THOR: Walter Simonson dönemi

Başlatan rumar80, 07 Aralık, 2014, 13:03:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: ercoktay - 10 Aralık, 2014, 11:03:52
İlyas'ın bastığı seride bu hikayeleri görebilecek miyiz?

Bildiğim kadarıyla hayır. Marvel essential serilerini sonlandırdı ve Thor henüz bu sayılara gelmemişti.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Özgür haklı.
Marvel Essential serilerini tamamladığındanson Thor cildi 7'ydi ve 271. sayı ile bitiyordu. Oysa Walter Simonson dönemi 337 ile başlar. Bu nedenle eğer İlyas yayınlamaya karar vermezse bunları şu anki klasik seride okumamız imkansız.

rumar80

SAYI 349 - "Debts of Honor!"

Thor, Rogers'ın Willis, Lorelei ve esirleri Malekith açılan sandıktan yayılan soğuk hava içinde New York'a varırlar. Asgard'a dönmeden önce Lorelei'ın dairesine uğrarlar. Rogers'ın Thor'daki durumun tuhaflığını fark eder ancak müdahale etmeye kalktığında Lorelei'ın büyüsüne kapılır (Lorelei erkeklere her istediğini yaptırabilme gücüne sahiptir) Yine de kimse fark etmeden Thor'un içtiği aşk büyüsünü döküp yerine su ve bal karışımı koyar.
    Kahramanımız Asgard'a döndüğünde Odin herkese Surtur ile ilk lakrşılaşmasını anlatır. Buz devi Ymir'i öldüren Odin ve ağabeyleri Vili ve Ve birlikte Muspelheim'a giderler. Kehanete göre Surtur dev kılıcını sonsuzluk ateşinde ısıtacak ve ardından tüm evreni yok edecektir. Kardeşler bunu önlemek için Surtur ile yüzleşirler. Güçlerini birleştirip Surtur kadar büyük bir savaşçı olup kılıcını parçalarlar.
    Karışıklıktan yararlanan üç kardeş sonsuzluk ateşini çalıp Muspelheim'ı terk etmeye çalışır. Surtur ve yaratıkları da peşlerindedir. Yakalanma riskini fark eden Vili ve Ve kendilerini feda ederek Muspelheim ve Asgard arasındaki geçidi yok ederler ve güçleri Odin'e geçer. Böylece kehanet önlenmiş olur.
    Ama Artık Surtur dönmüştür ve Asgard tanrılarının yapacağı tek bir şey vardır: Savaş. Odin kendilerine yardım edebilecek son kişiyi de çağırır. Bu Beta Ray Bill'dir.

rumar80

THOR 350 - "Ragnarok & Roll!"

Beta Ray Bill ve Sif'in de dönmesi ile Asgard'ın ordusu tamamlanmış olur. Ordunun içinde yıllardır düşmanlık gösterseler bile Enchantress ve Executioner bile vardır. Odin ordunun Surtur ve canavarlarını karşılamak için dünyaya inmesine karar verir ve komutaya Thor ve Beta Ray Bill'in atar. Thor gelen tehlikeyi dünyalı kahramanlara haber vermek için önden yola çıkar.
    Ordu gittikten sonra Odin önce karısı Frigga ve Asgard'lı çocukları uzak diyarlara yollarken Balder'i de yardım isteği için Karnilla'ya gönderir.
    Bu sırada New York'tan Surtur'un canavar ordusu ilk saldırıya başlamıştır. Kısa süre sonra karşılarında Thor ve Avengers'ı bulurlar. Thor da Surtur ile yüzleşir.
   Karnilla'nın krallığına giden Balder ondan yardım ister. Karnilla'ya ise her zamanki şartını koşar: Balder ona biat etmelidir, aksi takdirde kılını bile kıpırdatmayacaktır.
   Dünyada savaş Avengers için kötüye gitmek üzere iken Asgard ordusu yetişir ve müdahale eder. Bu sırada Enchantress yardımını istemek için kardeşi Lorelei'ın evine gitse de Lorelei saçma sebeplerle yardımı reddeder.
   Surtur'un canavarları geçtikleri yerleri yakmaya başlamıştır. Buna müdahale için Thor güçlerini kullanarak New York üzerinde bir yağmur yaratır. Ortalık buhar olur. Buhar dağıldığında ise gerçek ortaya çıkar: Surtur oluşan buhardan yararlanarak Asgard'a geçmiştir. Dünya üzerinde Heimdall'ın tehlike anında çaldığı boradan Gjallerhorn'un sesi duyulur.
   Savaş Asgard'a uzanmıştır.

gamlıbaykuş

Anlaşılan maceralar epey heyecanlı ilerliyor...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

ümitkr

Umar, hızlı ilerlemişsin :)

341. sayıdan bir detay paylaşayım geç kalmadan. Sayfayı bir türlü aktaramadım yanıta ama neyse ki birileri internette paylaşmış olayı. Thor'un yeni gizli kimliğine Nick Fury gözlük takmasını önerir. O da takar ama içine sinmez pek. Bu arada Shield üssünde kısa bir çarpışma yaşanır :)

Biri Thor :) diğeri kim bilin bakalım

hanac

349. ve 350. sayıların kapakları eklenmiştir.

Sevgiler  :)

yunusmeyra

Ümit az yukarda sormuş ya ,bir önceki sayfada bu durumu satır arasında Rıza özetlemiş
Alıntı yapılan: rumar80 - 07 Aralık, 2014, 13:03:04
   ............................................................
     Odin Beta Ray Bill'in çekicine normal insana dönüşme büyüsünü aktardığı için Thor artık Donald Blake'e dönüşemiyor ve Nick Fury'nin yardımı ile "gözlük" takarak Sigurd Jarlson adında bir inşaat işçisi oluyor. Gizli kimliğini de ilk olarak kazara çarpıştığı Clark adlı bir gazetecide deniyor...
ve hala anlamayanlar ;) için not edelim; çarpışılan bu gazeteci "clark kent" yani "süpo" ..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

ümitkr

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 11 Aralık, 2014, 16:44:18
Ümit az yukarda sormuş ya ,bir önceki sayfada bu durumu satır arasında Rıza özetlemiş ve hala anlamayanlar ;) için not edelim; çarpışılan bu gazeteci "clark kent" yani "süpo" ..

Eyvah eyvah Umar hızlı okurken atlamışım, özür.  :-[

Tarkan, destek için teşekkürler  ;) :-*

yunusmeyra

Alıntı yapılan: ümitkr - 11 Aralık, 2014, 17:32:18
Eyvah eyvah Umar hızlı okurken atlamışım, özür.  :-[

Tarkan, destek için teşekkürler  ;) :-*
estağfurullah Ümit  :) senin bu dönem thor maceraları ile söyleyeceğin bir çok şey olduğunu ve farklı forum ve yerlerde bunu dile getirdiğini,yazdığını biliyorum..Rıza'nın dediği gibi simonson'ın bu serisine dikkat çekmiştin, ilgili katkılarını bizde bekliyoruz  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

rumar80

yazıları için Ümit ve Tarkan'a, kapaklar için Hasan'a Teşekkürler. Birlikte Asgard ve çevresinde daha neler yaşayacağız neler...

alan ford

Umar , akşam Yaman çocukları karıştırırken Tor'a denk geldim ve yazar olarak Walter Simonson'u görünce sevindim. Şimdi Bruno Brazil'i okuyorum ama bitince hemen Tor'a sardıracağım. Dergideki maceralar bu anlattığın dönem mi yoksa daha sonrası mı hatırlıyor musun ?
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Doğa selam.
Maalesef Yaman ' da yazılan kısmen yanlış. evet Walter Simonson o sayıya katkıda bulunuyor ama sadece çizer olarak. yazan ise Len Wein.  Yaman'daki maceralar 269-70 arası

rumar80

Herkes nereden bu kadar Yaman buldu bu arada? Neyse artık Yaman basliginda bir Bruno Brazil yazısı bekleriz.  severim keratayi5

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 10 Aralık, 2014, 17:32:23
Özgür haklı.
Marvel Essential serilerini tamamladığındanson Thor cildi 7'ydi ve 271. sayı ile bitiyordu. Oysa Walter Simonson dönemi 337 ile başlar. Bu nedenle eğer İlyas yayınlamaya karar vermezse bunları şu anki klasik seride okumamız imkansız.

Umar yine beni Ragnarok ve Walter Simonson dönemi Thor'larına itkiledi. amazon, 13gezegen artık bir şekilde edineceğim. Gerçi ne güzel olurdu İlyas buradaki potansiyeli görse ve proaktif davranıp kısa sürede bu 6 TPB'yi Türkçe yayınlayacağını söylese. O zaman beklerdim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...