Mrtekin'in İzledikleri

Başlatan Mrtekin, 14 Aralık, 2014, 00:16:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

John Wick-2014

Payday 2 kahramaninin sinema versiyonu gercekten ihtisamli oldu.

Dusman yine konjonkturel olarak Rus mafyasi.

Konu bilindik ama tabanca ile yakin dovus kurgulari ve central
axis le adam temizleme goruntuleri muhtesemdi.

Keanu Reeves rolu cok iyi canlandirmis, ozlemisiz kendisini bu tur filmlerde.

Tavsiye ederim, turunun iyi orneklerinden biri, pisman olmazsiniz...
They drew first blood...

Mrtekin

Ayı Paddington-2014

Tam bir aile filmi, herşey bilindik olmasına rağmen, Paddington karakterinin sıcaklığını perdeye yansıtmışlar.

Oğlumla gittim ve bayıldı, çıkışta da Epsilon yayınevinden çıkan bir tane Paddington kitabından aldım, bugünün de babalık hakkını verdik galiba. :)

Tavsiye ederim.
They drew first blood...

Mrtekin

The Professionals-1966

Şu an Trt-1 de oynuyor.

Benim için 1 numaralı Western filmidir.

Hollywood bu kadar sağlam bir Western filmi yıllardır çekemedi.
They drew first blood...

Mrtekin

Newyork Yanılsamaları-2008

Dün es kaza bir kanalda rastgelip, izledim.

Muhteşem bir Charlie Kaufmann (eternal sunshine of a spotless mind, diyim, siz anlarsınız.) çalışması. Nasıl kaçırmışım ben bunu?

Philip Seymour Hoffman, ve yan rollerdeki tüm oyuncular muhteşem oynuyorlar. Bu kadar kaliteli oyunculuğa hasret kalmışız.

Bay Kauffman yine gerçek ile hayalin birbirine girdiği bir ortamda, hayat ile ilgili öyle güzel sorgulamalar yaptırıyor ki, inanamazsınız.

Kesinlikle seyretmenizi tavsiye ederim.

http://m.imdb.com/title/tt0383028/
They drew first blood...

Mrtekin

Red Planet-2000

Biraz önce yine seyrettim.

Bence hala zamana meydan okuyan, güzel bir film. Efektler, dialoglar, bilim, herşey çok ölçülü ve yerinde. Bir Interstellar gibi muhteşem olmasa da, izlemesi ve hazmetmesi çok kolay. Interstellar tamam gerçekten çok güzeldi ama içimizi dışımıza da çıkardı.

Oyuncu kadrosu da şukela: Val Kilmer (val kilmerın val kilmer olduğu zamanlar), Carrie Ann Moss, Tom Sizemore, Simon Baker, Benjamin Bratt.

Imdb puanının düşük olmasını çok da sallayamayın, hoş bir Mars seyirliği.

http://m.imdb.com/title/tt0199753/
They drew first blood...

Mrtekin

Hercules-2014

Biraz önce 2014 yapımı, Brett Ratner yorumlu "Herkül"'ü Dvd'sinden izledim.

Dwayne, (Scorpion King'den bu yana) aktörlük adına tam bir felaket olsa da, film hiç de fena değildi. Günün sonunda, hoş bir pazar eğlencesi tadı verdi.

Ian McShane'ı şöyle polisiye, gangster, casus filmlerinde izlesek, arkadaş.

Benim notum, 10 üzerinden 6.

They drew first blood...

Mrtekin

İnşaat-2

Biraz önce bitti.

İlki bence Türk sinemasının en güzel örneklerindendir ve muhteşem bir soundtracki vardır. İkincisi, birincisindeki kara mizahı çok yakalayamamış ama yine de fena değildi ve finali çok güzeldi.

Şevket Çoruh ve Emre Kınay'ın oyunculukları gerçekten göz doldurdu, performanslar muhteşem.

Filmdeki, en baba karakterlerden biri de, derin devlet emniyetçi Şevket amirdir, yine herkesin birbirine silah çektiği final sahnesinde, "Fransız filmi mi lan bu, hep bir ağızdan konuşuyosunuz" diyerek  gülme krizine soktu beni, tabii ki, kazan&kazan taktiği ile tüm işleri kendine has yöntemi ile halletti.

1. filmde de, "Amerikan filmi mi lan bu, herkes birbirini vuracak, indirin silahları, sakince konuşup, halledelim." demişti. :)

Teşekkürler, Ömer Vargı, iyi ki varsınız....

They drew first blood...

doktor1881

Alıntı yapılan: Mrtekin - 14 Aralık, 2014, 00:16:22
John Wick-2014

Ben de geçen hafta seyrettim Basit bir konu bol dövüş vardı.Dövüş sahneleride gerçekciydi.

Gerçekten özlemişiz ..8/10 notu Ama çok sık bu tür seyredersek bayar

Mrtekin

Kutu Cüceleri-2015

http://m.imdb.com/title/tt0787474/

Laika'dan çok güzel bir stop-motion animasyon.

"Here be Monsters" kitap serilerinden uyarlanmış.

Keşke sinemada görebilseydim, çok ama çok keyifli.

Çocuğunuzla keyifli bir vakit geçirmeniz için dört dörtlük bir seçim olur, kesinlikle tavsiye ederim.

Oscar'a aday da gösterildi.

Daria Marinelli tarafından yapılan soudtracki de çok güzel. Özellikle "quattro sabatini"...

https://m.youtube.com/watch?v=UHW7rvtLs20
They drew first blood...

Mrtekin

Üçkağıtçı Mortdecai-2015

http://m.imdb.com/title/tt3045616/

Film kötü değil çok kötü.

Yani bir numara bekliyorsunuz, potansiyel çok büyük, ama o kadar kötü ki, kötü başlıyor, kötü gelişiyor ve de kötü bitiyor...

Oyuncular bile sadece para almak için gelmişler gibi oynuyorlar, hiçbiri inanmadıkları için de kasmamış, yani biraz Paul Bettamy, hepsi o...

Yani bence tv filmi bile olamaz, o derece berbat...

Tamam Johnny Depp hayranıyız ama çok kötü sermayeden yemeye başladı, acilen bir Tim Burton filmine ihtiyacı var. Yazık, gerçekten, gidişat kötü...

Kesinlikle tavsiye etmem....2015'e kötü başladık....
They drew first blood...

Mrtekin

American Sniper

Clint Baba, "politically correct" bir film çekmiş.

Kafamda tek bir takıntı vardı, JJA'nın, "Enemy at the Gates" i geçebilecek miydi? Yok, geçememiş.

Bradley Bey iyiydi, role girmiş, hakkını da vermiş.

Atmosfer, çatışma sahneleri de iyiydi ama çok daha iyilerini de gördük.

Benim için, Black Hawk Down ve Green Zone'un altında bir yerde konumlanır.

Oscar adaylığı da var, "politically correctness" dan götürürse de şaşırmam. Finali çok yürek sızlatıcı idi.

Keşke biz de kendi kahramanlarımızı onurlandırmak için böyle filmler çekebilsek....

Tavsiye eder miyim, Clint'in hatrına ederim, ha, çok mu elzem, değil, bendeki hissiyatı bu oldu....
They drew first blood...

Mrtekin

SüngerBob-2015

Bazen çocuğunuzla ortak zevkleriniz olur, bu da öyle bişey.

Ben bir Süngerbob hastasıyım. Nickledeon'un "Avatar Airbender" ile birlikte efsane olmuş bir çizgi serisinden bahsediyoruz.

Korsanımızı, Antonio Banderas'a oynatmışlar, çok da güzel olmuş.

Film vasat olsa da seyrediliyor ama ben filmi gördükten sonra şahsen serilerini daha başarılı buldum.

Özellikle, zaman yolculuğu sırasında çalan müzik bir harikaydı...

Sünger olsun, çamurdan olsun...
They drew first blood...

Mrtekin

Nightcrawler

http://www.imdb.com/title/tt2872718/

Arkadaşlar da muhakkak yazdılar. Film, biz de Gece Vurgunu şeklinde adlandırılmış, uymuş mu, uymuş gibi.

Şaka maka, gerçekten bu filmi kaçırmayın.

Çok başarılı.

Günümüzde TV endüstrisinin nasıl işlediğini çok ama çok vurucu bir şekilde anlatmışlar.

Pazarlık dialogları da çok güzeldi.

Ezcümle, senaryo her şeyi ile mükemmeldi, ben uzun zamandır bu kadar nefesimin tutulduğu başka bir film hatırlamıyorum.

Jake Gylenhall iyiydi, bence role çok güzel girmiş.

Filmin zamanla çok daha iyi mertebelere geleceğini düşünüyorum...

They drew first blood...

Mrtekin

Whiplash

Muhteşem bir film.

Muhteşem tersköşe bir finali var.

İçinizdeki potansiyeli, "sadist" bir öğretmen açığa çıkarabilir mi?

İstediğiniz ama gerçekten istediğiniz bir şeyi elde etmek için kendinizi ne kadar zorlayabilirsiniz ve bunun bedelini ödemeye hazır mısınız?

J.K. Simmons ve Miles Teller'ın performansları muhteşem.

Özellikle Miles Teller, tebrik edip, hayretle izliyosunuz, çok yetenekli gerçekten.

Hele benim gibi caz, blues hayranı iseniz, daha bir mest oluyosunuz...

5 dalda Oscar adayı.

Kesinlikle tavsiye ederim.

They drew first blood...

dean

Alıntı yapılan: Mrtekin - 13 Şubat, 2015, 22:44:30
Whiplash

Muhteşem bir film.

Aynen öyle. Bende çok beğenmiştim.