TOLGA-YENİ MACERALAR!.......

Başlatan yalcinerol345, 11 Kasım, 2014, 22:30:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yalcinerol345

Face'te Sahaflar-çizgiromancılar grubunda sayın Serdar Akkoyun,Yeni Tolga için HAZIR OLUN,GELİYOR!... diye anons etmiş.Harika bir sayfa da paylaşmış.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 11 Kasım, 2014, 22:30:03
Face'te Sahaflar-çizgiromancılar grubunda sayın Serdar Akkoyun,Yeni Tolga için HAZIR OLUN,GELİYOR!... diye anons etmiş.Harika bir sayfa da paylaşmış.

Renkli Tolga okumak güzel olacak. Hazır serisi daha bitmedi ama olsun :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

yalcinerol345

Hikmet Yamansavaşçılar hazırlıyormuş.Uzun yıllar Karamurat ve Tolga çizmiş.Daha sonra çizmeyi bırakmış.Tolga ile yeniden sahnelere dönüyormuş.Dediğim gibi çizgileri enfes.Beceremiyorum ki bir iki sayfa paylaşabilsem.

tommikser

Hocam link verebilirseniz iyi olur.Merak ettim ve güzel bir haber.

hanac

Tarkan Kurt

Çizimler çok güzel. Mutlaka alırım diyebileceğim yayınlardan

ferzan

Bu güzel sayfanın,halihazırda devam eden bir Tolga calışmasının sayfalarından olduğunu sanmıyorum...Deneme amaçlı yapılmış bağımsız bir sayfa gibi geldi bana...Dolayısıyla metin ve diyaloglar da deneme sayfasında balonlama ve kaligrafinin nasıl duracağına yönelik fikir vermesi adına sayfaya yerleştirilmiş gibi hissettirdi...

Okurun zeka ve altyapısını hafife almayan güzel ve oturaklı bir metinle bu tarz bir çalışmadan oluşacak albümü ve albümleri zevkle arşivime katarım...Yeter ki eski hatalar ve yanılgılar tekrar etmesin...Conan'a bıyık çizilip kalpak eklenmesin (bkz Alpago, Baykara, Kurdoğlu)...Sayfaları Amerikan comics'ler gibi gösterme çabaları olmasın...İçi boş metinlerle ve sırf çizerin içinde kalmaması adına anlatımla ve karakterin atmosferiyle kel alaka duracak aksiyon sahneleriyle eser harcanmasın...En önemlisi, kendi anlatım ve tarzımızda (net bir tarzımız olamasa da) 60'lardan, 70'lerden, hatta 80'lerden beri yol katettiğimiz belli olsun...

Umarım öylesine bir denemeden durduk yere gaza gelinmemiştir, yok yere '' Hazırlanıyor!'' denip de çizerinin dahi haberinin olmadığı beklentilere girilmemiştir...Zira Facebook'ta tastamam böyle bir hava hakim...Yine oradan öğrendiğim kadarıyla çizer, 20 yaşında çizmeyi bırakmış (?) ve 30 sene sonra yeniden çizmeye karar vermiş (!)...

Gerçekten hazırlanıyorsa ve böyle bir deneme sayfasını paylaşmak istemişlerse ne mutlu bize...Merakla beklemeye başlayabilirim...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Deadman

Yerli bir çizgiromanın yeni maceralarının çizilmesi gerçekten hoş bir şey... Emeği geçenlere teşekkürler...

Velakin umarım Ferzan'ın dediği gibi sadece deneme maksatlı kalmaz ve balonlamanın son hali bu değildir... Bu çentikli "I"  ve "İ" kullanılması çizgiromanı hiç hoş göstermiyor... İlgililere duyrulur... :)

Tarkan Kurt

Sanırım yeni tolga denilen çizim Ferzan ın dediği gibi deneme maksatlı bir şeydi.  Konu ile ilgili bir gelişme var mı acaba?

aa

Çizimler gerçekten de çok güzel, keşke tam kitap yayınlansa...
Esse Gesse Hayranı...