Hulk Sevenler Derneği Yarışması

Başlatan hanac, 10 Ekim, 2014, 19:21:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Merhaba Arkadaşlar,

Hulk Sevenler Derneği olarak yarışmamızı başlatıyoruz.

Büyülü Çizgi sahibi Sayın İlyas Erkul'un hediyesi olan muhteşem 4 ciltlik seriyi hediye vereceğiz.

Yarışma 17 Ekim tarihine kadar açık olacaktır.

Daha önce de duyurduğumuz üzere sadece dernek üyeleri yarışmaya katılabileceklerdir.

Yarışma başladıktan sonra üye olacaklar yarışmaya katılamayacaktır.

Yarışmaya katılabilecek üyeler;

Üye No 1: hanac
Üye No 2: yunusmeyra
Üye No 3: emre ozdamarlar
Üye No 4: İlyas Erkul
Üye No 5: designer73
Üye No 6: dursar
Üye No 7: rumar80
Üye No 8: alan ford
Üye No 9: dean
Üye No 10: Kızılmaske
Üye No 11: s.b
Üye No 12: altay1944
Üye No 13: hüzünlü flüt
Üye No 14: pearljam
Üye No 15: Nic39
Üye No 16: Carnage
Üye No 17: V
Üye No 18: Jedmau
Üye No 19: dorukgs
Üye No 20: Al Simmons_Spawn
Üye No 21: Nemo
Üye No 22: connyapku
Üye No 23: risedeath
Üye No 24 : Gandalf
Üye No 25 : sheRa
Üye No 26 : Pizagor
Üye No 27 : BulentT
Üye No 28 : Spider-Sense
Üye No 29 : haysat
Üye No 30 : konnektör
Üye No 31: Rise
Üye No 32: Mic-Har
Üye No 33: Mithrandir
Üye No 34: Utku Gürsoy
Üye No 35: aaciltan
Üye No 36: antiochia
Üye No 37: Neco
Üye No 38: Tuco Ramirez
Üye No 39: Mr.Q
Üye No:61: esattr

İşte Yarışma Sorumuz;

Hulk ile ilgili bir anınızı burada paylaşmanızı istiyoruz.

En sevdiğiniz macerası olabilir, Çizgiromandan etkilendiğiniz bir Hulk bölümü olabilir

Hulk fimlerinden bir sahne olabilir, Hulk'u niye sevdiğiniz olabilir vs. vs.

Kısaca bize HULK dan bahsedin.

Kazanan yarışmacı kura ile belirlenecektir.

V

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

hanac

pizagor

Hulk hakkında daha önce yazdıklarımızdan kopyalasak olur mu ;D
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Edward Norton'lu Hulk filminin DVD'sini, piyasa çıktıktan çok kısa bir süre sonra Acıbadem Nautilus Carrefour'dan şaşırtıcı bir fiyata, 3,99 TL'ye almıştım. İnsan neden oradan film alıyorum diye düşünüyor illa ki. Müzik, kitap ve film reyonları her daim zevksiz ve soğuk ortamlarıyla keyif kaçırsa da bir erkeğin süper marketlerde bayağı takıldığı yerler. Yine böyle reyon göz atmasında o film de sepete eklendi. Kasadan geçerken reyondaki fiyat etiketinin çok altında bir rakam gördüğümde itiraz ettim:

Emin misiniz?

Neyse gidip baktılar, peşisıra sisteme fiyatın yanlış girildiği anlaşıldı. Ve yaşasın tüketici hakları, bana kasadaki görünen fiyattan, 3.99'dan o filmi bir nevi hediye ettiler. Olan benden sonra o filmi alanlara oldu :)

Filme gelirsek... Çok iyi olmamakla birlikte o 3,99 TL'nin karşılığını aldığımı düşünüyorum  ;D

konnektör

Benim Hulkla tanışmam sevgili Ali Recanın Marvel yayıncılık olarak çıkardığı seri ile başladı, yanılmıyorsam 17 sayı çıkmıştı, o zaman marvel yayıncılığın diğer yayınları ile birlikte onlarıda okumuştum, hala kolleksiyonumda bir kaç sayı var. Hulk düşmanları( lider, kum adam, gergedan gibi) ile mücadelesi diğer herolara benzesede farkı Hulk un kendisine kurulan tuzaklardan kaba güç, irade ve basit düz mantık ile hareket ederek kurtulmasıdır diye düşünüyorum. Aslında hulk bana biraz komikte geliyor, bir herodan çok çizgi film karakteri gibi, bir balon gibi zıplaması çok komik. Bu arada Türkiyede hiç bir yayıncı ilgilenmedi ama birde She Hulk var biliyorsunuz, İngilizce bir kaç sayı macerasını okumuştum, oldukça güzeldi, İlyas bey belki ilgilenir.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

hanac

Yarışmaya katılımlar başladı,

2 arkadaş şimdiden yazdılar

pizagor ve konnektör.

alan ford

Çizgi roman sayfaları dışında holywood figuranlar kahvesinde oturup iş bekleyen uçarlı kaçarlı çizgi roman aleminde özendiğim hatta olmak istediğim tek kahraman Hulk'dur.  Diğer bütün kahramanlar artık duvar sürüngeniyle özdeşleşmiş " büyük güç büyük sorumluluk getirir" şiarıyla ellerini kollarını bağlamış ve maalesef kendilerini kamu hizmetine adamışlardır. Superman bile olsanız , trafikte daha sarı yanarken kornaya asılan ya da yayaya yol verdiğiniz için arabanın camından kafasını çıkartıp el kol işareti yapan bir andavalla , kapışamazsınız. Diğer tüm süper kahramanların güçleri , gündelik hayatta karşımıza sıkça çıkan öküzlüklere karşı çaresizdir. ( bu konuda deadpool'dan da şüpheleniyorum.Daha okumadım ama o da gündelik hayat öküzlerine karşı çare olabilirmiş gibi .)  Çaresiz olmaktan öte bu tip öküzlükleri sineye çekmeye mecburdurlar. Varolan ve farkında oldukları güç ellerini kollarını bağlar. Hulk'un ise ne mutlu ki böyle dertleri hiç yoktur. Gündelik hayatında son derece zeki ve kibar bir insan olan Bruce Banner iş son reddeye yani kavgaya geldiğinde , ki gelmemesi için çok çalışır , ezer. Bu , belki biraz iddialı bir laf olacak ama , hemen herkesin ( ve hatta aramızda bulunan Hulk sevmezlerin bile ) en azından bir defa hayalini kurduğu bir durumdur. (Yani en azından bir kere şu sarı ışıkta arkamdan korna çalan bir insanın ağzını burnunu dağıtmayı gerçekten çok istiyorum. ) . Kavgaya girerken de karşı tarafı ya da kamuyu düşünmez , son derece bencildir artık ve bana sorarsanız bu şahane bir şeydir. Gündelik hayatımızdaki öküzleri temizleyebilecek tek süper kahraman Hulk'dur , o yüzden büyüyünce radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılmak ya da başka bir gezegenden geldiğimi öğrenmektense gamma ışınlarına maruz kalmayı tercih ederim. ::) En azından hayattaki tüm öküzlerin mucizevi bir şekilde kaybolacağı güne kadar bu böyle. Şimdilik evdeki "Doğa Ezer" söylemlerim maalesef elime sarımsakların tutuşturulmasıyla son buluyor olsa da  ;D

Hamiş : Ang Lee 'nin  olaya tam da bu yönden yaklaşan şahane filminin de çok hakkı yenmiştir. Hem sinemasal anlatım olarak hem de bir çizgi roman uyarlaması olarak çok güzel bir filmdir ve Edward Norton'a rağmen diğer filmi EZER ;)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

Çok çok çok iyiymiş. Her kim yapıyorsa bulalım toplu sipariş verelim :)

Mrtekin

Alan fordun yazisi super. :)

Ben tum filmleri seyrettim, yalniz bahsedilen filmde Edward norton yerine hulku tom roth oynasa idi, daha iyiydi...
They drew first blood...

pizagor

Zaman doluyor arkadaşlar! Yok mu Hulk hakkında içini dökmek isteyen?

Chuck

Hulk'la tanışmam diğer bütün çizgiroman kahramanlarıyla tanışmam gibi çizgi filmler sayesinde oldu. Normalde sakin bir adam olan Bruce, üzerine gelen helikopter, tank, uçak ve daha bir sürü askeri araca dayanamayıp Yeşil Dev'e dönünce 'Hulk ezeeeerrrr !!!' diye az bağırmadım. . Tankları fırlatıp helikopterleri patlatır ardından uzun sıçrayışlarla kendi başına kalabileceği bir yer arardı. O yaşımda bile anlaması güç olmamıştı. Hulk kendi başına kalmak istiyordu insanların ona bulaşmamasını belki de farkında bile olmamalarını istiyordu. Bu bakımdan Hulk bana hep farklı gelmişti.

Yakın zamanda Planet Hulk çizgiromanını okudum. Yine insanların adiliği ve ihaneti sonucu, kendini başka bir gezegende buluyordu. Kendini canavar gibi hissettirenlere karşı beslediği nefret artmıştı. Tam mutluluğu yakalamışken yine insanların yaptığı sefillik, Hulk'ın sabrını taşırmıştı ve kendini tutmadan intikamını almak için Dünya'ya dönüyordu.

İnsanlar kendilerinden olmayanlar korkarlar. Planet Hulk hikayesinden sonra ise gerçekten korkmalılar. .
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

hanac

Yarışmada son 2 gün.

4 arkadaş şimdiden yazdılar

pizagor, konnektör, alan ford ve Neco.

Harun Ça

Benim de Hulk'la tanışmam çizgi dizisiyle oldu. Yanılmıyorsam diğerleriyle-x-men, spider-man- birlikte show tv de yayınlanıyordu. O zamanlar Hulk'ı sevmemim bir nedenide Bruce Banner'ın bir bilim adamı olmasıydı. Hulk'a dönüştüğü zamanlar her yeri yakıp yıkan akılsız bir yaratık gibi olsada Bruce zeki bir adamdı. Bir de bu kaçma, saklanma olaylarını hoşuma gidiyor. Ben de yalnız kalmayı severim Hulk da çoğu zaman insanların arasında kaybolmaya çalıştığı için kendime yakın görmüşümdür. Arkabahçe'nin yayınladığı seride de hep kaçmakta olana bir Bruce okuruz insanlardan uzak durmaya çalışır tabii ipler kopma noktasına geldiği zaman işin rengi yeşile döner  ;D