Toplu Okumalar

Başlatan V, 29 Aralık, 2014, 21:06:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Ocak, 2015, 11:28:55
Eeee, toplu okumalarda sırada hangi kitap var? Ben önden başlayayım, siz yetişirsiniz. Önerim Şehir ve Şehir...

Konusunu okudum ve beğendim, bana uyar.

Ama sorun şu, biz serçe yi bitirene kadar sen bunu da bitirmiş olursun.

Eşzamanlı okumayı tercih ederim.

Ayrıca bu kitap bende yok, satın almalıyım.

pizagor

Alıntı yapılan: tommikser - 06 Ocak, 2015, 11:38:56
Biz veya Mülksüzler diye düşünmüştük.Bu da olur.Bana uyar.Serçe'de son düzlüğe girdim sayılır.Yalnız bu kitap olursa sipariş vermem gerekecek.Biraz gecikebilirim.

Üstüste iki bilimkurgu okudum: Marslı ve Serçe. O yüzden araya farklı bir tat almayı tercih ederim. Biz'i bilmiyorum ama Mülksüzler'e sıcak bakamadım bir türlü.

Alıntı yapılan: hanac - 06 Ocak, 2015, 12:09:27
Ama sorun şu, biz serçe yi bitirene kadar sen bunu da bitirmiş olursun.

Eşzamanlı okumayı tercih ederim.

Aslında normalde uyku ağır basar ve okuyamazdım ama Serçe bende uyku bırakmadı, bir an önce ne olduğunu anlamak gibi bir dürtüyle okudum. 'Şehir ve Şehir'de yavaşlarım muhtemelen çünkü daha önce okuduğum bir roman.

Bu arada toplu okuma yapıyoruz ama hiç yaz(a)mıyoruz. Bunun da önüne geçecek bir şeyler yapmak lazım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

alan ford

Bu arada benim de kitabı sipariş etmem gerekecek.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Ocak, 2015, 14:42:05
Bu arada toplu okuma yapıyoruz ama hiç yaz(a)mıyoruz. Bunun da önüne geçecek bir şeyler yapmak lazım...

Bizde bitirelim uzun uzun yazarız.

Sadece şu kadarını söyle; 10 üzerinden kaç veriyorsun Serçe'ye ?

Marslı'ya 6 vermiştin.

s.b

Bu ni yea! Bu niii yeaah böyle biradıııırrr. Ne Kargası, Serçesi. Ne Marsı, Jüpiteri.
Kim okiyicek bunları biiyeeh. ;D
Madem ortak bir şey okunacak ahan da Tommiks 1. sayıyı okuyalım. Böylece herkes iştirak edebilir.  ;D
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Alıntı yapılan: s.b - 06 Ocak, 2015, 15:37:04
Madem ortak bir şey okunacak ahan da Tommiks 1. sayıyı okuyalım. Böylece herkes iştirak edebilir.  ;D

Onun da başlığı var Sami Bro,  :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,8747.0.html

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 06 Ocak, 2015, 15:09:43
Bizde bitirelim uzun uzun yazarız.

Sadece şu kadarını söyle; 10 üzerinden kaç veriyorsun Serçe'ye ?

Marslı'ya 6 vermiştin.

Yıldızlı 9 veriyorum. Marslı'nın notu da aslında 5,5'dan 6 olmuştu. Şunu söyleyeyim Serçe'nin bana verdiği okuma keyfi, Marslı x 10 diyebilirim. Karakterlerin ele alınış şekli ve derinliği, Marslı'nın 'heyo yapalım, heyo kurtaralım' karakterlerinin yüzeyselliğinden öylesine uzak ki. Mary Doria Russel bir yandan sonunu bildiğimiz bir hikayenin yolunu döşerken bir yandan da karakterleri derinlemesine tanıtıyor, geçmişlerine iniyor, büyütüyor, seçtikleri yolları anlatıyor. Marslı'nın birinci tekil anlatımı bu gibi açılımlara müsaade etmediği için basit dilli bir anlatımdan öteye geçemiyor. Birisi toplumu, kutsalı, ne doğru ne yanlış, kime göre doğru kime göre yanlışı sorgulayan bir felsefe kitabı, diğeri Cin Ali Okulda :)

alan ford

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Ocak, 2015, 14:42:05
Üstüste iki bilimkurgu okudum: Marslı ve Serçe. O yüzden araya farklı bir tat almayı tercih ederim. Biz'i bilmiyorum ama Mülksüzler'e sıcak bakamadım bir türlü.

Özgür Mülksüzler konusunda bakışını bir kenara koyup en azından bir şans ver bence.. Sadece bilim kurgu külliyatının değil 20. yüzyılın başyapıtlarından biri. Bu arada seçilen üç kitabı da çok sevdiğimi ve okuduğum en iyi bilim kurgu kitapları listesinde her daim ilk beşte olduklarını belirteyim.

pizagor

Okudum zaten Doğa, tekrar bir okuma olacaktı benim için. Tekrar okumaya itirazımın olmayacağı bir kitap ama bir bilim olmayan kurgu arası istedim. Mülksüzlere sıcak bakamadım derken bilimkurgu olmasından kaynaklanan anlık bir durum. Yoksa başımın üzerinde yeri var.

pizagor

Şehir ve Şehir toplu okumasına hazırlıklar devam ediyor:

1. Pizagor bu haftasonu romanı kitaplık niyetine kullandığı yerlerde arayıp, bulacak.

2. Tommikser siparişini verdi, kitap şu anda kargoda, Tokat yollarında.

3. Hanac, en ucuz nereden alabilirim, başka hangi kitapları alsam da kargoyu bedavaya getirsem sürecinde.

4. Tanıdığım Alan Ford bu konuda biraz ağırdan alacaktır, son dakikada katılır.

5. Başka?

Mrtekin

5. Kargodan dün geldi, ama fırsat bulamadım. Başlıycam en kısa zamanda. :)
They drew first blood...

pizagor

Alıntı yapılan: Mrtekin - 07 Ocak, 2015, 13:29:56
5. Kargodan dün geldi, ama fırsat bulamadım. Başlıycam en kısa zamanda. :)

Gelen kitap Şehir ve Şehir ise acele etmeye gerek yok, daha başlamadık. Eğer Serçe ise aman diyim, tempo tempo tempo :)

Mrtekin

Ama arada Marslı yı ve Almuric i de okuycam. :)

They drew first blood...

Utku Gürsoy

Şehir ve Şehir siparişi verdim. ;)

alan ford

Pizagor inanmayacak şimdi ama ben de verdim siparişi.