Inhumans

Başlatan dean, 28 Ekim, 2014, 20:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

dean

gamlıbaykuş

Medusa' yı yürek carptırtıracak bir şey beklerdim ama olmadı. Bu Medusa bana çok sönük geldi. İzleyince yine değerlendiririz artık...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

dean

dean

Bence de çok kötü. Bazı çizgi romanlar dizi olmaya müsait değil. Inhumans'da bunlardan biri. Inhumanların kültürel zenginliğini böyle bir dizi ile yansıtılmasının imkanı yok. Kozmik seviye maceralara zaten girmiyorum. Thanos ile, World War Hulk ile, Vulcan ile teke tek dövüşen bir adamın, üç polis ile dövüşüp sırtına cop yiyip, ııhhhh sesi ile ağzından ses kaçırmasını ben yüzüm utançtan kızararak izledim. Yazık etmişler. Şu noktada yapılacak en doğru şey. Inhumans dizisinin MCU ile bağlantısını kesmek ve bunu stand-alone haline getirmek. Dizi iptal olunca ki bu oluşan antipati ile ikinci sezon onayı alması çok zor. Aradan belli bir süre geçinde Inhumans'ın düzgün bir film ile MCU'a girmesidir.

dean

rumar80

Hala mükemmel değil ama sanki biraz daha oturmuş geldi

dean

Dizinin IMAX gösterimi gerçekleşti. Sonuç beklenildiği gibi rezalet. Dizi kötü eleştiriler aldı bile diyemiyorum. Zira kötü eleştiri Inhumans için övgü niteliği taşır. Bütün yorumlar dizinin bir felaket olduğunu gösteriyor. Rotten Tomatoes'dan aldığı puan 0. Yüz üzerinden sıfır almak ancak showrunner Scott Buck'ın başarabileceği bi'şeydi. Onu da başardı. ABC'de zaten durumdan memnun değilmiş. Çok yüksek ihtimal ilk sezonunun ardından iptal gelecek.

Diziler ciddi anlamda Marvel Cinematic Universe'ün başına bela olmaya başladı. İki yıldır Marvel'ın en kötü işleri dizi arenasından geliyor. MCU'nun kendi içerisindeki bütünlüğe verdikleri zarar her dizi ile birlikte daha fazla ortaya çıkmaya başladı. Artık ayrılma vakti geldi de geçiyor.

Nightrain

Hazır ellerine fırsat geçmişken, bu diziyi yok sayıp filmini yeniden gündeme getirmeliler.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

ABC çeşitli mecralarda diziyi "The Complete Series" olarak tanıtmaya başlamış. Bu şimdiden dizi iptal edildi demek. Aksi halde "The First Season" olarak tanıtmaları gerekirdi.

dean

Scott Buck ikinci sezon için planlarının olduğunu ve ilk üç sezonun şablonunun hazır olduğunu söyledi. Ne diyeyim bu saatten sonra. Kendisine acil şifalar diliyorum.

rumar80

Ya agents of Shield gibi sürpriz yaparsa??????

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 29 Eylül, 2017, 14:45:35
Ya agents of Shield gibi sürpriz yaparsa??????

Bence yapamaz. Agents of S.H.I.E.L.D.'in hikaye çapıyla Inhumans'ın ki bir değil. Aynı zamanda bu iki diziyi yapan insanları düşünce yapısı da bir değil. Inhumans'ın ilk iki bölümünün yönetmeni şöyle bir laf etti; Marvel benden hızlı ve ucuz olmamı istedi. Inhumans hızlı ve ucuz yapılabilecek bir marka değil. Game of Thrones 8. sezonunda her bölüme 15 milyon dolar harcayacak. Sen bu fiyatlar çıkamıyorsan Inhumans yapamazsın. Şimdi spoiler gibi olmasın ama daha ilk bölümün yarısında bütün royale family dünyaya sürgün edilecek ve dizi dünyada geçecek. İşte bize reva görülen Inhumans bu.

Guardians of the Galaxy ile neler yaptıkları ortada. Filmler cosmic ağırlıklı devam edecekken Inhumans'ı dizi yapmak hele ki bu kadar kalitesiz bir prodüksiyonla yapmak bence akıl alır bi'şey değil. Hawaii gömleği bakan Black Bolt'umuz, aşağıdaki gibi dolaşan Medusa'mız var. Böyle Royale Family olabilir mi ? Film olarak yapılsa Silent War yapılabilirdi. Vulcan'ı değiştirerek War of Kings yapılabilirdi. Realm of Kings yapılabilirdi. Universal Inhumans yapılabilirdi. Hatta Civil War II bile yapılabilirdi. Hepsini bu dizi ile ellerinin teriyle ittiler.

Agents of S.H.I.E.L.D.'ten farklı olarak bi'de şu unsur var. Agents of S.H.I.E.L.D. spesifik bir karakterden ya da seriden uyarlanmıyor. O yüzden hareket alanları çok daha fazla. Inhumans'ın yerine getirmesi gereken bazı şeyler var. Bu karakterlerin bazı özellikleri ve evren içinde ağrılıkları var. Cosmic evren için ifade ettikleri bazı anlamlar var. Dizi hiç birini yerine getirmediği gibi gelecekte Inhumans'ın Marvel Cinematic Universe'te kullanılmasına da engel olacak.

dean

İlk bölümü izledim. Uzun uzun eleştiri yazmayacağım. Kelime israf ettiğime değmez bir iş var ortada. Yazık olmuş.