Avengers: Infinity War (2018) - Phase 3/19

Başlatan dean, 28 Ekim, 2014, 20:45:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Fragman bizi bir gezegenin yörüngesinde karşılıyor. Gezegenin Dünya olduğunu söylemek şimdilik güç ama pekala Dünyada olabilir. Daha sonra Tony Stark'ı zırhının dışında son derece çaresiz bir halde görüyoruz. Ardından Bruce Banner kendisini gösteriyor. Belli ki uzaydan sanctum sanctorum'a düşmüş. Mabedin çatısında zaten koca bir delik görünüyor. Doctor Strange ve Wong ise Bruce'a bakıyor. Bu sahne infinity gauntlet çizgi romanına harika bir gönderme olmuş. Çizgi romanlarda benzer bir sahne Silver Surfer ile yaşanmıştı.

Bir diğer sahnede ise Scarlet Witch ve Vision gözükmekte. Vision'ı insan formunda ilk kez görüyoruz. Wakanda topraklarında ise Bruce Banner ile Black Widow karşılaşıyor. Banner'ın yanında Hulkbuster zırhının kolu var. Bu filmde Banner büyük ihtimalle Hulk'a dönüşmeden önce Hulkbuster zırhını kullanacak. Black Widow'un saç renginin değiştiğini görüyoruz. Captain America: Civil War sonrası Avengers ekibinin bir kısmı yer altına çekilmişti. O yüzden kaçak durumdaki Avenger'lar da fiziksel bazı değişimler söz konusu.

Sanctum Sanctorum'a geri döndüğümüz sahnede dikkatli gözlerin asla kaçırmayacağı süper bir detay var. Tony Stark'ın elindeki telefon. O telefonu Captain America: Civil War filminin sonunda ihtiyacı olursa araması için Steve Rogers vermişti. Tony'nin mabede Bruce için geldiği tahmin edilebilir. O sırada dışarıda bir kargaşa yaşanıyor. Peter Parker'da olayın farkında. Ki açık şekilde spider-sense'i görüyoruz. Etrafında yıkıma neden olan bir portal açılmış. Bir başka sahnede Loki'yi görüyoruz elinde tesseract var. Thor: Ragnarok'u izleyenler yerde yatanların kim olduklarını kolaylıkla tahmin edeceklerdir. Daha sonra Thanos arz-ı endam ediyor. Geldiği portalın açılışı Tesseract'in çalışma prensibiyle neredeyse aynı. Thanos'un görsel açıdan harika olduğunu söyleyebiliriz.

Spider-Man'i New York'a yerleşen portalın üzerinde görüyoruz. Yeni Iron Spider kostümü muazzam görünüyor. Thor ise bir makinanın merkezinde. O sahneyi şu an çözümlemek güç. Proxima Midnight ise bir mızrak fırlatıyor. Mızrağı yakalayan Captain America. Filme muhtemelen Nomad ismini kullanacak. Corvus Glaive'i ise Vision'ın üzerine çökmüş şekilde kısmen görüyoruz. Mind Stone'u almak için mızrağını kafasına geçirmiş. Thanos'u fragmanda Gauntlet'a space stone'u yerleştirirken görüyoruz. Diğer gem ise power stone. Nam-ı diğer orb. Power Stone'u en son ilk guardians of the galaxy'nin sonunda Nova Corps'ta bırakmıştık. Thanos'un ilk Nova Corps'a bir ziyaret yaptığını düşünebiliriz.

Wakanda'da ise büyük bir savaş olacak. Wakanda'da Captain America'yı, Bucky'yi, Black Panther'i, Hulk'ı, War Machine'i Falcon'ı ve Black Widow'u görüyoruz. Ben son infinity Stone'un yani Soul Stone'un Wakanda'da olduğunu düşünüyorum. Hatta bu Heart-Shaped Herb olabilir. Önemli detaylardan bir tanesi de Black Panther'in düşmanlarından M'Baku'nun Black Panther'in yanında savaşması. Ortak amaç uğruna belli ki iki düşman arasında ittifak olacak. Wakanda savaşında kahramanlarımızın dövüştüğü yaratıklar ise Outriders isimli ırk. İlk kez çizgi romanlarda Jonathan Hickman'ın yazdığı Infinity eventinde görünmüşlerdi.

Thanos'un ne derece büyük bir tehdit olduğunu fragman çok başarılı şekilde vermiş. Spider-Man'i yere çalmasının dışında Iron Man'e attığı yumruk bütün MCU'ya atılmış bir yumruk gibiydi. Iron Man'in çaresizliği ve Thanos'un ne kadar güçlü olabileceği en güzel şekilde hissettirilmiş. Zaten fragmanın genel havasında ciddi bir çaresizlik hissi var. Bütün MCU bu sefer ne derece büyük bir güçle karşı kaşıya olduklarının farkında.

Fragmanın son sahnelerini ise Thor ile Guardians of the Galaxy'nin tanışması oluşturuyor. Genel olarak çok başarılı buldum fragmanı. Heyecanla bekliyorum.

Nightrain

Şu sahnenin güzelliğine bakar mısınız.  :D

1-dayak nedir? 2-nasıl atılır?

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Pulluk

Çok fazla şey göstermediği halde acayip etkileyici olmuş... :D
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

dean

Fragman rekorla geldi. Avengers: Infinity War trailer'ı 230 milyon izleme ile 24 saat içerisinde en fazla izlenen fragman olarak tarihe geçti.

bugraltu

Muhtemelen 1 milyonunu tek başıma izlemişimdir :D

Ayrıca fragmanda en sevdiğim detay, Thanos'un dünyaya indikten sonra hafifçe havayı koklayıp bıyık altından gülmesiydi. Sanki "ulan uğraştığımız işe bak" der gibiydi.

dean

dean

Filmin vizyon tarihi bir hafta geriye çekildi. Böylece film Dünya çapında 27 Nisanda vizyona girecek. Türkiye'de zaten 27 Nisan'da vizyona girecekti. Bizim açımızdan bir değişiklik yok. Disney böylece olası spoiler tehlikesinin önüne biraz olsun geçti. Aynı zamanda bu hareketle Dünya açılış rekoruna da gözünü dikmiş oldu.

dean

dean

rumar80

Ortalıkta karınca göremedim.

dean

Kendime gelebilirsem yakın zamanda yorumlarını da yapacağım.

https://www.youtube.com/watch?v=QwievZ1Tx-8&t

Nightrain

2 yerde etkilendim:

1. Steve'in, Thanos'un elini durduğu sahne
2. Tony'nin yeni zırhı

gerisi pek ilgimi çekmedi ne yazık ki.

dean

Fragman ters yüz olmuş bir New York ile açılıyor. Kamera normal halini alırken portala benzeyen çember şeklindeki yapı semaya giriş yapıyor. Herkes gökyüzüne bakarken Gamora'nın Thanos ve onun planı hakkında konuşurken duyuyoruz. Infinity Stones'u toplarsa evrenin yarısını bir parmak şıklatması ile yok edebileceğini öğreniyoruz. Bu kısım çizgi romana çok güzel bir gönderme Infinity Gauntlet çizgi romanını okuyanların çok iyi bileceği şekilde Thanos bir parmak şıklatmasıyla evrendeki canlı sayısını yarıya indirmişti.

Daha sonra Thanos'u kaskını çıkarırken görüyoruz. Gauntlet'ta sadece Power Stone var. O yüzden bulunduğu mekanın Thor ve Loki'nin gemisi olduğunu söyleyebiliriz. Zaten fragmanın ilerleyen kısımlarında Thor'un kafasını ezmeye çalışırken zırhının yine üzerinde olduğunu görüyoruz. Belli ki bu sahnenin devamında Tesseract'i ele geçirecek ve Space Stone'u da Gauntlet'a takacak.

Daha sonra sahneyi Spider-Man alıyor. Okul otobüsünün yanında giyinip portala doğru gidiyor. Ardından Iron Man, nano teknoloji zırhı Bleeding Edge ile o tarafa doğru uçuyor. Captain America'nın başını çektiği ekip Wakanda'ya geliyor. Burası Thanos'un ordusu ile verilecek büyük savaşın gerçekleşeceği mekan. Shuri'nin Vision'ı incelemesi de dikkatlerden kaçmayan başka detay. Guardians of the Galaxy'nin geldiği yerin Collector'un mekanı olduğunu düşünüyorum. Sızan bir klip vardı. Onu şimdi buraya yazmak istemiyorum. Iron Man ve Star-Lord arasındaki diyalog hoştu. Zaten Star-lord'un olduğu yerde böyle espriler olacaktır. Wakanda takımının savaşa hazırlığı da çok görkemli.

Thor, Groot ve Rocket'ın olduğu sahnede Thor'un elinde yeni silah Stormbreaker'ın olduğuna yüzde yüz eminin ama fragmanda silinmiş. Thanos'un Gamora'yı nasıl yanına aldığı gösteren flashback sahneye hayran oldum. Bu sahne benim filmle ilgili beklentilerimi arttırdı. Zira bu filmde Thanos'un derinlemesine anlatılacağı anlamına geliyor. Thanos'u kaliteli yazılması bu filmin ihtiyacı olduğu birinci şey. Black Order'ın arz-ı endam ettiği sahnede muazzam. Hepsi birbirinden tehditkar ve ürkütücü.

Şu ana kadar topladığımız bilgilere göre üç ekip var. Birinci ekip, Captain America, Black Panther, Hulk, Black Widow, Winter Soldier, War Machine, Falcon, Vision ve Scarlet Witch'ten oluşan Wakanda ekibi. İkinci ekip, Iron Man, Spider-Man, Doctor Strange, Star-lord, Gamora, Drax, Nebula'dan oluşan Titan'da Thanos'a saldırı ekibi. Üçüncü küçük ekip ise Thor, Rocket ve Groot'tan oluşan Thor'a yeni silah yapıyoruz ekibi. Yüksek ihtimalle Thor, Stormbreaker'ı yaptıktan sonra Wakanda'da Thanos'a karşı teke tek bir mücadeleye çıkacaktır.

Scarlet Witch'in daha çok Vision ile takılacağını ve Witch'in Vision'ı yakın koruması olacağını söyleyebiliriz. Ebony Maw ve Doctor Strange arasında geçen sahneye de bayıldım. Yine çizgi romanları andıran güzel bir sahne. Thanos'un Titan'daki dövüşte söylediği "umarım seni hatırlarlar" sözü ve bunu söylerken ki vücut dili benim çok dikkatimi çekti. Thanos gibi birinin düşmanına böyle duygusal hareket etmesi beni şaşırttı. O yumruğun muhatabı kim çok merak ettim.

Gelelim fragmanın en vurucu anına Captain America ve Thanos'un karşılaştığı sahneye. Infinity Gauntler çizgi romanında Cap'in Thanos'un karşısına dik bir şekilde çıktığı panel vardır. İşte oradaki Cap motivasyonunu bu sahnede görmek mümkün. Benim dikkatimi en fazla çeken unsur ise Cap'in Thanos'un elini tuttuktan sonra Thanos'un biraz zorlanması. Cap'in gözlerine baktığımızda ise gözlerinin sarı olduğunu görüyoruz. Ben Cap'in Infinity Stone kullandığını düşünüyorum.

Fragmanın son sahnesinde ise Doctor Strange'in adını Peter'ın anlamadığını görüyoruz. Bu sahne direkt aklıma Kaecilius'u getirdi. O da solo Doctor Strange filminde bir türlü Strange'in adını anlamamıştı. Bunların ardından benim beklentim inanılmaz derecede arttı. Şu ana kadar Russo kardeşler bizi hiç üzmedi. MCU'nun en büyük sınavında da üzeceklerini düşünmüyorum.

Nightrain

Son taş ya Captain'da ya da Iron Man'de. At fava bekle.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 09 Mart, 2018, 06:23:45
Ortalıkta karınca göremedim.

Ant-Men ve Hawkeye filmde çok kısa yer alacaklar. Esas çıkıp Avengers 4 olacak. Dördüncü filmde Captain Marvel, Hawkeye, Ant-Man ve Wasp ekibe kesinkes katılmış olacaklar. Russo kardeşler ekran süresinde konusunda üçüncü filmde bazı karakterlerin az göründüğünü düşünürseniz dördüncü filmi bekleyin dedi. Bazı karakterler, üçüncü bazılarını dördüncü filmde ön plana çıkaracaklar. Bu arada filmde en fazla ekran süresi alacak karakter Thanos olacakmış. Ki bu muhteşem bir haber. Onun dışında ikinci en uzun Thor'muş.