Captain Marvel (2019) - Phase 3/21

Başlatan dean, 28 Ekim, 2014, 20:32:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

dean

Captain Marvel'ın yeni vizyon tarihi 2 Kasım 2018 oldu.

afu

Alıntı yapılan: dean - 10 Şubat, 2015, 09:49:37
Captain Marvel'ın yeni vizyon tarihi 2 Kasım 2018 oldu.

Çizgi romanla ilgili filmleri (oynamış ve oynayacak) bir zaman çizgisi üzerinde göstersek ve konuyu sabitlesek?
film isimlerinin altına da varsa ilgili tr çizgi romanın hangi sayısının olduğunu ve filmle ilgili verdiğin bilgi mailinin linkini, diğer harici linkleri yazsak?
düşündüm de sanki muhteşem ötesi olacak gibi duruyor  :D

dean

Alıntı yapılan: afu - 10 Şubat, 2015, 11:36:05
Çizgi romanla ilgili filmleri (oynamış ve oynayacak) bir zaman çizgisi üzerinde göstersek ve konuyu sabitlesek?
film isimlerinin altına da varsa ilgili tr çizgi romanın hangi sayısının olduğunu ve filmle ilgili verdiğin bilgi mailinin linkini, diğer harici linkleri yazsak?

Öncelikle önerin için teşekkür ediyorum. Yanlış anlamadıysam yeni bir sayfa açalım. O sayfaya vizyon tarihine göre filmlerin adını yazalım. O film ile ilgili altın madalyon içi ve dışı haberlerin linklerini atalım diyorsun değil mi ?

Aslında şu an ki sistemde çok farklı sayılmaz. Sadece vizyon tarihine göre listelenmiyor. İlgili haberler o filmin altına işleniyor. Ayrı bir sayfa açarsak hem filmin altına haberi girip hemde diğer bir sayfaya link atıp forumda biraz ileti kalabalığı yapabiliriz. Mesela Age of Ultron sayfasına şu ana kadar 72 ileti atılmış. Bi'de ayrı sayfaya atarsak sadece link olarak 72 ileti daha atmamız gerekir. Böyle bir sayfadaki bir diğer korkum ise o konuya atılacak olası cevap iletilerinin bir noktadan sonra karışabileceği. Ama filmleri ayrı ayrı tuttuğumuzda ilgili sayfada o film üzerinden gidebiliyoruz. Yeni açılan sayfayı kilitlemekte mümkün ama o zamanda forum sisteminden çıkılmış oluyor. İnternet sitesi haberi gibi oluyor.

Bugün de görüldüğü gibi gelecek filmlerde vizyon tarihi değişikliği oluyor. Tarih değiştiğinde o sayfadaki ilk iletiyi hep değiştirmemizde gerekecek. Çünkü ilk yazılan tarihle uyumsuzluk gösterecek. Bi'de her haber bir daha link olarak girildiğinde hem yazan hemde okuyan için fazla mesai olacak. Bir nevi aynı iletiden iki tan olacak. Hem kendisi hem linki.

Yalnız şöyle bir şey yapabilliriz. Çizgi roman uyarlaması filmler başlığındaki, bütün filmlerin yanına ben vizyon yıllarını yazarım. En azından sayfaya girildiğinde hangi film ne zaman gelecek. Ne neyin öncesinde vizyona girmiş, hangisi sonra girecek daha belirgin olur.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: afu - 10 Şubat, 2015, 11:36:05

Alıntı yapılan: dean - 10 Şubat, 2015, 12:35:54
  Öncelikle önerin için teşekkür ediyorum. Yanlış anlamadıysam yeni bir sayfa açalım. O sayfaya vizyon tarihine göre filmlerin adını yazalım. O film ile ilgili altın madalyon içi ve dışı haberlerin linklerini atalım diyorsun değil mi ?

Aslında şu an ki sistemde çok farklı sayılmaz. Sadece vizyon tarihine göre listelenmiyor. İlgili haberler o filmin altına işleniyor. Ayrı bir sayfa açarsak hem filmin altına haberi girip hemde diğer bir sayfaya link atıp forumda biraz ileti kalabalığı yapabiliriz. Mesela Age of Ultron sayfasına şu ana kadar 72 ileti atılmış. Bi'de ayrı sayfaya atarsak sadece link olarak 72 ileti daha atmamız gerekir. Böyle bir sayfadaki bir diğer korkum ise o konuya atılacak olası cevap iletilerinin bir noktadan sonra karışabileceği. Ama filmleri ayrı ayrı tuttuğumuzda ilgili sayfada o film üzerinden gidebiliyoruz. Yeni açılan sayfayı kilitlemekte mümkün ama o zamanda forum sisteminden çıkılmış oluyor. İnternet sitesi haberi gibi oluyor.

Bugün de görüldüğü gibi gelecek filmlerde vizyon tarihi değişikliği oluyor. Tarih değiştiğinde o sayfadaki ilk iletiyi hep değiştirmemizde gerekecek. Çünkü ilk yazılan tarihle uyumsuzluk gösterecek. Bi'de her haber bir daha link olarak girildiğinde hem yazan hemde okuyan için fazla mesai olacak. Bir nevi aynı iletiden iki tan olacak. Hem kendisi hem linki.

Yalnız şöyle bir şey yapabilliriz. Çizgi roman uyarlaması filmler başlığındaki, bütün filmlerin yanına ben vizyon yıllarını yazarım. En azından sayfaya girildiğinde hangi film ne zaman gelecek. Ne neyin öncesinde vizyona girmiş, hangisi sonra girecek daha belirgin olur.

Link eklemek kalabalık ve karışıklığa sebep olabilir, ayrı bir konuda filmlerin zaman çizelgesi grafiğinde gösterilmesi (özellikle de MCU için) harika olur diye düşünüyorum.

afu

düşündüğüm bunun gibi bir şeydi.
sabit bir konu ve güncellenerek kalacak.
ve kilitli olacak.
filmle ilgili her mail linki değilde, konu linki sadece konulabilir.
basit ve sade tutmak esas.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,8420.msg118282.html#msg118282

dean

Carol Danvers rolü için Emily Blunt'ın adı geçmeye başladı. Temelde Emily Blunt, Marvel'ın hep istediği bir isim oldu. Daha önce Black Widow için görüşülmüştü. O olmadı malumunuz. Ardından Peggy Carter içinde görüşülmüştü. Şimdi de Captain Marvel için bir görüşme varmış. Açıkçası 3 gündür heyecan yapmış haldeyim. Blunt'ın rolde muhteşem olacağını düşünüyorum. Umarım anlaşma sağlanır.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Ahmet Oktay

dean

Bir dedikoduda Captain Marvel cephesinden. Rol için Rebecca Ferguson'ın da listede olduğu kulislerde konuşulan bir konu.

dean

Captain Marvel'da ertelenen filmlerden. Filmin yeni vizyon tarihi 8 Mart 2019.

dean

Önümüzdeki ay filmin kamera arkasındaki ekip açıklanacakmış. Başrol oyuncusu ise en geç yaz sonu duyurulacakmış.

dean

Marvel Studios ve Room filmi ile bu sene en iyi kadın oyuncu dalında Oscar alan Brie Larson görüşme halindeymiş. Anlaşma yakın gibi duruyor şu an.

rumar80

SDCC'da Kevin Fiege Brie Larson'u açıkmamış.

dean