Justice League New 52 - YKY

Başlatan Chuck, 10 Kasım, 2014, 18:10:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun Ça

En azından Red Son ve Superman Unchained yayımlanması sevindirici.

Jedmau

Bana cok acayip geliyor böyle seyler

Nightrain

Hadi yine iyisiniz. Eskiden 6 ayda 1 tan JL 1 tanede Supo yayinlanirdi, simdi 2 ayda 1 JL 1 tanede Supo yayinlayacaklar. Kehkehkeh.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: dean - 10 Aralık, 2015, 17:46:26
6 mı ? Hahahaha! sadece 6. Vay be. Çok fazlaymış. Şimdi nasıl alacağız onları biz. Adamlar dalga mı geçiyor ne yapıyor. Millet ayda yayınlıyor 6'yı neredeyse. YKY anca yılda 6 yayınlıyor. İnanılır gibi değil.

Yıl içerisinde 6 tane yayınlayacaklarına da pek inanasım gelmiyor benim. Bu sene 3 tane DC çizgiromanı yayınlamış YKY (1 JL, 1 Action Comics, 1 Yeni Dünya) ve sene başında Action Comics 3 ile JL 3'ü de bu sene yayınlayacağız demişlerdi.

Nightrain

Red Son'ı da bu sene yayınlayacaklardı sözde. Böyle güçlü bir yayınevinin çizgi roman konusunda vasat işler yapması çok üzücü.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

maeglin

Baya dertli kişi varmış bu konuda, ben de mail vs atmıştım ama bana dönme gereği görmediler sanırım  :-\

Alıntı yapılan: dean - 10 Aralık, 2015, 15:48:37
  Şu cildi yayınlayacaktır. Zaten Aquaman ile ilgili diğer sayılar için Aquaman'in telifi lazım. Aquaman ile ilgili bazı şeyler biliyorum ama söyleyemiyorum maalesef.

Artık olduğu kadar okumaya çalışacağım ya da ingilizce olanlara yöneleceğim bende çok sıkıcı olmaya başladı böyle, birini okuyorum bir yıl sonra diğeri çıkıyor keyif almıyorum.

Animvader

Keşke 6 tane çıkartsalar senede.6, iki ayda bir kitap demektir ki sadece iki karakter lisansı için çok da kötü değil.Ayrıca YKY'nin sadece Amerikan değil frankofon ve başka çizgiromanlar da çıkarttığını gözardı etmemek lazım.

Ama 6 tane basmayacaklarını hepimiz biliyoruz.Ellerinde bu kadar imkan varken, çıkarttıkları tükenip yeni baskılara girerken, yani kar ederken niye senede düzenli 8-10 kitap çıkartmazlar hiç anlamıyorum şahsen.

cmkrbn

Alıntı yapılan: dean - 10 Aralık, 2015, 17:46:26
6 mı ? Hahahaha! sadece 6. Vay be. Çok fazlaymış. Şimdi nasıl alacağız onları biz. Adamlar dalga mı geçiyor ne yapıyor. Millet ayda yayınlıyor 6'yı neredeyse. YKY anca yılda 6 yayınlıyor. İnanılır gibi değil.

Düşünce ve görüşlerimize değer verip o kadarını lütfetmişler bize. Gerçi bakıyorum da kimsenin 6 çıkacağına da ihtimal verdiği yok.

cmkrbn

Alıntı yapılan: Jedmau - 10 Aralık, 2015, 17:54:36
Bana cok acayip geliyor böyle seyler

Bizim böyle bir girişimde bulunmamız mı yoksa YKY nin yayıncılık durumu mu?

Jedmau

Alıntı yapılan: cmkrbn - 10 Aralık, 2015, 21:23:25
Bizim böyle bir girişimde bulunmamız mı yoksa YKY nin yayıncılık durumu mu?

Gelen cevap

cmkrbn

Alıntı yapılan: Jedmau - 10 Aralık, 2015, 22:17:50
Gelen cevap

Anladım :) Evet, üzücü oluyor ama ben kendi adıma da şuan uzun uzadıya bir mesaj attım kendilerine bakalım nasıl bir dönüş yapacaklar.

Merak ettiği şeyler ve destek olmak isteyen arkadaşlar varsa internet adreslerinin iletişim kısmında ki maillere saldırabilir :D Belki baskı kurabiliriz :D Zaten ben forumda konuşulan genel şikayetlerimizden bahsettim, olumlu bir dönüş alırsam buraya da yazacağım.

Barmen Minik

DC comicse yogun bir şikayet kampanyası başlatsak tavırları ne olur acaba en yogun halimiz bile umursamayacakları bir hiçlikte olabiliriz. bence yky bıraksın şu işi 2-3 yıl hiç superman-jl görmeyelim sonra kim olursa olsun herhangi bir yayın evi 2 yılda yky nin potansiyel 5 yılını katlar. yada DC comics belki kulak çekiyordur. ayrıca 2 telifli yayın evine 6 yı yakıstırıyorsunuz eyvallah da o 2 yayın supermanle Justice League. Green lanternin eski sayıları yayınlanmaya başlandı ülkede flashın 5 cildi var. Marvela girmiyorum bile ms.marvel-hawkeye yın basılıp satılacagını bi kaç sene önce kim hayal ederdi. JL-Supo dan iyi telif nedir sadece bu 2siyle bile bir yayın evi sıfırdan yasayabilir.
ben yeni dünya serisi dısındaki kitaplarını almıyorum çizgi romanda kalite kriteri olarak tek düşüncesi orjinal boyutcular desteklesin. Action comicsi ilk alıp okuduğumda bu işin böyle olacagını biliyordum kalitesizliğin özensizliğin aktıgı bir cilt. ben yky nin az çıkarmasına değil, komple yky nin dc comics telifine sahip olmasına karşıyım. DC nin denetlemesi hiç yok mu o action comicsin o halle basılmasına esere saygısızlıga göz yumuyorlar

sulkesen

Arkadaslar meselere hep olumsuz tarafından Bakmayın. Kitaplar yayın periyodu uzun olabilir ancak artık çizgi roman malesef iyi satıyor. Çıkardığı kitapların fiyati çok uygun eğer yapı kredi olmasaydı biz hiç fransız turu cizgi roman hic okuyamazdik unutmayın Legende, during gibi yayınlar satış düşüklüğü yayınlanmıştır

maeglin

İlk iki ciltte ne okuduğumu hikayeyi falan unuttum :D 3. cilt ne zaman gelir acaba, duyum alan var mı? Mesaj attım ancak cevap gelmedi hiç bana.

afu

Alıntı yapılan: maeglin - 11 Şubat, 2016, 02:06:41
İlk iki ciltte ne okuduğumu hikayeyi falan unuttum :D 3. cilt ne zaman gelir acaba, duyum alan var mı? Mesaj attım ancak cevap gelmedi hiç bana.

genelde aynı sorun birden fazla başlık altında tartışılıyor, çoğu zaman.
üyeler de tüm yazışmaları okumadığı için genelde gözden kaçıyor.
yky'dan gelen cevap için aşağıdaki linke bakabilirsin. 2016 için planlarından bahsetmişlerdi.
;)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2111.msg152770.html#msg152770

yky çizgi roman ağırlıklı bir yayınevi değil. hepiniz biliyorsunuz. biz sadece çr odaklı olduğumuz için haliyle bu büyüklükte bir yayınevinden daha fazlasını bekliyoruz.
toplam yayınları içinde çr için de belli bir bütçeleri var ve bunu da sonuna kadar kullanıyorlar. senede ortalama 20 kitap çıkarıyorlar.
bence de sırf frankofona ağırlık versinler çünkü bu türe destek veren başka yayınevi yok
ama dc den senede 6 kitap az denildiğinde ve eleştirildiğinde de, sırf comics ile yaşayan yayınevleri var, onlar neden ayda bir kitap çıkarıyorlar o zaman? demek geliyor aklıma.