Çizgi Roman Okumaları

Başlatan Ras Al Ghul, 30 Aralık, 2014, 20:16:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

frankofon tüm yayınlarına varım  :)
nedeni;
ülkemizde zaten comics ve fumettiye göre az olan bu türü hareketlendirmek ve okuyucu yorumlarını görmek.
umarım sonuçlar yayın politikasına ışık tutar.

pikofarad

İlk mesajdaki okuma listelerine katılanları ekledim. Böylece takibimiz kolaylaşacak. Yeni katılımlar oldukça güncelleyeceğim.

Okuduğumuz eserler hakkında yorum yapmayı unutmayalım. :)

rumar80

Yorumları nereye yapalım?
Buraya mı, ilgili Başlığa mı?

tommikser

Y son  erkekte ben varım.Hepsini aldım ama daha okumadım.Benim için iyi olur :D

köstebek

Alıntı yapılan: tommikser - 03 Haziran, 2015, 23:25:41
Y son  erkekte ben varım.Hepsini aldım ama daha okumadım.Benim için iyi olur :D

Hepsini alamadınız beyler... son sayı önümüzdeki günlerde inşallah...

haysat

Y Son Erkek ve Frankofon da ben de varım.

Yerli çizgi roman okumalarında yokum.

Çünkü elimde sadece ilk sayısı var. Başka bir okumada farklı bir çizgi roman okumak için varım.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

pikofarad

Katılımlar artıyor. :) Daha da artmasını diliyorum. Ne kadar çok okuma o kadar çok yorum, bilgi.

İlk mesajı yeni katılımları ekleyerek güncelledim.

Alıntı yapılan: rumar80 - 03 Haziran, 2015, 22:15:30
Yorumları nereye yapalım?
Buraya mı, ilgili Başlığa mı?

Bu konuda isterseniz "Çizgiroman Toplu okumaları" forumunun içine her bir okuma için ayrı bir konu açarak, yorumları ve tartışmaları o başlık altında yapabiliriz. İnceleme gibi daha detaylı yazı hazırlamak isteyenler ise ilgili forumun içine ayrı bir başlık olarak incelemelerini yapabilirler. Benim düşüncem bu şekilde. Sizler ne dersiniz?

rumar80

Çoğu yayının kendi başlığı var zaten. Burada ikinci başlık kafa karıştırıcı olabilir.
   Yayınların kendi başlıklarında yazıp buradan link versek diyorum. Ama kim linki tıklayarak okur o da bir soru işareti.
   Biraz kafa yormak gerekecek.

pizagor

Konuyla ilgili Ra's Al Ghul'un başlattığı bir başlık daha buldum ve bununla birleştirdim, bilginize...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pikofarad

O zaman güncel okumaların http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,8747.msg136971.html#msg136971 şu başlıktan itibaren yeniden başladığını belirteyim.

Yorumları nereye yapalım konusu hala bir soru işareti ama ilgili başlığa yapılıp sonrasında buraya link verme kısmı mantıklı. Buradan tıklamak isteyen buradan, oradan okumak isteyen oradan okuyabilir.

Öyle yapalım. Okuduğumuz eserler hakkındaki yorumlarımızı ve tartışmalarımızı ilgili başlığına ve/veya inceleme vb. farklı içerikleri yeni konu açarak yaparız. Buraya kısa bir bilgilendirme ve link veririz. O şekilde yürür.

Buraya okumalardaki durumlarla ilgili yazmayı da unutmayalım ki ben de liste tutacağım.

Tüm bunları söyledikten sonra kendi okuma durumumla ilgili güncel bilgileri vereyim.

Y : Son Erkek ile başladım ve son hız devam ediyorum. 2.cilt bitti. Acayip sevdim. Etkinliğin %20'sini bitirdim. :)

Bir yandan da Frankofonlara başlayacağım. Hedefim önce Rin Tin Tin 1, sonra Orbital 1 ve 2. Devamını daha sonra yazacağım.

rumar80

O zaman ben de başlayayım: Orbital iki sayı okundu ve yorumladı. Ilgili başlıkta okuyabilirsiniz.

rumar80

YKY'ndan Kafalarına bir kurşun. Üç ciltlik maceranın adım adım okunup yorumlanması kendi başlığında başladı.

pikofarad

Ben de bir okuma güncellemesi daha yapayım. Y son erkek okumasında 5 cildi yarıladım. Acayip sardı beni. Detaylı incelemeleri hazırlıyorum. Onları yayınlayacağım. 5. cildi bitirip 3 cilt frankofon okuyup sonrada "En Kahraman Rıdvan"la tanışacağım. :)

Alıntı yapılan: rumar80 - 07 Haziran, 2015, 22:57:05
   YKY'ndan Kafalarına bir kurşun. Üç ciltlik maceranın adım adım okunup yorumlanması kendi başlığında başladı.

"Kafalarına Bir Kurşun" Başlığının linki : http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,5698.15.html

Bu arada bu hafta içinde bir okuma daha başlatmayı düşünüyorum. Belki katılım biraz daha artar.

rumar80

Kafalarına bir kurşun bitti. Böylece 5 cilt Frankofon okunmuş oldu. Hedefe az kaldı. Yine de hedef sonrası da okuyup paylaşmaya devam.

pikofarad

Okumalar güzel gidiyor. Ama daha çok katılım olsa ortalık daha da şenlense. :)

Bu arada "Abdülcanbaz okumaları" yapsak diye birkaç gündür kafamda düşünüyorum. Çok özel bir karakter. Ben daha önce okumadım ancak forumumuzdan ve kendi araştırmalarımdan pek çok makale ve yazı okudum Abdülcanbaz ile ilgili. Şöyle 5 maceralık okumalar yapabiliriz. Nasıl olur? Bu okumayı açmayı aslında çok istiyorum.