Wonder Woman (2017) - DCEU Film 4

Başlatan dean, 15 Ekim, 2014, 23:54:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Filmin çekimleri bitmiş.

Animvader

Filmin imdb'deki castında Dino Fazzani- Türk Askeri, Frank Allen Forbes-Türk Esir, Anthony J Sacco ve Shiraz Yasin de uncredited Türk Askeri rollerinde gözüküyor.

Filmin 1. Dünya Savaşında geçeceğini biliyoruz, bu da Türk askeriyle çekebilecekleri  savaş alanı olarak Çanakkale ve Arabistan'ı akla getiriyor.Gösterilen sahnelerde ve çekimlerde şimdiye kadar çöl sahnesi olduğuna dair bilgi yok.Ayrıca Arabistan cephesi yapılacak olsa o yönde cast görürdük.Bana Themyscira'yı Ege'de gizli bir ada olarak konumlayabilecekleri, oraya Steve Trevor'un uçağı düşmesi sonucu gibi savaşa dahil olabileceğini düşünüyorum.Umarım, bazı malum hassas konulardan dolayı Türk askerlerini adeta Naziler gibi konumlayıp onlara karşı savaşan bir Wonder Woman görmeyiz.

Bunlar tabi ki sadece bazı cast seçimleri üzerinden yaptığım çıkarımlar, bakalım filmin resmi özeti(synopsis) çıkınca daha iyi anlarız.

dean

Alıntı yapılan: Animvader - 12 Mayıs, 2016, 03:35:03
Filmin imdb'deki castında Dino Fazzani- Türk Askeri, Frank Allen Forbes-Türk Esir, Anthony J Sacco ve Shiraz Yasin de uncredited Türk Askeri rollerinde gözüküyor.

Filmin 1. Dünya Savaşında geçeceğini biliyoruz, bu da Türk askeriyle çekebilecekleri  savaş alanı olarak Çanakkale ve Arabistan'ı akla getiriyor.Gösterilen sahnelerde ve çekimlerde şimdiye kadar çöl sahnesi olduğuna dair bilgi yok.Ayrıca Arabistan cephesi yapılacak olsa o yönde cast görürdük.Bana Themyscira'yı Ege'de gizli bir ada olarak konumlayabilecekleri, oraya Steve Trevor'un uçağı düşmesi sonucu gibi savaşa dahil olabileceğini düşünüyorum.Umarım, bazı malum hassas konulardan dolayı Türk askerlerini adeta Naziler gibi konumlayıp onlara karşı savaşan bir Wonder Woman görmeyiz.

Bunlar tabi ki sadece bazı cast seçimleri üzerinden yaptığım çıkarımlar, bakalım filmin resmi özeti(synopsis) çıkınca daha iyi anlarız.

Hiç o taraftan bakmamıştım Türk askeri işine. Haklısın. Batman v Superman: Dawn of Justice'daki Turkish Airlines anlaşmasından sonra öyle bir şey olursa insanımıza fena şok olur. Bakalım asıl ele alacaklar.

dean

dean

Justice League fragmanı için dediğim gibi Gal Gadot beklediğimden çok daha fazla role yakıştı. Kendi solo filminde ise çok daha iyi görünüyor. Aslında bu film biraz da solo filmlerin neden toplanma filmlerinden önce gelmesi gerekitiği konusunda Dc'ye ders olması gerek. Şu filmi izleyip Dawn of Justice'i izlesem Wonder Woman için çok daha fazla heyecanlanabilirdim. Filmin kendisine dönersek I. Dünya Savaşı atmosferinin Wonder Woman'ın ilk solo filmine gittiğini söylemek mümkün. Hatta benim beklediğimden çok daha iyi gitmiş. Savaşçı özelliklerinin bu derece ön planda olduğu bir karakterin ilk solo filminin savaş atmosferinde geçmesi doğru bi' tercih olmuş. Themyscira'yı az görsekte başarılı bir şekilde yansıtışdığını söylemek mümkün. Hakeza Amazonlarda savaşırken göz dolduruyor. Ben Wonder Woman filminin fragmanını Justice League'e oranla daha çok beğendim. Evet Wonder Woman tam bir Trailer. Justice League'in ki teaser. Lakin seyirci üzerindeki izlenim açısından Wonder Woman ayakları çok daha sağlam yere basan. Ne yapmak istediğini kesinlikle bilen bir film izlenimi uyandırdı.

Nightrain

Ters köşe yapmazsa bu film MÜKEMMEL olacak. DC'nin çıtayı yukarı çekmesi şart. O film, bu film işte!
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

pizagor

Hani birisi çıkıp da deseydi 'bir Wonder Woman filmi gelecek, acayip olacak, merakla bekleyeceksin..', git işine derdim. Ama bu fragman sonrası hakikaten durumum bu. Bir de hayal kırıklığı olmazsa film sonrası Wonder Woman okumaya bile başlarım bu gidişle! Biraz Captain America havası sezinlesem de fragman itibariyle bayıldım desem yeridir.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nightrain

BUDUR!

Gal Gadot bayağı bir çalışmış rolüne. Hakkını vermiş.
BvS'den önce hakkında yapılan yorumları hatırlıyorum da...

dean

Cuma günü yeni fragman geliyor.

İnancomic

Bu arada bir yayın evi wonder woman yayın haklarını almiş Türkçe okuyabılecegiz inşallah 😀

dean

Alıntı yapılan: İnancomic - 01 Kasım, 2016, 22:55:16
Bu arada bir yayın evi wonder woman yayın haklarını almiş Türkçe okuyabılecegiz inşallah 😀

Süper haber.

Mrtekin

Kim bu bir yayınevi? :D
They drew first blood...

İnancomic

Jbc ve arkabahçe değilmiş ama kim bılmıyorum valla

Nightrain

Gerekli Şeyler'de zaten DC basmıyor. Geriye Marmara Çizgi ve Çizgi Düşler kalıyor.