Dredevil-İkinci Adam

Başlatan tommikser, 07 Aralık, 2014, 20:57:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Bendis'in yazdıklarını ilk defa okumama karşın denildiği kadar iyi olduğunu anladım.DD aslında kendi içinde bakıldığında değişik biri.Bir bakıma karanlık tarafa geçmekte beis görmeyen bir yönü var.Adaletin tam kalbinde olmasına karşın adalet yolundan sapabildiğini görüyoruz.Bunu kendide diyor zaten.Maskeyi takınca başka biri oluyorum,sinirlerime öfkeme hakim olamıyorum.

Ben uzun zaman önce DD Korkusuz'u okumuştum ki gerçekten çok iyi bir maceraydı.Ben bu maceranın giriş ve gelişmesini çok iyi buldum.Sonuçta DD gizli kimliği deşifre olsa ne olur? Bu soru süper kahramanların sanırım en ölümcül sorusu.Bu macerada Bendis o korkunun gerçekliğini o kadar iyi detaylandırarak anlatmış ki bizde olsak deşifre olmaktan korkarız cevabını veririz.Kitaba gelecek olursam:

Konu ne kadar iyiyse konunun karanlığına uygun bir şekilde çizer Maleey  bize bunu hissettiriyor.Duru olmayan çizgiler,karanlık ve gölge o kadar iyi kullanılmış ki ilk anda yadırgasanız da öykünün içine girdikçe bu çizgiler olmasa bu kadar iyi olmazdı dedirtiyor.

Öykü de DD onu yok etmek isteyen yeni yetme mafya çocuğunun başına açtıkları,Kingpin'in bu arada devre dışı bırakılması ve daha da ilginci Kingpin'in DD ile olan karmaşık ilişkisini öğreniyoruz.Bence öykü gerçekten sağlam.Okumayanlar varsa ve sert öykülerden hoşlanıyorsanız kesinlikle sizlik.Okumadıysanız şans verin derim.İyi okumalar...

yunusmeyra

orjinaline göz gezdirmiştim bir kaç zaman önce ama Güneş'in itkileriyle  daredevil konusuna ciddi eğilmek gerekecek..
yeni yıl bitmeden alalım okuyalım o zaman..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

rumar80

Daredevil'in bu serisi çok başarılıdır. Mutlaka bir deneyin. Ingilizce bilen dostlar üşenmeyip devamını da okusun.

Chuck

Bir solukta okumuştum bu cildi. Bir süper kahraman hikayesinden çok karanlık bir polisiye havası var çizgi romanda ve çizimlerde buna uygun olarak çizilmiş. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Alın ki Arkabahçe daha hızlı bassın yeni sayıları :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

emre ozdamarlar

Bu seri, hakkinda söylenen tum guzel sözleri hakediyor.
Cizgi roman seven bir okurun bu maceralara hasta olmamasi imkansiz.