Titana Saldırı - Gerekli Şeyler (34 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan dean, 09 Kasım, 2014, 09:51:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sakızlı Ohannes Paşa

SPOILER İÇEREBİLİR

Ben animesini izlemedim ama manga ilk cildi beğendim. Belki ilginç gelecek ama bir walking dead tadı aldım. Yani çatır çatır kimseye acımadan herkesin öldürülmesi o havayı verdi bana. Ana karakter olan çocuk öldü ilk ciltte. Ama onun döneceği olduğu çok belli. Nasıl dönecek merak ediyorum. Ben bu seriye devam ederim. İlk cilt puanım 7/10.

Her manga başlığına yazıyorum buna yazmazsam olmaz; bir one piece değil. :) ah one piece sen ne güzel , ne özel şeysin. ;D

Kauss

Bugün sırf Titana Saldırıyı alabilmek için İstanbul'da 2 D&R mağazasına gittim. İkisinde de yoktu. D&R'a dağıtımları yapılmadı mı acaba ?

Chuck

Yapıldı Beylikdüzü'nde 2 tane vardı bi iki gün önce. Sizin baktığınız drlerde büyük ihtimalle gelip bitmiştir.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Sakızlı Ohannes Paşa

2. cildi de okudum. Genel olarak çok iyiydi ama sonu ayrı bir güzeldi. Ben beğendim bu mangayı. Kaliteli iş olmuş. Sonraki ciltler de bu kalitede ise one piece'den sonraki favori mangamı buldum demektir :)

BAHADIR

Her zaman derim mangadan uzak durmak lazım diye... Ve bu konuda kesin kararlıyımda... Yalnız Secret Wars'ın 0. sayısının arkasında ki ön izlemelerden anlaşıldığı kadarı ile Avengers ile Titanlar bir crosover yapacaklarmış... Bu bağlamda Titanları tanımak için Mangasını sanki okumak gerek... Ama yok vaz geçtim... Hiiiç gerek yok... Titanlarda uzak olsunlar...

pizagor

Gayet beğendim. Sert bir hikaye, kıyım ve yıkım gırla. Tarz olarak da One Piece, Çelik Simyacı akımından değil, ciddi. Espriler, sinir ve hayal kırıklığı gibi duyguları verirken tuhaflaşan çizim stilinden burada eser yok. (Yazarken aklıma geldi, mangada kendi içinde türlere, akımlara ayrılıyor mu acaba!) Manga ama manga gibi değil. Panel yapısı bile farklı. Paneller adeta basılan bu minik boyuta göre değil de dergi boyutlarına göre hazırlanmış gibi. Bunu takip ederim :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

V

Yetişkin erkekler için üretilmiş seinen manga lardan birisi Titans'a Saldırı...
"İstemem,eksik olsun.."

Chuck

İlk iki cildi okudum. Önceden animesini izlememe rağmen bazı bölümler, tüylerimi yine diken diken etti. Animesini izlememiş dostlarada öneririm oda çok iyidir.

Spoiler

Bu manga ve animenin bu kadar sevilmesini sağlayan en önemli olay, kimin ne ara öleceğini bilememenizdir. Oo bak bu sağlam buna bi şey olmaz dediğinizi sonraki bölümde titanlar kemirebilir. Ayrıca kapana kısılma psikolojisini çok iyi yansıttığını düşünüyorum örneğin ikinci ciltte etrafı titanlarla sarılı binadaki askerin silahı düzelttiğine sevinmesi gibi. .

Neyse bunlar daha bir şey değil asıl surların ardında yaşanacak olanları bekleyin  :D

dean

dean

Gerekli Şeyler Shingeki no Kyojin konusunda çok hızlı. 3.cilt Samsun'a gelmiş.

Nightrain

Satışlar iyi sanırım, böyle peş peşe çıkarttıklarına göre. ;)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Chuck

Böyle devam eder umarım. Animenin sonrasında ki olayları acayip merak ediyorum. Böyle giderse 5-6 ay içinde o noktaya  gelinir :D

ferzan

Manga ve animeyle çok haşır neşir değilimdir...Çocukken izlediklerim ve sevdiklerim bir yana, manga olarak da bir tek Battle Angel Alita ( Gunnm ) , Lone Wolf ve Dragon Ball okumuşluğum var...Yalınayak Gen'i okumaya kıyamıyorum hala ama Lone Wolf da, Gen de benim için manga üzeri evrensel yayınlar, dolayısıyla onları mangadan saymıyorum...Vakti zamanında işkence çekerek tersten okuduğum Dragon Ball 'ı ( ki çizgi filminin hastasıydım ) ve Takvim gazetesinde tefrika edilmek suretiyle beni bambaşka bir evrenle tanıştıran kıymetlim Alita'yı saymazsak, bilinçli ve istekli olarak alıp usulünce tersten okuduğum ilk mangam Titan'a Saldırı oldu diyebilirim...

Hep batı üretimlerine aşina olduğumdan, uzakdoğu stili anlatım tarzı ( ki Lone Wolf ile Alita da bence batı anlatımına yakın ) ve bazı alışkanlıkları, anlatış biçimi bana çok yeni ve değişik gelmiş olsa da, hikaye su gibi aktı...Her sayfasından çok büyük bir keyif aldım...Alita'dan beri hissetmediğim şahsına münhasır şiddet ile buna bağlı dramatiği verme biçimi ve tasvirlerdeki özgün psikopat atmosferiyle beni benden aldı...Eksik aramadım çok, üzerine de fazla kafa yormadım, hatta yer yer alışık olmadığım uzakdoğu stilinin aksiyon sahnelerini ve detaylarını yakalamakta güçlük çektiğim oldu...Bu ya türün kendisine has bir özellik, ya da benden kaynaklı bir algılama sorunu, bilmiyorum ama herşeye rağmen bittiğinde çok memnun ve mesut idim... :)

Büyük bir heves ve coşku ile bu güzel seriye devam edeceğim...Şimdilik animesine bulaşmayı düşünmüyorum, salt manga haliyle türden ve hikayeden tat almak istiyorum...Manga tutkum, resmi olarak bu seri ile başlamış durumda artık...Kim derdi ki hep olumsuz yaklaştığım ve ilk kez orijinal formata karşı çıktığım tersten okumayı bu kadar seveceğim ve alışacağım... :)

Titan'ın gazıyla öteden beri merak ettiğim Vagabond, Blade of İmmortal ve Oldboy gibi ( filmini izleyip sevmiş biri olarak mangasının filmden daha farklı olduğunu bilerek ) bazı mangalara da göz atmış oldum...Sırada okumaya kıyamadığım Berserk iki cilt ile almak için sabırsızlandığım 13 ciltlik Fullmetal Alchemist var...Yalnız Titan, atmosferiyle bambaşka geldi...Tereddüt eden dostlara gözü kapalı tavsiye ederim nacizane fikrimle...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pikofarad

Manga dünyası bir derya deniz gerçekten. Müthiş eserler var dediğiniz gibi. Ben de uzun süre mangaya anlamsız bir şekilde uzak kalmıştım. One piece, Death Note, Fullmetal Alchemisti falan okuyunca "Neredeymişim ben ya" dedim kendime .:) Titan'a Saldırı da bunlardan biri. Çok güzel bir manga. Heyecanlı. Animesini de kesinlikle öneriyorum. İzlemeyi düşündüğünüzde pişman olmayacaksınız. Oradaki çizimler de oldukça kaliteli ve hikaye mangayla  birebir işlenmiş.

Animenin 1 bölümü manganın 1 bölümüne denk geliyor. Yani en azından ben mangayı geçmeyecek şekilde animesini de takip ediyorum. 1. ciltte 4 bölüm var. 4 bölüm anineyi izleyince 1. cildi izlemiş oluyorsunuz. İzlediklerim öyle.

Düşüncelerinize katılıyorum.

ferzan

Madem öyle, ben de okuduğum kadarının animelerini izlemeye başlarım. :) Ucu kaçar da okumadığım kısımları da izlerim, sonra mangadan tat almam diye çekinmiştim ama madem mangadaki her bölüm animenin bir bölümüne tekabül ediyor, okumaya devam ettikçe söz konusu bölümlerin animelerini de izleyeyim, daha katmerli olsun...Açıklama için çok teşekkür ederim. :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com