IGN Haftalık Comics İncelemeleri

Başlatan Sakızlı Ohannes Paşa, 30 Ekim, 2014, 15:27:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sakızlı Ohannes Paşa

Bu başlıkta ign'ın haftalık comics incelemelerini paylaşacağım.

29 ekim haftası çıkan çizgi romanların incelemeleri;

http://m.ign.com/articles/2014/10/30/comic-book-reviews-for-october-29-2014

İmage serileri estiriyor yine. Özellikle southern bastards'ı çok merak ediyorum. 13gezegenden abone oldum. Yayıncı image olduğu için hayalkırıklığına uğramayacağıma eminim. :)

kalidor

Sabırsızlıkla bekliyoruz, böyle incelemeler ve tanıtımlar pek sık olmuyor malum. Siz de okuduklarınız hakkında bir kaç cümle yazarsınız artık  :)
Crom! Ölüleri Say...

Sakızlı Ohannes Paşa

İmage serileri pek tanınmıyor. Ama marvel ve dc'yi solda sıfır bırakıcak serileri var. Elimden geldiğince onlarla ilgili tanıtımlar yaparım. Southern bastards, outcast hele bi elime geçsin de gerisi kolay  :)

Sakızlı Ohannes Paşa

Bu haftanın incelemeleri:

http://m.ign.com/articles/2014/11/06/comic-book-reviews-for-november-5-2014

Dc tarafında green lantern ve swamp thing her zamanki gibi yüksek puan almışlar. Detective comics de başarılı ama anlamadığım bu serinin ekibi neden sürekli değişiyor. Aquaman ve others serisi ise anlaşılan pek olmamış.

Marvel için söyleyebileceğim tek şey ise; artık şu wolverine geberip gitse de kurtulsak. Baydı be arkadaş.

İmage serileri de genel olarak başarılı yine.

hanac

Aquaman ve Flash dip yapmışlar.

Hulk'un notu da oldukça yüksek.

Sakızlı Ohannes Paşa

Aquaman ana seri çok iyi de bu yan seri tutmadı. Başarılı olan her karakterin 2. bir seriye ihtiyacı yok bunu kabullenmeliler.

Caped Crusader

Flash'ın dip yapması bence sorun değil nasıl olsa diziden hareket ediyorlar.Yani New 52 Flash değil.Marvel'da Hulk ile Spider-Man'in puanları gayet yüksek.Tekrar DC'ye dönersem Jeff Lemire'den sonra Green Arrow'un puanı çok iyi.Batman'ler genellikle ortalamanın üstünde zaten.

Bu arada başlık gayet yararlı olmuş.İncelemelerini bekliyorum.

Sakızlı Ohannes Paşa

Yeni hafta;

http://m.ign.com/articles/2014/11/13/comic-book-reviews-for-november-12-2014

En yüksek puanı batman 36 almış. Endgame çok iyi bir hikaye olacak gibi duruyor. Joker superman'in zihnini kontrol ediyor. Olacakları düşünemiyorum :o Batgirl 36 da çok iyi puan almış. Batgirl batman evrenindeki ana seriden sonraki en iyi seri olarak yerini sağlamlaştırıyor.

Marvel yeni serilere başlamış. Yeni captain america ilk sayılar itibariyle beğenilmiş. AXİS ise bekleneni veremiyor bir türlü. Yeni başlayan diğer bir seri olan superior iron man ise tony stark'ı yüzeysel ele aldığı için eleştirilmiş.

Walking dead 134. sayı yine güzel bir sayı olmuş anlaşılan. Bu seri hiç bitmesin. Bitse bile spin-off falan yapılsın. Genel olarak evren çok güzel ve daha birçok hikaye çıkabilir.

Snyder ve jock işbirliği wytches'ın 2. sayısı çıkmış. İkiliyi çok sevdiğim için merak ediyorum bunu. 13gezegenden abone oldum. Güzel olacak eminim.

hanac

She Hulk da çok iyi not almış.

Ne varsa Hulk evreninde var.

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: hanac - 13 Kasım, 2014, 14:41:24
She Hulk da çok iyi not almış.

Ne varsa Hulk evreninde var.

She-hulk iptal edildi yalnız. Son sayıları sanırım artık.

dean

Marvel son zamanlarda bu iptaller sonra birinci sayıdan almalar, ardından aynı karakteri yine iptal etmeler yine sıfırdan almalarla, piyasayı çizgi roman çöplüğüne çevirdi. Takip etmesi iyice zorlaştı. 2000'lerin başından beri takip ettiğim için bende sorun olmuyor ama yeni başlayıp geriye dönük okuma yapmak isteyenler için manzara çok korkunç.

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: dean - 13 Kasım, 2014, 16:08:24
  Marvel son zamanlarda bu iptaller sonra birinci sayıdan almalar, ardından aynı karakteri yine iptal etmeler yine sıfırdan almalarla, piyasayı çizgi roman çöplüğüne çevirdi. Takip etmesi iyice zorlaştı. 2000'lerin başından beri takip ettiğim için bende sorun olmuyor ama yeni başlayıp geriye dönük okuma yapmak isteyenler için manzara çok korkunç.

Marvel cidden suyunu çıkardı. Yahu gidin dc gibi her şeyi sıfırlayın. Marvel now, all new marvel now bundan sonra amazing all new marvel now olur artık. Böyle zırt pırt her seriyi yenileyeceğinize gidin adamakıllı bi reboot yapın kurtulun. Özellikle x men ve avengersta çok saçmaladılar. Uncanny x men bitiyor yerini all new x men alıyor. Ama sonra uncanny x men yine başlıyor 1. sayıdan. Sıktı artık.

dean

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 13 Kasım, 2014, 18:00:54
Marvel cidden suyunu çıkardı. Yahu gidin dc gibi her şeyi sıfırlayın. Marvel now, all new marvel now bundan sonra amazing all new marvel now olur artık. Böyle zırt pırt her seriyi yenileyeceğinize gidin adamakıllı bi reboot yapın kurtulun. Özellikle x men ve avengersta çok saçmaladılar. Uncanny x men bitiyor yerini all new x men alıyor. Ama sonra uncanny x men yine başlıyor 1. sayıdan. Sıktı artık.

Komple reboot fikrini de ısınamadım ben aslında. yarım asır yayınlanmış hikayeleri yok saymak bence iyi bir şey değil. Ama Now dönemi birinci sayıdan almak evreni daha işler hale getirmişti lakin sonrası all-new now dönemi gereksizdi. Boşuna kafa karıştırdı. Şu anda bütün büyük çizgi romanlar yeniden sıfırlandı.(Thor, Iron Man, Captain America vb.) Ama 2015'te Everything Ends geliyor. Bu sefer gerçekten komple bir reboot olabileceği konuşuluyor. O zaman bu birinci sayıdan alan bütün çizgi romanlar yeniden sıfırlanır. Ortada da inanılmaz bir saçmalık olur. Marvel ne yapmaya çalışıyor pek anlaşılır gibi değil şu an. Garip.

emre ozdamarlar

Ben X-Men Avengers dunyasini takip edebilme sevdami coktan biraktim, kafam rahat. Siz de birakin, siz de rahatlayin :)

tommikser

Batman okuyun Batman saçmalamada Marvel'den kötüler.Daha az saçmalıyorlar.Öyküler iyi Eee Türkçe de yayınlanıyor.Batman okuyun siz Batman :D