Madalyonun Öteki Yüzü

Başlatan Vega, 10 Aralık, 2014, 17:30:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: Vega - 07 Kasım, 2015, 22:44:37
Arkadaşlar, kitap yorumlarımın altına, şu şekilde bir künye eklemek istiyorum. Sizce verdiğim bilgiler yeterli midir? Başka detay eklemeli miyim, ya da görsel olarak değişmesi gereken bir şey var mı? Fikrinizi söyler misiniz?

Kitabin orijinal yayın tarihini yazmak lazım. 

Orijinalindeki sayfa sayısı da önemli,  bizde sansüre uğrayıp duruyor.

Vega

Alıntı yapılan: hanac - 07 Kasım, 2015, 22:57:39
Kitabin orijinal yayın tarihini yazmak lazım. 

Orijinalindeki sayfa sayısı da önemli,  bizde sansüre uğrayıp duruyor.

Her kitap için orjinal yayın yılını bulabileceğimi sanmıyorum. ama araştırırım, en azından kült olmuş kitaplar için bu bilgi verilebilir. Diğer yandan orijianl sayfa sayısını pek gerekli bulmuyorum. zira sansür olmayıp, ebad değişse bile farklı rakamlar ortaya çıkar. bize sağlıklı bilgi vermez.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

pizagor

- Türkiye'deki birinci baskısının tarihi

- İncelenen baskıyı yapan yayınevi

- Goodreads yerine kişisel değerlendirme puanı (ki bu da en zorlu konu, değerlendirmeyi standart krtiterlere ve kriterleri karşılama durumunu belirleyecek net, ölçülebilir karşılıklar bulmak gerekiyor. Şimdi böyle yazınca uğraşmaya değer mi bilemedim  :) ), Goodreads için sadece link (hani zaman içerisinde bu puan değişirse diye)

olabilir...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Vega

Kişisel değerlendirme puanımı etiketler içinde ekliyorum. Okumadan ölme, okumadan geçme, okusanda olur okumasan da gibi... Ancak dediğin gibi bir derecelendirme yapmayı uğraşsam da beceremedim. her kitaba uygulayabileceğim objektif kriteler bulmam gerek...
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

hanac

Bu kitabı okuyan bunu da beğenebilir tarzında benzer kitap tanıtımlarının linkleri.

Veya yazarın diğer kitapları da eklenebilir.

Vega

Hanac, bununla ilgili çalışmalarım sürüyor. Bloğumun eski şablonunda bu vardı ama yeni şablonda bir türlü yapamadım. Bir kaç yere mesaj attım, cevap bekliyoorum.

hanac

Alıntı yapılan: Vega - 09 Kasım, 2015, 14:37:45
Hanac, bununla ilgili çalışmalarım sürüyor. Bloğumun eski şablonunda bu vardı ama yeni şablonda bir türlü yapamadım. Bir kaç yere mesaj attım, cevap bekliyoorum.

Ok.

Şu linke bir göz at, senin adın geçiyor.  :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4160.msg149616.html#msg149616

Vega

Tamamdır hanac, hem mesaj, hem de benzer yazılar eklentisi hazır. Şuradan bir göz atabilirsin. Ama sanırım eklentinin bloğu algılayıp sağlıklı çalışması için biraz süreye ihtiyacı var. Zira benzer yazılar olarak verdikleri pek benzemiyor :)

hanac

Alıntı yapılan: Vega - 09 Kasım, 2015, 14:59:17
Tamamdır hanac, hem mesaj, hem de benzer yazılar eklentisi hazır. Şuradan bir göz atabilirsin. Ama sanırım eklentinin bloğu algılayıp sağlıklı çalışması için biraz süreye ihtiyacı var. Zira benzer yazılar olarak verdikleri pek benzemiyor :)

Ok. Olmuş.

Tanıttığın kitabın idefix linki de çok iyi olmuş, yazıyı okuyup gaza gelen hemen sipariş geçebilir.

Vega

Alıntı yapılan: hanac - 09 Kasım, 2015, 15:12:16
Ok. Olmuş.

Tanıttığın kitabın idefix linki de çok iyi olmuş, yazıyı okuyup gaza gelen hemen sipariş geçebilir.

Valla abi, bugüne kadar öyle bir şey olmadı. İdefix linkini kaldırıp, bahsettiğim kitap künyesini koymayı planlıyorum.

Vega

Yenilenen görünüm, eklenen özellikler ve elbetteki kitaplara bambaşka bir bakış açısı. Hepsi ve daha fazlası için adresimiz Madalyonun Öteki Yüzü.

Vega

Artık resimler bloğuma özel. Yazarlık kariyeri dışında da tanıştığım, muhabbet ettiğim Ümit İhsan'ın son kitabı üzerine yaptığım yorumu okumak için resimlerin üzerine tıklayabilirsiniz.

Vega

Tesla Silahı'na Madalyonun Öteki yüzünden bir bakış açısı. Resme tıklayın.

Vega

Fuarda tanıştığım ve hayran kaldığım Ayşenur Yazıcı'nın kitabı "Aklın Kuşu Uçsun" hakkındaki yorumlarım.

Vega

Değerli Admin Hanac'ın merakla gark olduğu, Şebnem Pişkin'in "Efsun" isimli kitabını okudum ve yorumladım. Merak edenler resmin üzerine tıklayabilir.