Batman Gothic

Başlatan connyapku, 03 Ekim, 2014, 21:48:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

connyapku

Gotham sehrinde seri bir sekilde cocuk cinayetleri islenir. Yedi tane cocuk korkunc bir seri katilin kurbani olmustur.
Katili aramaktan deliye donen polis sokaklari mesken tutar ve bu durum rahat calisamayan bes kisilik bir mafya cetesini rahatsiz eder.
Sonunda katili kendi yontemleriyle yakalayip olduren cete liderleri herseyin bittigine inanip islerinin basina donerler.

Aradan 20 yil gectikten sonra  dogru zamani bekleyen Mr.Whisper intikamini almak icin tekrar ortaya cikar.
Tek tek oldurulen mafya liderleri arasinda korkunc bir panik baslar. Durum oyle bir noktaya gelir ki  mafya liderleri Bat sinyalini calistirip Batman'den yardim isterler.

Olayi arastiran Batman durumun aslinda basit mafya cinayeti olmadığını, seytani bir planin icinde bulunduğunu anlar. Olaylarin basladigi yere Avusturya'ya giden Batman Oradaki keşişlerden olaylarin nasil basladigini ogrenir.

300 yil once Avrupanin kara olum hastaligindan kirildigi zamanlarda, Kendisinin ornek bir keşiş olduguna inanan Monfred isimli adam, aslinda kendini bu kadar begenmekle de gunah islediginin farkinda degildir. Bir gun yanina Conrad isimli  genc bir keşiş gelir ve kendisine "Bana sadece siz yardim edebilirsiniz kutsal peder korkunc gunahlarim var" der ve pederi kilisenin mahzenine goturur.
Iceri giren Monfred seytana tapilan bir yerde oldugunu anlar. Her kesis gibi hayatinda hic gunah islememis ve  kotu olmanin ne oldugunu bilmeyen Monfred bir kesis olmadan once bir seytan olmanin ne oldugunu anlayacaktir.

Gunden gune yoldan cikan Monfred kendisini ornek alan diger kesisileri de yoldan cikarir. Her turlu kotulugu cekinmeden yapan Monfred ve onu takip eden kesisler bir gun onlari ziyarete gelen rahibelere tecavuz ve iskence ederler. Monfred bir tane rahibeyi yakarak seytana kurban eder. Bu  seytana inanip ona taptigini kanitlayan son basamaktir. Daha sonra Monfred kollarinda  olumcul hastalik belirtileri gorur. Olumden korkan Monfred seytandan yardim etmesi karsiliginda ruhunu vermeye razidir.
Dilegi gercek olur ve 300 yil olumsuz bir yasam karsiliginda Monfeld ruhunu seytana satmistir.

Batmanin karsisinda durdurulamaz bir dusman vardir.

Kitabi okumaya baslamadan once Grant Morrison hakkinda fazla bir bilgim yoktu ve  onun ne kadar iyi bir yazar oldugunu bilmiyordum. Acikcasi hayran kaldim. Bu kitabi bir solukta okudum ve buyuk ihtimalle en kisa zamanda tekrar okuyacağım.

Mr.Whisper'in kendi ruhunu kurtarmak icin seytana sunmak istedigi teklif ve bunu gerceklestirmek icin kurdugu dahiyane plan.
Mr.Whisper in Bruce Wayne'in hayatini etkileyen rol. Kendisi ayni zamanda Bruce Wayne'in acimasiz okul ogretmeni Winchester'dir.

Bruce Wayne'in en yakin sinif arkadasi Robert'in birden bire ortadan kaybolmasi ve trajik bir sekilde arkadasinin kesik basini gormesi.
Bruce Wayne ailesini kaybetmeden bir gun once babasinin ogretmeni Winchester ile tartismasi.

Burada sanki yazar Grant Morrison biraz da isi okuyucuya birakmis.
Mr.Whisper'in Batman ile konustugu bolumler ve onun ogretmeniyken neredeyse 8.kurbani olacagini soylemesi.
Tren raylarindaki kavgalari ve tabiiki muthis bir son.
Bir gun yayinlanmasi dilegiyle.

hanac

Bu mükemmel tanıtım için çok teşekkürler.

pizagor

Teşekkürler connyapku. Yeniden okumak için itkilendim :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

emre ozdamarlar

Harbi super tanitim olmus, ben de acayip itkilendim. Ellerine saglik hocam.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

tenten

En uçuk Batman hikâyelerinden biri, çizimler enfes.
Bunca Batman bolluğunda, basılmayacak mı?

kalidor

Tanıtımı yeni okudum. Harika bir öyküye benziyor. Keşke Türkçe de okuyabilsek...
Crom! Ölüleri Say...