Krypton

Başlatan dean, 09 Aralık, 2014, 02:54:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

"From Warner Horizon Television and DC Comics, Krypton takes place years before the Superman legend we know, when the House of El was shamed and ostracized. This drama follows the Man of Steel's grandfather as he brings hope and equality to Krypton, turning a planet in disarray into one worthy of giving birth to the greatest Super Hero ever known."

dean

Uzun zamandır konuşulan bir projeydi aslında Krypton ve şimdi gerçek oldu. Dizinin mutfağında David S. Goyer ve Ian Goldberg var. Dizi Syfy ekranlarında yayınlanacak ve Superman'in dedesinin etrafında şekillenecek.

Son 20 dakikadır logo'ya bakıyorum ve tekrar tekrar synopsis'i okuyorum ve bunu yazdıktan sonrada herhalde okumaya devam edeceğim. Bu projenin varlığını pek anlamak mümkün değil açıkçası. Yani Superman'in Krypton'da ki dedesi diyor ya. Tamam anladık Gotham başarılı oldu(?) ama Krypton'da biraz zorlama değil mi yani. Üstelik Syfy kanalında. Son zamanlardaki düşüşü bu derece bariz olan bir kanalda. Adamlar Battlestar Galactica'yı yaptı tamam ama ondan sonra pek varlık gösteremediler.

Düşünsenize önümüzdeki sene iki Superman dizisi olacak (Krypton ve Supergirl) ama Superman yok. Birde elimizde Batmansiz Batman dizisi var. Üstelik bütün bu diziler hem kendi aralarında bağımsız hem de filmlerden bağımsız. Dc'nin ne yaptığı anlaşılmaz zaten ama bence artık kendi sınırlarını bile zorlamaya başladılar.

Açıkçası forumdaki arkadaşların fikirlerini çok merak ettim Krypton dizisi konusunda. Kısada olsa düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.

Chuck

Krypton yazını görünce mutlu oldum. Smallville'i izlememiştim bu saatten sonrada o kadar sezon gözümü korkutuyor. Neyse, tam 'Superman'in de sağlam bir dizisi geliyor DC çoştu kimse tutamasın' derkene. . . . . . . . . .

Dedesi nedir arkadaş ya? Tamam Superman grafiksel olarak çok zahmetli olabilir, sende yap 10 12 bölümlük bi sezon seyirciye istediğini ver.

İki ay sonra da Wonder Woman'ın ananesini izlersek kimse şaşırmaz sanırım.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Berkdinho

AŞIRI GEREKSİZ.ÖYLE BÖYLE DEĞİL ÇOK GEREKSİZ. Superman'ın dedesi mi ?  Hadi Gotham'dan Batman'dan önce de malzeme çıkarabilirsin. Şehrin yapısı buna uygun türlü türlü tırlatmış suçlular, yozlaşmış bir şehir falan filan da Krypton'dan ne çıkaracaklarını çok merak ediyorum. Anca Superman'ın S'sini gösterirler seyirciye '' Aaa Superman'ın S'si oğlum bu bak ! '' dedirtebilmek için ya da General Zod'u gösterirler bebekliğini ya da babasını, Brainiac'ı veya Doomsday'ı gösterirler ama başka da bir şey yok. Krypton'la çok farklı bir şey yapamazsın. İşin suyunu çıkardılar bence. DC'nin film ve dizi karmaşasınınsa ayrı bir yazı konusu olduğunu düşünüyorum.
   Synopsis'den de Gotham kokusu aldım büyük ihtimal bütün gezegen yozlaşmış bir yapıda gösterilecek Krypton'un sonunu hazırlayan olayların başı olarak ama dediğim gibi GEREKSİZ daha bir sürü güzel dizi çekebilecekken zaman kaybı ama yayınlanınca nasıl bir şey çıkacağını görmek için göz atacağım tabii ki. Paraya kıyarlar da sit-com'lar gibi tek mekan Krypton izletmezler umarım.  ;D
The Right Man When Things Go Wrong

Animvader

Dizinin konusunun, karakterlerinin gereksiz olduğu zaten belli.Beni daha çok üzense dizinin sy-fy kanalında olacak olması.Son birkaç senelerde yaptıkları bilimkurgu serilerinin 1-2 bölümden fazlasını izleyemedim.B sınıf film tadındaki, efektten ve oyunculuktan yoksun dizileri hatta sharknado gibi efsaneleriyle bu kanaldan fazla bir şey beklememek lazım.

Marvel sinema evrenini tamamlayıcı diziler yaparken, Dc'nin evrenini sürekli bölüp parçalamasını anlayamıyorum.

lampard

Goyer ve Goldberg parlak bi yaratıcı ekip, Gotham'dan daha kötü olamaz herhalde, ben o kadar olumsuz bakmıyorum.

DC ne yapmaya çalışıyor konusuna gelince, bence bi şey yapmaya çalışmıyorlar. TV'de bir evren yaratmaya kalksalar minimum 4-5 farklı dizi çekmeleri lazım, bunu farklı kanallara koyamazlar, kendileri bi kanal kurmadıkları sürece aynı kanala da koyamazlar :) Dizilerden alınan telif bedeli ve sağladıkları popülarite  ile yetiniyorlar sanki.

Ben Johns, Lee ve Didio üçlüsünden hiç umutlu değilim, DC'den Grant Morrison'ın işleri ve Vertigo dışında iyi projeler beklemiyorum kısa vadede.

dean

Alıntı yapılan: lampard - 09 Aralık, 2014, 15:28:36
TV'de bir evren yaratmaya kalksalar minimum 4-5 farklı dizi çekmeleri lazım, bunu farklı kanallara koyamazlar

Aslında koyabilirler. Marvel bunu da başardı. Agents of Shield ve Agent Carter ABC kanalında. Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cage Netflix'te. Tamam Netflix'in işleyiş sistemi biraz farklı ama yine de yapmayı başardılar. Bu arada Supergirl dizisinin de Arrow ve Flash ile aynı evrende geçme ihtimali varmış ki Supergirl CBS için geliştiriliyor. Yani aynı kanal olma zorunluluğu yok diyebiliriz. Olsa ihtimal olarak bile gündeme gelmezdi diye düşünüyorum.

dean

Alıntı yapılan: lampard - 09 Aralık, 2014, 15:28:36
kendileri bi kanal kurmadıkları sürece aynı kanala da koyamazlar :)

Hatta şunu yazmayı unuttum. Kendi kanalları da var ;D The CW, Warner Bros. kaynaklı bir kanal. Kanalın eski adı zaten direk Warner Bros'tu(The WB) Smallvile'in ilk yarısı orada yayınlanmıştı. Bence asıl sorun Warner Bros'un elindeki değerlerin kıymetini bilememesinde. Plansızlığında. Constantine ile millet dalga geçiyor. Muhteşem bir hikaye Supernatural çakması diye anılmaya başlandı.

Animvader

Aynen dediğiniz gibi ABC kanalı Disney'in yani sinematik evrenle hem bağlantıyı kurabiliyorlar hem de iptal olma olasılığını da kendileri finanse ettikleri için aza indiriyorlar. CW de Warner Bros'un yani DC Comics'in sahibi olan şirketin kanalı.Bence bütün dizileri bu kanalda toplasalar daha anlamlı olurdu.Constantine'in iptal edilme olasığı baya arttı, CW'de olsa bir nebze tolere edebilirlerdi.

Krypton'dan başka Supergirl dizisi de yanılmıyorsam CBS'te başlayacak.Bence uzun dönemde bu değişik kanallarda seriler iptale gider.

dean

Alıntı yapılan: Animvader - 09 Aralık, 2014, 16:27:50
Constantine'in iptal edilme olasığı baya arttı, CW'de olsa bir nebze tolere edebilirlerdi.

Kesinlikle. American kanallarının reyting beklentileride bildiğiniz gibi birbirinden farklıdır. Mesela The CW'nunun göbek atacağı reyting'i Fox yada CBS alsa direkt diziyi iptal eder. Constantine'in reytingleri NBC için düşük ama The CW açısından bakarsak yüksek kalıyor. Zaten NBC'nin Constantine'i cuma gününe koyması direktman diziyi 1-0 geride başlatmıştı.

Hadi Gotham'ı anlarım eski dönemi anlatıyor. Zaman uyuşmazlığı olur diye aynı evrende geçmez. Ama Constantine'in Arrow ve Flash ile aynı evreni paylaşmaması (Constantine'in hali hazırda güçlü bir dizi olmadığını da hesaba katarsak) kendi sonunu hazırladı. Artık herkes crossover hikayeleri merak ediyor. Onları izliyor. Arrow ve Flash ortak bölümleri ile en yüksek reytinglerini aldılar. Constantine ise bunlara bakakaldı.

Supergirl ortak evrende geçmeden en yüksek reyting beklentisine sahip olan CBS'te yayınlanırsa bence sonunu baştan hazırlar.

lampard

Benim evren yaratmaktan kastım Marvel'ın sinemada yaptığı gibi birbiriyle tutarlı, kendi içinde de belli bi seviyenin üzerinde kaliteye sahip diziler yapmak. Marvel'ın şu anda devam eden tek bir dizisi var ki az kalsın iptal olacaktı. Bunu başarılı saysak bile bu dizi oturmuş bir sinematik evrenden besleniyor ve orayı destekliyor. Diğer dizileri de Netflix'te göstereceklermiş, malum dean'in dediği gibi Netflix farklı bir platform.

DC'de ise kurulmuş bir sinema evreni yokken Marvel'ın izinden gitmeleri zaten söz konusu değil. Hâl böyleyken ben hâlâ farklı ya da tek bir kanalda geniş, tek çatı altında bir evren kurulamayacağını düşünüyorum.

dean

Alıntı yapılan: lampard - 09 Aralık, 2014, 17:38:58
Benim evren yaratmaktan kastım Marvel'ın sinemada yaptığı gibi birbiriyle tutarlı, kendi içinde de belli bi seviyenin üzerinde kaliteye sahip diziler yapmak. Marvel'ın şu anda devam eden tek bir dizisi var ki az kalsın iptal olacaktı. Bunu başarılı saysak bile bu dizi oturmuş bir sinematik evrenden besleniyor ve orayı destekliyor. Diğer dizileri de Netflix'te göstereceklermiş, malum dean'in dediği gibi Netflix farklı bir platform.

DC'de ise kurulmuş bir sinema evreni yokken Marvel'ın izinden gitmeleri zaten söz konusu değil. Hâl böyleyken ben hâlâ farklı ya da tek bir kanalda geniş, tek çatı altında bir evren kurulamayacağını düşünüyorum.

"DC'de ise kurulmuş bir sinema evreni yokken Marvel'ın izinden gitmeleri zaten söz konusu değil" lafına kesinlikle katılıyorum. Lakin şöyle bir durum var. Sinema için ayrı dizi için ayrı evren yoluna gidebilirlerdi. Dc dizileri de kendi içinde evrenlere ayırdı. Şu anda 4 Dc dizisi 3 farklı evren var. Aslında esas sorun bence bu. Arrow ve Flash aynı evrende geçiyor ve sistem çok iyi işliyor ve şu anda gelebilecek herhangi bir karakterin varlığı kesinlikle kabul edebilecek kadar sağlam temeller atıldı. Önümüzdeki günlerde Supergirl ve Teen Titans geliyor.(Teen Titans'ta TNT için çekilecek. 2015'te pilotu çekecekler.) Bu iki dizinin Arrow ve Flash ile aynı evrende geçmemesini gerektirecek bence hiçbir şey yok.

Ras Al Ghul

Alıntı yapılan: Berkdinho - 09 Aralık, 2014, 08:49:29
   AŞIRI GEREKSİZ.ÖYLE BÖYLE DEĞİL ÇOK GEREKSİZ. Superman'ın dedesi mi ?  Hadi Gotham'dan Batman'dan önce de malzeme çıkarabilirsin. Şehrin yapısı buna uygun türlü türlü tırlatmış suçlular, yozlaşmış bir şehir falan filan da Krypton'dan ne çıkaracaklarını çok merak ediyorum. Anca Superman'ın S'sini gösterirler seyirciye '' Aaa Superman'ın S'si oğlum bu bak ! '' dedirtebilmek için ya da General Zod'u gösterirler bebekliğini ya da babasını, Brainiac'ı veya Doomsday'ı gösterirler ama başka da bir şey yok. Krypton'la çok farklı bir şey yapamazsın. İşin suyunu çıkardılar bence. DC'nin film ve dizi karmaşasınınsa ayrı bir yazı konusu olduğunu düşünüyorum.
   Synopsis'den de Gotham kokusu aldım büyük ihtimal bütün gezegen yozlaşmış bir yapıda gösterilecek Krypton'un sonunu hazırlayan olayların başı olarak ama dediğim gibi GEREKSİZ daha bir sürü güzel dizi çekebilecekken zaman kaybı ama yayınlanınca nasıl bir şey çıkacağını görmek için göz atacağım tabii ki. Paraya kıyarlar da sit-com'lar gibi tek mekan Krypton izletmezler umarım.  ;D
katılıyorum.Yani bu nasıl neyin kafası Dc
Hem dc bence film işinden dizi işi daha kısa süredE başarıya ulaşabilir ama o kadar kaliteli şey varken Krypton nedir hadi gothamdan iş çıkar ama bundan yeni ne çıkar >:(

dean

Syfy, pilot bölümün siparişini verdi.

Nightrain

En koyu Superman fanı bile Superman'in dedesini merak ediyorsa ne olayım! Bari öz anne-babasının gençliği ile ilgili dizi yapsalardı. Bizene ulan dedesinden!
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"