Black Panther (2018) - Phase 3/18

Başlatan dean, 28 Ekim, 2014, 20:33:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

dean

Chadwick Boseman, Black Panther olarak açıklandı:

dean

Açıklanmasına en sevindiğim filmlerden biri Black Panther oldu. Aslında fanlar tarafından en fazla istenilen ve beklenen karakterlerin başında geliyordu. En sonunda herkes muradına ermiş oldu böylece. Marvel bu karakter ile hiç yapmadığı bir şeyi yapacak. Black Panther'ı başka filmin içinde tanıtıp daha sonra solo filmde çıkaracak. Black Panther bildiğiniz gibi ilk olarak Captain America: Civil War filminde çıkacak.

Bu filmle ilgili benim açımdan güzel olan bir nokta daha var ki o da başrol oyuncusunun film ile eş zamanlı duyurulması. Aslında Chadwick Boseman'ın hiçbir filmini izlemedim. O yüzden Boseman'ın oyunculuğu ile ilgili fikir belirtemem. Ama fiziksel olarak uyumlu görünüyor, kariyeride yükselişte. Benim izlenimin olumlu.

dean

Spider-Man'in MCU'ya geçişinin etkilediği filmlerden biri de Black Panther. Filmin yeni vizyon tarihi 6 Temmmuz 2018.

dean

Pek yeni bir haber değil ama burada yazmadan geçmeyelim. Marvel şu an harıl harıl Black Panther yönetmeni arıyor. En ciddi isim ise Selma filmiyle dikkatleri çeken Ava DuVernay oldu. DuVernay hatta bir ara ciddi ciddi neredeyse resmi açıklanma noktasında geldi. Ama kreatif farklılıklar yüzünden yönetmenliği kabul etmedi. Tabi iş Edgar Wright gibi olacağına şimdiden yollar ayrılsın daha iyi.

dean

Marvel, senaryoya son şeklini vermek için Joe Robert Cole ile anlaştı. Senaryonun tamamlanmasının ardından yönetmen arayışına geçilecek. Şu an için en büyük yönetmen adayı ise F. Gary Gray.

dean

Ant-Man and the Wasp filminin 6 Temmuz 2018 için duyurulması ile Black Panther filmininde vizyon tarihi değişti. Black Panther 16 Şubat 2018'de vizyona girecek. Böylece Black Panther, Spider-Man'in gelişinden önceki planlarda olduğu gibi Avengers Infinity War filmlerinden önce solo çıkışını yapacak.

dean

Gelen bilgilere göre Marvel, solo Black Panther filmi için Fruitvale Station ile çıkış yapan, Creed ile de yıldızını parlatan genç yönetmen Ryan Coogler'ı düşünüyormuş.

dean

Ryan Coogler resmi olarak duyuruldu.

Nightrain

Creed'in yönetmeniymiş. Filmi izlemedim ama dövüş sahnelerini bayağı övüyorlar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 12 Ocak, 2016, 16:06:27
Creed'in yönetmeniymiş. Filmi izlemedim ama dövüş sahnelerini bayağı övüyorlar.

Creed'i izledim. Film son derece başarılıydı. Coogler'ın Fruitvale Station filmini de izlemiştim. O da iyi bir filmdi. Marvel çok iyi bir yönetmen seçti.

dean

12 Years a Slave ile Oscar kazanan Lupita Nyong'o Marvel ile görüşmekteymiş. Rol Black Panther filminin başrol kadın karakteri. T'Challa'nın "love interest"i olacak.

dean

Filmin kadrosuna yönetmen Ryan Coogler'ın yakın arkadaşı Fantastic Four ve Creed gibi filmlerden tanıdığımız Michael B. Jordan katıldı. Coogler, Jordan ile Fruitvale Station ve Creed'de çalıştı. Coogler, Jordan'sız henüz film çekmedi. Ben eminim ki Chadwick Boseman, Coogler'dan önce seçilmiş olmasa Coogler bütün gücüyle Jordan'ı Black Panther yapmak isterdi. İşin özü Ryan Coogler ile Michael B. Jordan'ın uyumu aşikar. Bu filme de yansıyacaktır. Ben filme katılmasından memnunum.

Michael B. Jordan'ın henüz rolü açıklanmadı. Ama filmin villain'ı olması bekleniyor. Bu durumda da bence bütün oklar N'Jadaka'yı yani bildiğimiz adıyla Erik Killmonger'ı gösteriyor.

Şu ana kadar filmde olacak 5 isim ile karşılaştık. Bunlar Chadwick Boseman, Lupita Nyong'o, Michael B. Jordan, Andy Serkis ve Martin Freeman. Kadro şuan ki haliyle ışıl ışıl parlıyor. Yönetmende çok iyi. Captain America: Civil War'da karşılaştığımız Black Panther tek kelime ile harikulade. Bu filmle ilgili inanılmaz olumlu şeyler düşünüyorum. Umuyorum ki çok iyi bir film çıkacak. Gelişmeleri heyecanla takip ediyorum.

bugraltu

Kevin Feige'ye gore oyuncularin %95'i Afro-Amerikan veya Afrikali olacakmis.

dean

Alıntı yapılan: bugraltu - 14 Mayıs, 2016, 10:26:27
Kevin Feige'ye gore oyuncularin %95'i Afro-Amerikan veya Afrikali olacakmis.

Aynen öyle olması lazım. Bu demektir filmin tamamına yakını Wakanda'da geçecek. Muhtemelen filmde Klaw ve Ross dışında beyaz oyuncu olmaz. En azından ilk film için Afrika'dan çıkılmaması bence çok değerli bi'şey. İlk filmde başrolün bence Wakanda'da olması gerekiyor. Bu casting tercihi de bizi buna yaklaştırıyor.