak, 2019, 00:45:10
Gizli İstila ayrıca Marmara Çizgi'den çıkmış bilmiyordum.New Avengers İstila sayıları elimde var.Gizli İstila'yı alsam bir de Mighty serisinden sadece İstila sayılarını alsam okusam nasıl olur ? Veya Mighty İstila serisini almasam ne kaybederim ?

Marmara Çizgi'den çıkan Gizli İstila zaten ana event. Gizli İstila macerası için onun okunması gerekiyor. The New Avengers Cilt 8 ve Cilt 9, ana hikayenin New Avengers odaklı tie-in hikayeleri. Ana Gizli İstila hikayesi Avengers'ın çok ötesinde bütün Marvel evrenini ilgilendiren bir hikaye. Mighty Avengers Gizli İstila ise opsiyonel.

eyoruk

Çok teşekkürler.Yine sizden geldi cevap  :D

Bir an evvel alalım o zaman o sayıyı.Tükenmek üzere olanlar arasında.

eyoruk

Avengers (Marvel NOW!) 1: Avengers Dünyası adlı sayının 2 farklı kapağı mı çıktı arkadaşlar ? Biri normal kapak diğeri kahramanların bir arada gösterildiği kapak ?