Titana Saldırı - Gerekli Şeyler (34 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan dean, 09 Kasım, 2014, 09:51:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Orijinal adı Shingeki no Kyojin olan Titana Saldırı, Gerekli Şeyler tarafından kitap fuarında duyuruldu. Dünyada kısa sürede çok popüler hale gelen manga serisinin mangakalığını Hajime Isayama yapmaktadır.

100 yıl kadar önce ortaya çıkan devler (Kyojin, Titan) nedeniyle insanlar dıştan içe doğru Duvar Maria, Duvar Rose ve Duvar Sina denilen yüksek duvarlar ve bu duvarlar içine kurulan şehirlerde yaşamaktadırlar. 100 yıldır devlerin saldırına uğramayan insanların hayatı bir gün 60 metrelik Muazzam Dev'in (Colossus Titan) ortaya çıkmasıyla tamamen değişir. Bulunduğu duvara Muazzam Dev tarafından gedik açılan Eren'in yaşadığı bölge diğer devlerce istilaya uğrar. Bu istila sırasında annesi gözleri önünde bir dev tarafından yenilen ve tahliye olmayı başaran Eren en yakın arkadaşı Armin Arlert ve üvey kız kardeşi Mikasa Ackerman'ın yanında bütün devleri öldürme yemini eder, üçü beraber bu hedef uğruna askere katılırlar.

Harun Ça

Animesiyle büyük sükse yapmıştı. Bu mangayı Akılçelen'den bekliyordum Gerekli yine en güzelini kaptı satışları çok iyi olacaktır.

nikopol

Çok güzel bir haber. Attack on Titan, herhalde son senelerin en popüler mangası. Gerekli'nin FB sayfasında herhangi bir bilgi yok; keşke okuyuculara biraz daha bilgi verseler.

dean

antiochia

dean

Alıntı yapılan: antiochia - 15 Kasım, 2014, 01:21:06
Berserk'ten yine haber yok galiba     

2015'in ilk çeyreğinde geleceğiyle ilgili bir duyum aldım.

kalidor

Animelerinin ilk 12-13 bölümünü izlemiştim. Oldukça sürükleyiciydi.sonra yarım kaldı sonunu getiremedim. Yine de mangasını alacağımı düşünmüyorum :) Bu arada büyülü dükkan'da tüm fasikülleri hem ayrı ayrı hem de tek ciltte (colossal) olarak satılıyor. Meraklısı kaçırmasın. Sanırım 2. el rafındaydı.
Crom! Ölüleri Say...

roy

Animesi çıkmadan önce okuyan yoktu. Animesi çıkınca millet okumaya başladı. Animesi çıkmadan önce sadece biraz göz gezmiştim ama beğenmemiştim. Animesini izledim beğenmedim diyemem ama gösterilen ilgiyi hak etmediğini düşünüyorum. Alacağımı sanmıyorum önceliğim FMA'yı ve Death Noe'u tamamlamak ama light novelı yayınlanırsa onu kesin alırım. Türkiye'de hiç light novel basılmadı çünkü. Gerçi diğer ülkelerde de yeni yeni basılmaya başlanıyor.

dean

Chuck

Sonunda :D çok iyi oldu bu ama genel dağıtımı haftaya yapılacakmış.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

doktor1881

dean

Chuck

İkinci cilt fuarda çıkmış. Genel dağıtım haftayaymış.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Mrtekin

1. Cildi aldım ve okudum.

Ama animesi çok daha güzelmiş, o yüzden kitaba devam etmeyi düşünmüyorum.

Bi de, bir sürü şeyi anlayamadım, insanoğlu uçak yapamıyor ya da devlerin boynunun o özel kesitini bulacak güdümlü mermi üretemiyor mu, duvarlara elektrik falan verilemiyor mu, vs, vs?

They drew first blood...