Justice League New 52 - YKY

Başlatan Chuck, 10 Kasım, 2014, 18:10:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

rebirth öncesi çıkan yayınların hızlıca jbc, yky tarafından 1-2 ayda tamamlanması sizce kendi istekleri ile mi oldu dersiniz?

dean

Alıntı yapılan: afu - 02 Şubat, 2018, 23:34:34
rebirth öncesi çıkan yayınların hızlıca jbc, yky tarafından 1-2 ayda tamamlanması sizce kendi istekleri ile mi oldu dersiniz?

Rebirth dönemine aynı anda geçebilmek için bütün yayınevlerinin DC tarafından hızlandırıldığını söyleyebiliriz.

darbove

DC'nin bir parmağı olabileceğini mi söylüyorsunuz? Böyle net tarih verilebiliyorsa muhtemelen emir büyük yerden olmalı. Bunu ben de düşünmedim değil.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

hasanmahmut

Yıllarca rezalet yayıncılık yapan yayın evlerinin 3-4 senede toplam 3-5 cilt çıkaranların bir anda bir iki ayda üçer beşer basmaları durumu kesinlikle DC'den kaynaklanıyordur. Madem basabiliyorsun 1-2 ayda bir seriden 2-3 cilt bu kadar senedir neredesin arkadaş!?

Nightrain

Alıntı yapılan: darbove - 02 Şubat, 2018, 20:00:02
yapıkredinin yıllık planına bakacak olursak geriye dönük tüm mevsimler gibi klasik hikayeler yok. Umarım 2019 gibi tüm yayınevleri güncele geldiğinden 4-6 aylık periyotlarla cilt basmak durumunda kalacaklar. Umarım o arada diğer yayınlarını güncele yada eskiye dönük güzel hikayeleri sağlam edisyonla elimize alabiliriz.

Aklıma ilk gelenler:

All Star Superman
Superman: Unchained
Superman: Secret Identity
Superman: For Tomorrow
Superman: For All Seasons
Superman: The Death of Superman
Superman: Funeral for a Friend
Superman: Reign of the Supermen
Superman: The Return of Superman
Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow?
Superman: Birthright - The Origin of the Man of Steel
Superman: Panic in the Sky
Superman: Grounded
Superman and the Legion of Super-Heroes

Hatta John Byrne'li "Superman: The Man of Steel" ciltlerini de bas.

Adamların ellerinde dünyanın en popüler süper kahramanı var fakat kıymetini bilemiyorlar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Jedmau

Kesinlikle öyle oldu, DC Rebirth'e geçilirken N52 leri bitirmek zorunda olmadığımızı söyledi. Jbc olarak zorunluluğumuz olmadığı halde doğrusu bu olur diye bitirmeye karar verdik.

Jedmau

Alıntı yapılan: hasanmahmut - 02 Şubat, 2018, 23:53:30
Yıllarca rezalet yayıncılık yapan yayın evlerinin 3-4 senede toplam 3-5 cilt çıkaranların bir anda bir iki ayda üçer beşer basmaları durumu kesinlikle DC'den kaynaklanıyordur. Madem basabiliyorsun 1-2 ayda bir seriden 2-3 cilt bu kadar senedir neredesin arkadaş!?

Ya cidden merak ediyorum, bu bilgiler tahmin mi yoksa kesin bilgimi :)

Bakın , tabiki gecikmeler oldu. Ama şu nu atlamayın. Bizim 5 serimiz vardı , artı yayınlamamız gereken bir sürü tek hikaye. Dc asla bu kadar yayının 1 ay içerisinde basılmasına izin vermedi. Verselerdi yapılabilirmiydik bilemiyoruz. Ama 2 cilt aynı seri basalım desek napıyorsunuz olmaz dendi.

Aslıda herşey Rebirth duyurulunca oldu , bizler zaten N52 devam ediyor , seneye yakalarız diye plan yapıyorduk. Bize rebirth yayınlayacaklarını bildirdiklerinde bizlerde planlamalarımızı ona göre değiştirdik. Bu aylarda bastığımız çoğu cilt yaz aylarında hazırlandı , aslında yayın basmadığımız aylarda bunlar hazırlanıyordu. Mesela bizde suicide squad 4-5 ağutostan beri bekliyor.

İşin içine hepberaber hareket etme olayıda girince böyle oldu.

Bu yazılanları görünce aslında için buruluyor biraz. Geç basınca haklı olarak eleştirildik, hızlanıldı yine eleştiriliyoruz :) Cidden bir düşününce insan üzülüyor.

Geçen aylarda birisi bana mesaj atmıştı , Çizgi Düşler ve Arka Bahçe serilerini bitirdi , siz ne b.k yaptınız falan. Dedimki bizim 5 serimiz var , biraz daha gecikmemiz normal,  bakın 50ye yakın dc cildi basmışız. Sinirlendi cevap bile yazmadı.

3 gün önce başka rebirht serisi yok mu yazıyor , keşke şunlarda çıksa. Gerçekten anlam veremiyorum ve üzülüyorum. Neyse böyle bişey işte ... paylaşmak istedim

Nightrain

Alıntı yapılan: Jedmau - 03 Şubat, 2018, 14:16:28
Ya cidden merak ediyorum, bu bilgiler tahmin mi yoksa kesin bilgimi :)

Bakın , tabiki gecikmeler oldu. Ama şu nu atlamayın. Bizim 5 serimiz vardı , artı yayınlamamız gereken bir sürü tek hikaye. Dc asla bu kadar yayının 1 ay içerisinde basılmasına izin vermedi. Verselerdi yapılabilirmiydik bilemiyoruz. Ama 2 cilt aynı seri basalım desek napıyorsunuz olmaz dendi.

Aslıda herşey Rebirth duyurulunca oldu , bizler zaten N52 devam ediyor , seneye yakalarız diye plan yapıyorduk. Bize rebirth yayınlayacaklarını bildirdiklerinde bizlerde planlamalarımızı ona göre değiştirdik. Bu aylarda bastığımız çoğu cilt yaz aylarında hazırlandı , aslında yayın basmadığımız aylarda bunlar hazırlanıyordu. Mesela bizde suicide squad 4-5 ağutostan beri bekliyor.

İşin içine hepberaber hareket etme olayıda girince böyle oldu.

Bu yazılanları görünce aslında için buruluyor biraz. Geç basınca haklı olarak eleştirildik, hızlanıldı yine eleştiriliyoruz :) Cidden bir düşününce insan üzülüyor.

Geçen aylarda birisi bana mesaj atmıştı , Çizgi Düşler ve Arka Bahçe serilerini bitirdi , siz ne b.k yaptınız falan. Dedimki bizim 5 serimiz var , biraz daha gecikmemiz normal,  bakın 50ye yakın dc cildi basmışız. Sinirlendi cevap bile yazmadı.

3 gün önce başka rebirht serisi yok mu yazıyor , keşke şunlarda çıksa. Gerçekten anlam veremiyorum ve üzülüyorum. Neyse böyle bişey işte ... paylaşmak istedim

Abi siz bundan sonra hep birlikte hareket edin bence. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

darbove

Yanlış anlaşılmasın yayın evlerinin hızlı basmasında sıkıntı yok. Belli bir periyotun olmaması insanda güvensizlik oluşturuyor. Gerekli şeylerin mangada yaptığı şeklinde bir düzen olsa hiç fena olmazdı. 2 ay 2 cilt 1 ay ara misal naruto one piece, fazla tutmayan yayınlar için 1ay 1 cilt 1 ay ara gibi misal bleach. Tabi mangada böyle diğer amerikan türlerinde böyle bir şeyin daha zor olduğu bariz. Her şeyi yayın evlerine yüklemek biraz acımasızlık oluyor. Sorunlar her zaman olacaktır teliftir matbaadır materyaldir önemli olan yayının eninde sonunda basılacak olması. Bizim okuyucumuzun biraz nankör ve doyumsuz olduğunu biliyorum kendim de dahil. Hep daha fazlası hep insanın doğası gereği böyle. Çoğu yayının güncele gelinmesinden sonra bir çok yayın düzene girecektir diye umut ediyorum. O zaman gelene kadar sabretmek gerek.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

haziran00

Alıntı yapılan: Jedmau - 03 Şubat, 2018, 13:59:31
Kesinlikle öyle oldu, DC Rebirth'e geçilirken N52 leri bitirmek zorunda olmadığımızı söyledi. Jbc olarak zorunluluğumuz olmadığı halde doğrusu bu olur diye bitirmeye karar verdik.

Bence en güzelini yaptınız abi, daha nefis oldu :)

pikofarad

Alıntı yapılan: dean - 27 Ocak, 2018, 00:11:38

Geoff Johns'un çok satan hikâyesi Justice League Darkseid Savaşı'nın sayfalarından hiç görmediğiniz bir Justice League geliyor, Tanrıların güçleriyle birlikte!

Evrendeki en büyük kötülük yok olmuştu. Darkseid, Apokolips'in hükümdarı ölmüştü. Ama bir tanrının ölümünün sonuçları olacaktır. Ve şimdi Justice League, Dünya'nın en büyük kahramanları, kendilerini akıl almaz güçler kazanmış olarak buldular.

Ama bütün bu gücün bir bedeli vardır ve Justice League'in kahramanları için bu gücün bedeli insanlıkları olabilir. Şimdi Batman Bilgi Tanrısı'nın gücüyle hiç durmaksızın çalışıyor. Kuvvet Tanrısı Superman insanları kendisinden aşağı görüyor. Flash ise Ölüm Tanrısı olarak kaderinden kaçmak için koşuyor. Green Lantern Işık Tanrısı'nın gücünü kontrol etmeye çalışıyor. Shazam bütün tanrıların başı olarak Tanrıların Tanrısı unvanına alışıyor. Ve Lex Luthor...

... Darkseid'ın yıkıldığı yerde, onun yerine Lex Luthor yükselecek!

Dünya'nın en büyük kahramanları insanlıklarını geri kazanamazlarsa kendi yok oluşlarına sebep olacaklar!

Sayfa Sayısı: 144
Etiket Fiyatı: 30 TL

Arada çıkan bu sayı farklı bir hikaye mi? Justice League ana serisine mi ait acaba? Sayı sırası içermiyor da ondan soruyorum. Bilen birisi aydınlatabilir mi?

dean

Alıntı yapılan: pikofarad - 10 Nisan, 2018, 16:40:11
Arada çıkan bu sayı farklı bir hikaye mi? Justice League ana serisine mi ait acaba? Sayı sırası içermiyor da ondan soruyorum. Bilen birisi aydınlatabilir mi?

Ana seriye ait bir macera. Yedinci ciltte bir olay gerçekleşiyor. Karakterlere nasıl etki ettiğini bu ciltte okuyoruz. Her sayı bir karaktere odaklanıyor.

pikofarad

Teşekkür ederim. Peki Forever Evil cildini 5. sayıdan önce mi okumalıyız. Tam oralardayım. Konu başlığında sanki önce okunması gerekli diye üstü kapalı bir şeyler yazılmış ama bu konuyu da aydınlatır mısınız? :) :D

dean

Alıntı yapılan: pikofarad - 10 Nisan, 2018, 17:02:36
Teşekkür ederim. Peki Forever Evil cildini 5. sayıdan önce mi okumalıyız. Tam oralardayım. Konu başlığında sanki önce okunması gerekli diye üstü kapalı bir şeyler yazılmış ama bu konuyu da aydınlatır mısınız? :) :D

Evet. Beşinci ciltten önce okunursa daha sağlıklı olur.

Animvader

Dean'ın da dediği gibi, Forever Evil cildi ana hikayeyi işliyor, JL 5.cilt ise daha çok araları doldurma vazifesi görüyor.