Ana Menü

God of War

Başlatan Chuck, 29 Ekim, 2014, 18:41:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Chuck

God of War, Sony Computer Entertainment'e bağlı Santa Monica tarafından geliştirilen ve PlayStation konsolu için 22 Mart 2005'te ilk oyunu satışa sunulan video oyunu serisi. Yunan Mitolojisi'ne dayanan ve aksiyon-macera türünde olan seri pek çok insana keyif dolu saatler yaşamıştır. Türünün en iyilerinden olan God of War çıktığı zaman oyunculardan ve eleştirmenlerden tam not aldı.

Burada anlattıklarım ilk oyunun konusu ve ilk bir iki saat içinde ortaya çıkan yerler o yüzden çok bir spoiler tehlikesi yok :)

Konusuna gelirsek, Kratos bir Sparta generalidir. Sparta ordusuyla birlikte fethetmediği, ele geçirmediği yer kalmamıştır. Fakat bir gün kendi ordusundan kat kat fazla barbarlarla savaşır. Ordusu yenilmek üzereyken kendiside Barbar Kralı ile savaşır. Barbar Kral tam Kratos'un kellesini uçuracakken Kratos Ares'ten yardım ister. Kendisini ve ordusunu kurtarması karşılığında ölümle son bulacak sadakat sözü. . Ares gelir ve Kratos'a Blade of Chaos kılıçlarını verir ve bu kılıçlarla Barbar Kralı öldürmesini sağlar. Aradan zaman geçer. Ares, Kratos'u Athena'ya tapan bir köyü yıkması için yollar. Kratos yakar yıkar, tam tapınağa girecekken önüne bir kahin çıkar ve içeri girmemesini aksi halde çok pişman olacağını söyler. Onu dinlemeyen Kratos içerideki herkesi öldürür. Fakat öldürdüklerinin arasında karısı ve kızıda vardır. Oysa onları Sparta'da güvende bırakmıştır. Bunun Ares'in ihaneti olduğunu anlayan Kratos diğer tanrılarında yardımıyla Ares'i yok edecek tek güç olan Pandora'nın Kutusu'nu bulmaya çalışır.

Oyunun ya da serinin diyeyim en iyi özelliği birçok oyuncuya göre Quick Time Event'leri. Ekranda bir anda beliren tuşlara basarak düşmanlarınızı fantastik bir şekilde ölme zevkini tattırabiliyorsunuz. Aksiyon kadar bulmaca bölümleride bol olan oyun size her açıdan kendini sevdiriyor.

İkinci oyunuyla konuyu çok başka bir yere çeken Kratos God of War III oyunuyla birlikte ben dahil bir çok insana Playstation 3 aldırmıştır. Zamanının belkide en canlı grafiklerine sahip olan oyun aksiyonunun bir an düşmemesiyle büyük sükse yarattı.

God of War Saga ile Playstation'a çıkmış 3 oyunu ve PSP'ye çıkmış iki oyunu Hd olarak oynayabilirsiniz. En son çıkan ve Saga paketinde bulunmayan God of War Ascension oyunu multiplayer eklentisini de içerir.

+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Ras Al Ghul

Psp oyunlarını oynadıydim ve cok beğendim

Utku Gürsoy

Tüm PSP  ve Playstation oyunlarını oynadığım, bitirdiğim efsane seri.

Chuck

Alıntı yapılan: Ras Al Ghul - 30 Kasım, 2014, 19:26:37
Psp oyunlarını oynadıydim ve cok beğendim

Eğer imkanın varsa ps3 oyunlarınıda oynamanı tavsiye ederim. Sanat eserleri. .
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Ras Al Ghul

Alıntı yapılan: Neco - 01 Aralık, 2014, 08:23:05
Eğer imkanın varsa ps3 oyunlarınıda oynamanı tavsiye ederim. Sanat eserleri. .

yakinda  ;D

dean

Yeni God of War oyunu duyuruldu. Gameplay'i yayınlandı.

https://www.youtube.com/watch?v=CJ_GCPaKywg

Nightrain

Dün gece konferansı izleyemedim, sabah ilk işim youtube'a girmek oldu. Videoyu izleyince testeron seviyem tavan yaptı, Nirvana'ya ulaştı. Uzun zamandır nordic mitolojisinde geçen bir GoW oyunu düşlüyordum, sonunda gerçek oldu. Kamera açısının değişmesine sevindim zira Ascension'da çok kötüydü. Harika olacak bu oyun, harika. Kratos'un tipi şahane olmuş.

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ghostrider

Yeni God of War resmen rezalet bir oyundur.Oyunun oynanışını ve kamera açısını değiştiren Santa Monica stüdyosuna aşırı derecede ayıplıyorum.Neden Demon Souls ve Dark Souls gibi yapıyorsun,senin oyunun Hack'n Slash efsanesi iken sen oyunu Rpg tarzına çeviriyorsun,inşallah yaptıkları hatadan dönerler.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Nightrain

Daha oyun çıkmadı, bir dur.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Pulluk

Uncharted ve God of War yorumlarından sonra arkadaşın Xbox fanı olduğundan şüphelenmeye başladım...
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

ghostrider

Hayır alakası yok ben sadece Playstation serisinden sadece PS2 almamış bir insanım,almadığım içinde çok pişmanım.Siz youtube tan son god of war ın oynanış videosunu izlediniz mi?Oyunun oynanış yapısı ve kamera açısı değişmiş mi değişmemiş mi?

dean

Yeni God of War'un oynanışının değişmesi oyunu hemen rezalet yapmıyor yalnız. Bende gameplayini izledim oyunun ve stüdyonun seriye yeni bir soluk katmak istediğini gördüm. Ascension, aynı oynanışa sahipti de ne oldu ? Seriye pek yeni bir şey katamadı.

God of War, yunan mitolojisi defterini kapadı. Artık Norse mitolojisindeyiz. Hikaye anlamında bu derece köklü bir değişim yapılıyorken, aradan ciddi bir zaman geçmişken, oynanışta da böyle bir değişim yapılmasında çok abes bir durum göremiyorum. Oyun çıkar oynarız. Dediğin gibi rezalet olur. O zaman bizde Santa Monica'yı ayıplarız. Ama şimdiden bu derece eleştirmek için erken bir noktadayız bence.

ghostrider

Doğru söylüyorsunuz ama neden Dark Souls veya Demon Souls gibi oluyor.Ben Norveç mitolojisini çok severim.Yeni Devil May Cry da çok eleştirildi ama oynanış veya kamera sistemlerinde değişikliğe gidilmedi,ben anlamadığım God of War niye değişsin.

dean

Alıntı yapılan: ghostrider - 05 Aralık, 2016, 18:49:18
Doğru söylüyorsunuz ama neden Dark Souls veya Demon Souls gibi oluyor.Ben Norveç mitolojisini çok severim.Yeni Devil May Cry da çok eleştirildi ama oynanış veya kamera sistemlerinde değişikliğe gidilmedi,ben anlamadığım God of War niye değişsin.

Yine yukarıda dediğim gibi stüdyonun seriye yeni bir soluk getirmek istemesi yüzünden olabileceğini söyleyebilirim. On yılı aşkın süredir hayatımızda olan bir seri God of War. Taşınabilir konsollar dahil hep aynı oynanışa sahip oldu. Norse mitolojisine geçiş kısmını Santa Monica eminim bir avantaj olarak görüyor ve oyunda köklü değişiklikler yapmak istiyor. Bu da oynanışında değişmesine sebep oluyor.

Sinema tabiri ile ifade etmem gerekirse şu ana kadar hep God of War oyunları nesnel bakış açısına sahip oldu. Yalnız döneminin oyunlarının çoğuda böyleydi. Günümüzde ise bizim görüş noktası dediğimiz bir açı var. Oyunlar buna daha yakın bir oynanışa sahip oluyor. God of War'da böyle köklü bir değişime uğramışken Santa Monica'nın günümüz oyunlarının tercih ettiği sistemleri tercih etmesi bana mantıksız gelmiyor.

ghostrider

Oyunun inceleme puanlarını oyun çıktıktan sonra hemen sonra kontrol etmek istiyorum.