Avengers: Infinity War (2018) - Phase 3/19

Başlatan dean, 28 Ekim, 2014, 20:45:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

dean

Russo kardeşler filmde ön planda kullanacakları 67 karakterin olacağını duyurdu.

noir

Alıntı yapılan: dean - 12 Ocak, 2016, 11:57:05
Russo kardeşler filmde ön planda kullanacakları 67 karakterin olacağını duyurdu.

67  :o bu kadar karakteri birlikle hemde ön planda nasıl kullanacaklar acaba, ayrıca dizi karakterleride dahil gibi gözüküyor

dean

Alıntı yapılan: noir - 12 Ocak, 2016, 13:51:11
67  :o bu kadar karakteri birlikle hemde ön planda nasıl kullanacaklar acaba, ayrıca dizi karakterleride dahil gibi gözüküyor

Russolar dizi karakterleri için "belki" demişlerdi ama ben en azından Netflix karakterlerini kesin final savaşına eklerler diye düşünüyorum. Avengers final savaşında gruplara ayrılabilir. Mesela ana Avengers ekiplerinden biri uzayda Thanos ve kuvvetleri ile dövüşürken Netflix karakterleri Dünya'daki savunma hattında kalabilir. Bu arada sayıyı artıran iki ana unsur olabileceğini düşünüyorum. Birincisi Thanos'un tek başına gelmeyeceği. Büyük ihtimalle filmde Black Order'ı da görebileceğiz. Diğeri ise Inhumans. Dizideki Inhumans konsepti filmde pek kullanılmayacak. Esas Inhumans, Infinity War filmlerinde görünecek muhtemelen. Royal Family bir gözükse zaten 10 kişiye yakın adam çıkar. Kevin Fegie, Russo kardeşlerle Infinity War için ilk görüştüğünde masada bizde de yayınlanan Infinity event'ı vardı. Infinity'de Black Order'da Inhumans'da baya yer almakta. Guardians of the Galaxy'de çıkacaktır.

Nightrain

Öyle bir şey olursa Avengers 3 gelmiş geçmiş en iyi çizgi roman uyarlaması olabilir.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

noir

İnternette bir haberde görmüştüm guardians of the galaxy ekibininde olacağını açıklamış russo kardeşler zaten mantıklı olanda bu. Film zaten 2'ye bölünmüş bunun dışında filmlerin oldukca uzun olacaklarını tahmin ediyorum, marvel 2008'den beri bu filme ve thanosa hazırlanıyor gerçekten büyük bir film olacak

dean

Daha önce Avengers: Infinity War filmlerinin Harry Potter, Hunger Games ya da Twilight mantığıyla partlara ayrılmayacağını daha çok Pirates of the Caribbean'e benzeyeceğini söylemiştim. Bu şu demek yukarıdaki edebiyat uyarlamalarında hikayeyi bıçakla bölme durumu var. Genelde kitabın tam ortasından filmi bölüyorlar. Bu bağlamda finali olmayan bir ilk film ve başı olmayan bir ikinci film izliyoruz. Ancak birleştiklerinde bir tam film dönüşüyorlar. Lakin Pirates of the Caribbean ve Matrix örneklerinde ise normal şartlarda kabul edilmeyecek bir cliffhanger olsada kendi içlerinde daha bağımsız hareket etmişlerdir. Çünkü bunların uyarlandıkları bir ana hikaye yoktur.

Infinity War filmleri de ikinci örnekteki gibi olacak. Marvel bu durumu daha fazla netleştirmek için Infinity War filmlerinde isim değişikliğine gidiyor. Russo kardeşler her fırsatta bu iki filmin birbirlerine oranla tamamen farklı olduğunu söyleyip duruyorlar. Film uyarlama olmadığı için ve Russo'ların dedikleri gibi birbirlerinden farklılarsa part I-II gibi isim taşımaları son derece anlamsız olur. İki filminde ismi değişebilir. ya da tek filmin ismi değişir, diğerinin adı Infinity War kalır. O şu an belli değil. Ama bir değişikliğin geldiği kesin.

Bu arada Justice League filmlerinin isminin de part I, part II olarak kalması son derece uzak bir ihtimal. Onu da yazmadan geçmeyelim.

bugraltu

Muhtemelen hikaye Thor ve Guardians of Galaxy'de dallanip, IW 1 de budaklanacaktir  :) Bende bir filmin iki yarisi degil, iki ayri film gozuyle bakiyorum. Zira arada Captain Marvel filmi de var, buyuk ihtimalle ilk filmden ikinciye giden yolda cok buyuk etkisi olacaktir. Zaten hikayenin buyuklugu ve karakter coklugundan oturu boyle bir fikir daha mantikliydi, maddi kardan cok olayin daha rahat anlatilmasi icin yapildigi en bastan belliydi. Ilk gordugumde de Harry Potter gibi olmayacagini dusunmustum. Zira boyle bir hikayeyi iki filmde izlemek daha doyurucu ve tatmin edici olacaktir.

Ama JL filmlerinin nedense daha bir iki film yapalim da para kazanalim mantigiyla bolundugunu dusunuyorum. ;D

Nightrain

Russo'lar, Namor'u MCU'ya getirmeye çalışıyorlarmış. Hazır Inhuman filmine de iptal gözüyle bakılıyorken, Black Bolt'u da dahil etseler keşke.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 05 Mayıs, 2016, 10:16:55
Russo'lar, Namor'u MCU'ya getirmeye çalışıyorlarmış. Hazır Inhuman filmine de iptal gözüyle bakılıyorken, Black Bolt'u da dahil etseler keşke.

Namor benimde Marvel Cinematic Universe'de görmeyi çok istediğim bir karakter. Yalnız hakları ile ilgili ufak bir sıkıntı var. Zira haklar Universal'da. Hulk benzeri bir durumun olduğu tahmin edilliyordu. Kevin Feige 2014'de durumun Hulk'dan daha karışık olduğunu söyledi. 2 yıl içinde elbet bi'şeyler değişmiştir. Değişmese bile Spider-Man'i MCU'ya katan adamlar isterse Namor'uda MCU'ya katan anlaşmayı yapacaktır. Bence esas kilit nokta Marvel'ın Namor'u ne kadar kullanmak istediği. Steve McFeely açıklamalarına kadar hiç Namor adı geçmiyordu. Artık Namor'un adının anılıyor olması olumlu bi'şey. Marvel isterse bu iş olacaktır. Aquaman'de bence önemli bir karar mekanizması olacak. Aquaman başarılı olursa Marvel çok ciddi şekilde Namor'u düşünür.

rumar80

Namor ' un düşünülüyor olması bile benim için çok güzel bir haber. Bilka örümcek adam içinde okuyup ayrı bir yere koyduğum bir karakterdir.
Ama yeni dönemde Squadron Supreme serisinde kafası kopartılan biri olarak nasıl tekrar hayata döndürülür bence bir soru işareti ama keşke olsa.
Bir de Namor için Aquaman filmini beklemek yerine harekete geçmek daha makul geliyor bana. Çizgi romanda Aquaman ile Namor farklı karakterlerdir. Bu nedenle ikisinin Atlantis kralı olmaları dışında temelde çok fazla benzerlikleri de yoktur. Sinemada ise daha sert bir aquaman planlanıyordu ama şimdi yönetmenin bile ayrılabileceğinden bahsedilirken Namor ' un kaderini bu filme bağlamak bana mantıksız geliyor.

xmenac

Atlantis gerek öyküleriyle gerekse atmosferiyle sinema için gayet ideal bir konsept. Ben de MCU'de Namor ve Atlantis'i görmek isterim.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 05 Mayıs, 2016, 17:06:35
Bir de Namor için Aquaman filmini beklemek yerine harekete geçmek daha makul geliyor bana. Çizgi romanda Aquaman ile Namor farklı karakterlerdir. Bu nedenle ikisinin Atlantis kralı olmaları dışında temelde çok fazla benzerlikleri de yoktur. Sinemada ise daha sert bir aquaman planlanıyordu ama şimdi yönetmenin bile ayrılabileceğinden bahsedilirken Namor ' un kaderini bu filme bağlamak bana mantıksız geliyor.

Zaten isteseler bile 2020'den önce Namor'u sinemaya uyarlayamazlar. Takvim tıka basa dolu. 2018'de Aquaman geliyor. Aquaman bariz bir şekilde başarısız olursa Namor için pek gönüllü olmayan Marvel, asla Universal için anlaşmaya çalışmaz. Zaten Universal'de böyle bir film yapmak istemez. Namor evren için şart olan bir karakter değil. Mesela gelecek dönemde Fantastic Four düşman skalası açısından son derece önemli. Ya da Spider-Man. Spider-Man olduğu için son derece önemli zaten. Ama Namor'da bu zorunluluk yok. Ha Aquaman başarı sağlar. O zaman Marvel ve Universal ile kendi ellerindeki benzer karakterden yola çıkarak bir hikaye anlatmak isteyebilirler. Çizgi roman okuyucusu iki karakterin birbirine benzemediği biliyor. Lakin normal seyirci için benzer karakterler. (Adamlar hikaye Winter Soldier'a benziyor diye Red Hood hikayesini bile yapmayacak.)

Bi'de işin Kevin Feige tarafı var. Kevin Feige özellikle seviyor diye Doctor Strange filmi yapılıyor. Feige, Namor'u sevmiyor bile. Daha önce Namor'dan çok fazla hoşlanmadığını söylemişti. Aquaman ile ilgili bağlantı bu aslında. Marvel, kendisini zorunlu hissetmedikçe Namor ile ilgili bi'şey yapıcak gibi durmuyor. Ancak Aquaman çok büyük bir başarı sağlarsa ve hakları elinde tutan Universal "e benim elimde benzer bir karakter var. Bunu değerlendirmem lazım" diye düşünürse Namor ile ilgili hareketlenmeler olur ve bu bizi Hulk benzeri bir anlaşmaya götürür.

dean

Infinity War filmlerinin müziklerini ilk Avengers filminde olduğu gibi Alan Silvestri yapacak.

dean

Part I ve Part II olayı tamamen ortadan kalktı. Üçüncü Avengers filminin adı Avengers: Infinity War olarak açıklandı.