Mozart in the Jungle

Başlatan Ahmet Oktay, 29 Aralık, 2014, 01:31:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

"Amazon'un obuacı Blair Tindall'ın "Mozart in the Jungle: , Drugs, and Classical Music" adlı kitabından esinlenmiş, New York'ta bir obuacının profesyonel kariyerini ve içerisinde bulunduğu müzik dünyasını anlatan yeni dizisi.
Gael García Bernal ve Malcolm McDowell gibi oyuncuların yer aldığı dizinin senaristleri arasında Roman Coppola ve kuzeni Jason Schwartzman da bulunuyor."

http://www.imdb.com/title/tt3502172/

Dizi izlemeyeceğim dedim ama duramadım yine ::) 10 bölümlük ilk sezonun ilk 2 bölümünün altyazısı çıktı ve izledim, ben beğendim. Müzikler fevkaladenin fevkinde efenim. Yalnız Marco Polo'da yaptığım uyarıyı burada da yapayım, cinsel konuşmalar falan var izlerken ona göre izlemek lazım. Son olarak dizinin türü komedi olarak geçse de ben müzikal olduğunu varsayıyorum ve o gözle izliyorum ;D

Ahmet Oktay

3. bölümü de izledim, bölümün sloganı "umudunu kaybetme", notum 8/10.

doktor1881

Marco Polo'yu da sizin uyarınız üzerine başladım Az sonra Marco polo bitecek O zaman tavsiyeniz üzerine hedefim Mozart olacak Finaller inşallah iyi gidiyordur

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: doktor1881 - 29 Aralık, 2014, 20:49:45
Marco Polo'yu da sizin uyarınız üzerine başladım Az sonra Marco polo bitecek O zaman tavsiyeniz üzerine hedefim Mozart olacak Finaller inşallah iyi gidiyordur

Marco Polo'yu beğenmenize sevindim, bu diziyi beğenirsiniz muhtemelen. Finaller matematik dışında iyi gidiyor ;D

doktor1881

28 dk lık bülümler halinde Amerikan komedisi ama Ahmet Oktay arkadaşımızın dedidiği gibi müzikal demek daha doğru İlk bölüm girişti not vermek için erken ....bölüm sloganı: Asla pes etme

Ahmet Oktay

4. bölümü de izledim, bölümle ilgili söyleyeceğim şey şu; nasıl ki bakmak ve görmek farklı şeylerse, duymak ve dinlemek de aynen öyle.

doktor1881

2.bölüm itibarı ile dizi notu hakkında bir şey söyleyemeyeceğim Az olur diziye haksızlık olur ,çok veririm izleyiciye haksızlık olur ;D Bölüm sloganı:Ellerim terledi... Yalnız tek bir şeyden eminim bu dizi bizde tutmaz

doktor1881

3. bölüm ile nihayet dizi güzelleşiyor Bölüm sloganı:Dürüst ol.. Diziyi takip ederek gidişat hakkında bilgi sahibi olacağız Hızlı yükleniyor ve süresi kısa Yani çerezlik

doktor1881

4. bölüm harika bence 10 üzerinden 15 ;D Bölüm sloganı :Dinle ve hisset

doktor1881

5.bölümde tempo düşüyor Bölümün en güzel tarafı Anna ve gösterisi

doktor1881

6.bölüm güzeldi Bölüm sloganı:Müzik anarşidir

Ahmet Oktay

7. bölümde tempo düştü biraz ama güzeldi.

doktor1881

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 01 Ocak, 2015, 20:45:48
7. bölümde tempo düştü biraz ama güzeldi.
tempo sorunu var dizide ama süre kısa olduğu için göze batmıyor Bölümün can alıcı sahnesi 'Rövaşata' ydı

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: doktor1881 - 02 Ocak, 2015, 23:12:59
tempo sorunu var dizide ama süre kısa olduğu için göze batmıyor Bölümün can alıcı sahnesi 'Rövaşata' ydı

Aynen :D

8. bölümü de izledim, doktorun da dediği gibi tempo sorunu var ancak dizinin süresi kısa olduğu için göze batmıyor. Göze batmasını engelleyen bir diğer husus da müzik, tam yerinde tam zamanında doğru müzikler çalıyor. Tempo sorunu bu bölümde daha barizdi, önceki bölümden daha kötüydü. Kaldı 2 bölüm :)

doktor1881

8.bölümün sloganı :Kendin ol Bu bölümde Türkiye Cumhuriyeti pasaportunu görmek değişiklikti