Justice League New 52 - YKY

Başlatan Chuck, 10 Kasım, 2014, 18:10:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

O nasıl bir Wonder Woman....  ;)

Sakızlı Ohannes Paşa

Sıradan klişe bir hikaye. Bu süper kahramanlardan kurulu takımlardan oluşan justice league, avengers falan nasıl bu kadar tutuluyor hiç anlamıyorum. Dünyaya karşı bir tehdit oluşur. Ekip toplanıp işi çözer. Bu nedir yani. Bu karakterlerin hepsi kendi serilerinde iyiler bence. Öyle kalsınlar.

Tabi bir de geoff johns'un batman'ı açık açık ezmeye çalışması var. Oldukça rahatsız edici. Olumlu olarak söyleyebileceğim şey ise Jim Lee. Dünyada Superman ve Wonder Woman'ı bundan daha güzel kimse çizemez. Çizimlerle bir çizgi roman nasıl okunur hale getirilir, bunu gösteriyor. Jim Lee'ye puanım 10/10 geoff johns'a puanım 2/10. Ortalama 6/10. YKY'nin kaliteli ve orijinal boy baskısı ile 6.5/10.

xmenac

Orijin hikayeleri zordur, üstelik yeni 52 serisi ile mevcut bir orijinin tekrar sunulduğunu da unutmamak lazım.

Bence epey iyi bir iş çıkmış ortaya.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

@Serhan

Alıntı yapılan: Nightrain - 20 Mart, 2015, 13:16:08
2.cilt ön siparişe açılmış

http://www.idefix.com/kitap/justice-league-2-hainin-yolculugu-geoff-johns/tanim.asp?sid=C4JKAV8Q9L1LBJD44B2E

O değilde, Action Comics 2 neden çıkmıyor yav?
The New 52 basmışlar ?
İngilizce ?
Galba benim yazımı okumuşlarda hemencecik eklemişler oraya new 52 diye :D
bkz.
Alıntı YapNerde bizim Action Comics 2 miz , JL 2 miz ? :( :(

Beyler bişey soracağım YKY neden New 52 ç.r.lerine Yeni 52 simgesi basmıyor ki Arkabahçe ve JBC gibi, bilen var mı ?

@Serhan

Kitaba özel konuyu ilgili forumlara açtım bakabilirsiniz..
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,9105.msg130392/topicseen.html#msg130392
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,9104.msg130390/topicseen.html#msg130390
Not : Aynı konuyu hem YKY forumuna , hemde DC forumuna açtım. Bakan herkes yararlanabilsin diye..

maeglin

3. Cilt ile ilgili bir bilgi var mı? Atlantis ile bağlantıyı nasıl kuracaklar acaba, yky bir öncekileri unutturmadan sonrakini bassa keşke.

Nightrain

Hayatımda YKY kadar beceriksiz bir yayınevi görmedim. Adamların ellerinde imkan var ama kullanamıyorlar. Justice League ve Superman başka bir yayınevinde olsa en az 4.ciltleri okumuş olurduk. Bu yavaşlıklarından ötürü almıyorum zaten.

noir

Alıntı yapılan: Nightrain - 10 Aralık, 2015, 10:09:47
Hayatımda YKY kadar beceriksiz bir yayınevi görmedim. Adamların ellerinde imkan var ama kullanamıyorlar. Justice League ve Superman başka bir yayınevinde olsa en az 4.ciltleri okumuş olurduk. Bu yavaşlıklarından ötürü almıyorum zaten.
Superman serisini yayınlamıyorlar sadece action comics i yayınlıyorlar, justice league diğer serilerini, eski hikayeleri yayınlamıyorlar, çok yavaşlar, iletişim kurulamıyor.. YKY'nin çizgi roman boyutunu ve içerisine eklediklerini seviyorum ancak çok fazla negatif yönleri var

Animvader

Alıntı yapılan: maeglin - 10 Aralık, 2015, 02:52:15
3. Cilt ile ilgili bir bilgi var mı? Atlantis ile bağlantıyı nasıl kuracaklar acaba, yky bir öncekileri unutturmadan sonrakini bassa keşke.

Forumların sıkıntısı bu galiba, ben sadece kendim iki farklı yerde JL 3.cildinde Aquaman sayılarının da olacağını yazdım ama arka sayfalarda kalınca kaybolup gidiyor anladığım kadarıyla.

Zamanına gelince seneye basarlar heralde diyerek soğuk bir espri yapayım  :D

maeglin

Alıntı yapılan: Animvader - 10 Aralık, 2015, 14:44:22
Forumların sıkıntısı bu galiba, ben sadece kendim iki farklı yerde JL 3.cildinde Aquaman sayılarının da olacağını yazdım ama arka sayfalarda kalınca kaybolup gidiyor anladığım kadarıyla.

Zamanına gelince seneye basarlar heralde diyerek soğuk bir espri yapayım  :D

Eski mesajlara, JL incelemelerine daha önce baktım, arama yapmadan yazmamaya çalışıyorum normalde, sadece YKY'nin ayrı bir sayımı yoksa direk 3. cilttemi hikayeyi bağlayacağını merak ettim.

dean

Alıntı yapılan: maeglin - 10 Aralık, 2015, 15:39:47
Eski mesajlara, JL incelemelerine daha önce baktım, arama yapmadan yazmamaya çalışıyorum normalde, sadece YKY'nin ayrı bir sayımı yoksa direk 3. cilttemi hikayeyi bağlayacağını merak ettim.

Şu cildi yayınlayacaktır. Zaten Aquaman ile ilgili diğer sayılar için Aquaman'in telifi lazım. Aquaman ile ilgili bazı şeyler biliyorum ama söyleyemiyorum maalesef.

cmkrbn

Yapı Kredi nin çizgi roman yayıncılığından çoğumuz memnun değiliz maalesef :( Yakın arkadaşlarımdan birisi geçtiğimiz günlerde çizgi roman sevgisiyle , biraz da derdini anlatmak niteliğinde bir mail attı YKY yetkililerine. Kendisinden izin alarak paylaşıyorum;

" Merhabalar. Ben bir çizgiroman okuyucusuyum. Bu ülkedeki onbinlerce çizgiroman okuyucusundan sadece biriyim. Yeni çıkan her yeni çizgiromanda heyecanlanan, senelerce farklı türde kitap okuduğu için yayınevlerince üvey evlat muamelesi gören onbinlerce çizgiroman okuyucusundan sadece biri...
   Ama yeni bir döneme giriyoruz. Her geçen gün gittikçe dallanıp budaklanan, yarınlara daha da umutla bakmamıza sebep olan bir döneme... Her geçen gün yeni basılan bir çizgiroman haberini alarak sevindiğimiz bir döneme...
   Bu dönemin başlangıcı çok uzak değil, en fazla 3 sene öncesine dayanır. Gerek Arkabahçe, gerek JBC, gerek MarmaraÇizgi gerekse de Gerekli Şeyler'in başını çektiği çizgiroman yayıncılığı - ki burada sadece Amerikan Çizgiromanlarından bahsediyorum, Lal Kitap'ın da üzerimizde hakkı büyüktür - sizin gibi elit ve köklü bir yayınevine daha sahip olduğu için emin ellerde görünüyordu. Siz bastınız, biz aldık. Siz bastınız, biz gene aldık ve  siz bastıkça da almaya devam edeceğiz! Çünkü bizler yapılan işi takdir etmenin tek yolunun bu olduğunu ve birbirimize destek olmamız gerektiğinin bilincinde olan bir okur kitlesiyiz. Bu ülkede JBC Yayıncılık 1.5 sene içerisinde Deadpool'un 3. baskısını çıkarıyor ve bu baskı bile tükenmeye yaklaşıyorsa; bu, ülkedeki Çizgiroman okuru kitlesini gözardı etmemeniz gerektiğinin bir işaretidir.
    Telif haklarını aldığınız zamandan eserlerin orjinallerine sadık kalarak bugüne basmış olduğunuz Action Comics 1-2, Justice League 1-2 ve Superman Yeni Dünya 1(Piyasada artık yok)-2-3 bizleri her ne kadar çok sevindirse de yayınlara verdiğiniz uzun aralar ve hala Superman'in New 52'daki ana serisini basmamış olmanış biz "Çelik Adam" hayranlarının umudunu kırıyor.
   Bu nedenle de ben, yayınlarınızın takipçisi olan sıradan bir çizgiroman okuru olarak bu yazıyı yazıyor ve sizden rica ediyorum, yalvarıyorum. Lütfen artık bizim varlığımızın farkına varın. Lütfen artık bizim takip ettiğimiz yayınlara da önem verin. Sadece çizgiroman basın demiyorum.Elbette diğer yayınevlerine göre sizlerin daha büyük bir iş yükünüz ve basmanız gereken daha çok eser var. Ancak Biz inanıyoruz. Size ve bu işin altından kalkabileceğinize inanıyoruz ve yeni çizgiroman yayınlarınızı bekliyoruz. Siz bastıkça da almaya hazır olacağız.

Biraz uzun da olsa eminim içinizden birisi bu yazıyı okuyacak ve çağrıma cevap verecektir. Daha sonraki yayınlarınızda, önsözlerinizde görüşmek dileğiyle. Umut dolu günlere... "

Bu maile yönelik YKY den yine geç olarak iki farklı dönüş oldu. Bunlar;

"İlginize teşekkür ederiz. Justice League 2'nin baskısı mevcuttur, Justice League 1'in ise ocak ayında tekrar baskısı yapılacaktır, Superman Yeni Dünya ise şubat ayında tekrar basılacaktır. Superman new 52'de  2016 yılında basımı yapılacaktır ancak tam tarihi şuanda belli değildir.

Bilgilerinize sunarız,"

ve

"Mail'iniz için teşekkür ederiz. Okurlarımızın yorum, eleştiri ve önerilerini kesinlikle dikkate alıyoruz. 2016 yayın programımızda DC'den 6 çizgi roman yayımlamayı planladık. Justice League, Action Comics, Earth One (daha yeni sayı yayımlanmadı) serileri devam edecek, ek olarak Red Son ile Superman Unchained adlı one shot maceraları yayımlayacağız.

Yayınevimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz."

Bu cevaplar beni tatmin etmedi açıkçası. Ne bahsedilenler koca bir yıl için yeterli ne de tam olarak derdimizi anlamış değiller. Şimdi bende kendi adıma yükleneceğim aynı adresler üzerinden.  Ne kadar etkili olur bilmiyorum ama destek olmak isteyen varsa topluca bişeyler yapabiliriz gibi geliyor.

Sizler ne düşünüyorsunuz ?

Nightrain

Superman Unchained mi? Hobaaaa. Bu hikaye Superman in 75.yili için Jim Lee tarafindan çizildi, Scott Snyder tarafindan yazildi. O yüzden basilmasini çok istiyorum.

dean

6 mı ? Hahahaha! sadece 6. Vay be. Çok fazlaymış. Şimdi nasıl alacağız onları biz. Adamlar dalga mı geçiyor ne yapıyor. Millet ayda yayınlıyor 6'yı neredeyse. YKY anca yılda 6 yayınlıyor. İnanılır gibi değil.