Morgan Lost

Başlatan Nemo, 03 Kasım, 2014, 11:46:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

1. sayi 20 ekim'de cikiyor.

SON GECENIN ADAMI

Geliyorlar...Karanlikta saklaniyorlar..Yalniz ve savunmasiz oldugunuz ani kolluyorlar...Bazilarinin maskesi ve silahlari var. Bazilarinin ise aydinlik fakat seytani yuzleri... Bazilari insan bile degil! Sizin gozyaslarinizla mutlu oluyorlar.
Yolda yururken, yaninizdan gecen insana dikkat edin ve daha onemlisi karanlikta yalniz kalmayin!

Acikcasi ben de cok merak ettim Morgan lost'u. Claudio Chiaverotti'yi zaten cok severim. 
Özel Alfa Ajanı

doktor1881

gerçekten de harika bir şeye benziyor

Animvader

Güzel bir seriye benziyor, keşke basmaya cesaret edecek bir yayıncı olsa da fumetti de değişik tatları okuyabilsek.

Ahmet Oktay

Çizgi Düşler bu seriyi de yayınlar ama satışları diğer fumettiler gibi olursa düzenli bir periyot beklemek hayal olur. Aslında Bonelli'nin yeni serilerinden Dragonero, Orfani, Lukas ve bu seri iyi bir reklam yapılması halinde özellikle 12-25 yaş arası kitlenin oldukça ilgisini çeker diye düşünüyorum.

Animvader

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 03 Eylül, 2015, 22:55:47
Çizgi Düşler bu seriyi de yayınlar ama satışları diğer fumettiler gibi olursa düzenli bir periyot beklemek hayal olur. Aslında Bonelli'nin yeni serilerinden Dragonero, Orfani, Lukas ve bu seri iyi bir reklam yapılması halinde özellikle 12-25 yaş arası kitlenin oldukça ilgisini çeker diye düşünüyorum.

Maalesef o yaş arası kitlenin çoğunun çizgiromana ilgisi dizi-film-anime karakterlerinden ibaret, hele siyah-beyaz yayınla onlara ulaşmak imkansız gibi.

hanac

Nightrain

Kac sayi surecekmis bu? Danirim uzun soluklu degil?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Nemo

2- Beni Birakma

Yazan: Giovanni Talami

Cizen: Fabrizio De Tommaso

Kapak: Arancia Studio

Kan ve karanlik Adina, seninle evlenecegim Morgan Lost...Her zaman senin olacagim...Senin icin oldurecegim, senin icin olecegim...Ama sana yalvariyorum; beni sakin birakma...

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Cok merak ettigim bir seri oldu. Belki lal, belki cizgi dusler..insallah...

Özel Alfa Ajanı

rumar80

fumetti ayaklar altında iken bence zor.
   En baba yayınlar satmıyor diye bahsediliyorken ben derim ki şimdilik dursun.

Nemo

La repubblica gazetesinde Claudio Chiaverotti ile Morgan Lost hakkinda yapilmis roportaj:

R: Lost-Kayip soy ismi nereden geliyor?

CC: Lost, yani kayip kelimesi bir soyisimden cok Morgan'in kisiligini yansitiyor. Kendi ruhunda kaybolmus ve azap ceken bir insani.

R: Dylan Dog/Rupert Everett, Julia/Audrey Hepburn, Jan Dix/Jeremy Irons karakterlerinden esinlenilmis. Morgan Lost'u yaratirken hangi unlu kisiden esinlendiniz?

CC: Cizer dostlarimiz bazi degisiklikler yapsa da esinlendikleri kisi Ethan Hawke'dir. Fakat yuzundeki maske ve dovmeler sonucu bu benzerlik azalmistir. Ayrica her insan biraz birbirine benzer ve hatta belki de baska bir evrende bizim benzerlerimiz yasiyordur, kim bilir..

R: Morgan Lost'daki maceralar nerede ve hangi zamanda gecmektedir?

CC: Maceralar 50'li yillardaki bir Amerikan sehrinde fakat antik Misir'dan etkilenmis bir sehirde gecmektedir.

R: Memleketiniz Torino'dan esinlendiniz mi?

CC: Evet, Torino'nun bazi karanlik atmosferinden ve Dario Aegento'nun filmlerinden esinlendim.

R: Morgan Lost, modern bir insan mi? Cep telefonu, internet kullaniyor mu?

CC: Evet, cep telefonu kullaniyor ama yeni sanat tarzinda bir telefon.

R: Lost'un gecmisi hakkinda bize bir seyler soyleyebilir misiniz?

CC: Su an icin ilk sayida da anlatilan, bir gecede yaptigi bir hata sonucu tum hayati degisiyor.

R: Sayfalar gri, beyaz, siyah ve kirmizi renklerden olusuyor. Bunun bir sebebi var mi?

CC: Morgan, renk koru. Bu yuzden o dunyayi nasil goruyorsa o sekilde yansitmak istedim.

(devam edecek)
Özel Alfa Ajanı

kalidor

Röportajı okuyunca çok orjinal bir seri gibi duruyor. Renk körü olup bize o şekilde sunulması da fevkalade olmuş. Biri tutsun ucundan.
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Sevgili Kan kam ;D Lola Airaghi ve Val Romeo Morgan Lost imza günü....

İtalya'da Lola gerisi hikaye...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Bu arada sevgili kan kam Lola'nın doğum gününü kutluyorum. İyi ki varsın Brendon'un gizli yüzü.....

hennessy

Val Romeo kendisi ile röportaj yaptığım harika insan.....