Panini Sohbet Odası

Başlatan köstebek, 23 Ekim, 2014, 01:04:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 23 Ekim, 2014, 01:29:28
Çok sevineceğiniz kesin... Büyük olasılıkla fiyatları epey ucuz tutacaklar, gazete bayileri falan, her tarafa yayılmak için... Ben şimdilik bu kadar başlatayım... birileri gerisini getirir!

Bu konuda herkes suskun olacaksa bari madalyonun diğer tarafından bahsedelim. Bu durumda piyasanın diğer aktörlerinin misal Çizgi Düşler'in bir karşı hamlesi olacak mı? Format değişikliği, fiyat politikası değişikliği vs.?

Çizgiliköstebek abi değerli yorumlarını esirgeme lütfen, gayet net ve içinden geldiği gibi eğmeden bükmeden konuşuyorsuun, o yüzden senin görüşün benim için önemli!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 23 Ekim, 2014, 12:24:57
Peki, o zaman pizagor'a da söyleyin, kökü dışarıda olan büyük bir şirketmiş...

O zaman kesin Raj Comics dir.

http://en.wikipedia.org/wiki/Raj_Comics

pizagor

Resimde bir Kaptan Amerika çakması, bir Batman çakması vs görüyorum...

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 23 Ekim, 2014, 13:00:05
Resimde bir Kaptan Amerika çakması, bir Batman çakması vs görüyorum...

Hint filmlerinden sonra yakında Hint Çizgiromanları köşemizi de açınca ayrıntılı tanıtımlar gelecek.

köstebek

Sevgili pi(z)agor...
Adamlar doğrudan comics piyasasına dalacaklar; yani bizim şimdilik ucundan köşesinden takıldığımız bir bölge orası. Diğer yayınevleri bu düşük fiyat, aşırı yaygınlık vs şeylerinden daha fazla etkilenecek; yani onlar bir şeyler yapmak zorunda kalacaktır; biz sadece bekleyip göreceğiz. Bakarsın, herifler çok para yokmuş bu işte deyip çekilirler veya işi tuttururlar ve comics (ÇR) piyasasını büyütebilirler.

Yani bizim comics yayınevlerinin yayın periyodu zaten keyfe keder durumda; hemen basıyoruz dedikleri 2 ay sonra çıkıyor; okurlar da eyvallah diyor, ne yapsınlar... Bu yüzden belki piyasaya biraz da çeki düzen verebilirler. Tabii bunların hepsi kurgu; 2015'te ne olur göreceğiz...

Jedmau

Bahsedilen firma panini.

Fuarda bahsettiler bize TR de çr basma planları oldugunu , daha bişey belli değil.

Comics basan firmaları etkileseydi NTV etkilerdi 230 küsür sayfa Yayını orijinal Amerikan boy basan yky etkilerdi. Bence onların piyasaya girmesi okuyucu sayısını arttırır. Fiyatla ilgili bir sıkıntı olacaksa bence fumettiyi etkiler , okuyucu derki comics bu fiyatlen fumettiye bunumu Ödeyecem ( ki bence demezler ) Her yayınevinin kendi kahramanlarına sahip , hiç bir şey olmaz hatta iyi olur.

pizagor

Artık isim de telaffuz edildiğine göre taşlar dökülebilir :)

köstebek

Alıntı yapılan: pizagor - 23 Ekim, 2014, 13:19:10
Artık isim de telaffuz edildiğine göre taşlar dökülebilir :)

şimdi yorum sırası sende... dök bakalım ilk taşı!

pizagor

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 23 Ekim, 2014, 13:23:30
şimdi yorum sırası sende... dök bakalım ilk taşı!

Sabahtan beri öğrendiklerimden sonra taraflara dokunmadan yorum yapmam mümkün değil. Çizgiroman adına iyi mi olacak kötü mü, sadece bekleyeceğiz ve göreceğiz.

köstebek

Alıntı yapılan: pizagor - 23 Ekim, 2014, 13:29:52
Sabahtan beri öğrendiklerimden sonra taraflara dokunmadan yorum yapmam mümkün değil. Çizgiroman adına iyi mi olacak kötü mü, sadece bekleyeceğiz ve göreceğiz.

Ortada bir taraf falan yok be, abicim.
Ayda 30 civarı ÇR yayınlanıp kitapçılarda birkaç raf orataya çıkınca sermayenin biraz dikkati çekildi, o kadar. Uzun soluklu bir macera olacağını düşünmüyorum; ama genç okur kitlesini biraz kıpırdatırlar, orası kesin.
5, 10 sene önceki "Heroes" olayını hatırlarsın; benzeri, ama daha güçlüsü yaşanabilir. Sadece sen daha fazla Örümcek adam, daha fazla Galaksinin koruyucularını okursun, olacağı bu... Rahat ol. 

Jedmau

Arkadaşlar tekrarlayayım , daha birşey belli değil.

köstebek

O zaman şimdi de klavyeleri İlke'ye döndürelim...

hanac

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 23 Ekim, 2014, 13:37:49
Sadece sen daha fazla Örümcek adam, daha fazla Galaksinin koruyucularını okursun, olacağı bu... Rahat ol.

Tamam ipuçları geliyor.

Guardians of Galaxy ve Spider-Man geliyor.

Ama Spider Marmara Çizgi de değil mi ?

köstebek

Sevgili adminim...
Türkiye'deki ÇR piyasasının altın anahtarı İlke'nin elinde. olayların merkezindeki adam olarak, onu konuşturun. Gerisi boş laftır...

hanac

Bu muhabbeti Panini Geliyor !!! başlığı altında ölümsüzleştirdim.  :)