Thor (2014)

Başlatan dean, 04 Ocak, 2015, 02:40:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Marvel, Now dönemi Thor hikayesi olan Thor: God of Thunder'dan sonra hiç beklenmedik bir hamle yaptı ve çok ciddi bir değişiklikle Thor'u bayan yaptı. Bu değişiklik ise Original Sin event'ından kaynaklanıyor. Oradaki gelişmeler sonucu bildiğimiz Thor, mjolnir'i kaldıramaz hale geliyor. İşte bu noktada da yeni serimiz başlıyor.

Thor: God of Thunder ile Jason Aaron çok iyi bir işe imza atmıştı. Bu seride de yazar olarak kendisini görüyoruz. O yüzden benim beklentim bu seriden yüksek. Hiçte kötü başlamadı. Bakalım nasıl devam edecek yeni Thor hikayesi. Gelişmeleri buradan aktaracağım.

Şu ana kadar serinin ilk üç sayısı çıkmış durumda.

dean

Yeni Thor'un kimliği belli oldu.

SPOILER

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

SON ŞANS

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

DR. JANE FOSTER

dean

Bu iki ciltlik dönemi dün tek oturuşta bitirdim. Zaten Annual 1 ile birlikte 9 sayı iki ciltte toplanmış. Bu maceranın ardından Secret Wars Thors geliyor. Onun ardından ise All-New, All-Different evreninde bu maceraların devamını okuyabiliyoruz.

Bu iki ciltteki maceralara gelirsek bildiğimiz erkek Thor'u en son Original Sin'de Mjolnir'i kaldırmaya layık değilken bırakmıştık. İlk sayıda Thor, Ay'ın yüzeyinde perişan bir halde Mjolnir'i kaldırmaya çalışırken okuyucu karşısına çıkıyor. O sırada Asgardia'ya Odin geri dönüyor. Hemen oğlunun yanına gidiyor. Atarlı Odin, oğlunu bir kenara itip Mjolnir'i kendi kaldırmayı deniyor. Lakin o da fayda etmiyor. O sırada Midgard'da ise Malekith ve Roxxon şirketi arasında tehlikeli bir ittifak kuruluyor. Thor, bunun durdurmak için acele ediyor, yorgun bir halde Midgard'a iniyor ve Malekith ile olan dövüşünde sol kolunu kaybediyor. Ay'ın yüzeyinde ise bir kadın Mjolnir'i kaldırıyor ve Thor'a dönüşüyor.

Aşağı yukarı ilk sayı böyle. Devamını ise okumanızı öneririm. Seri oldukça güzel. Yeni Thor karakteri oldukça başarılı. Sempatik ve takip etmesi çok keyifli bir karakter. Odinson adını, takma kolunu ve gençliğinde taşıdığı Jarnbjorn baltasını alan erkek Thor ise neredeyse eskisinden bile daha iyi bir karakterizasyona sahip. Ben bu seriyi tahminimden çok daha fazla beğendim. Umuyorum ki Thor, Dr. Jane Foster haliyle uzun süre kalır. Thor: Ragnarok filmi geliyor diye bu hikaye değiştirilmez. Son olarak üzerine basa basa bu seriyi okumanızı tavsiye ediyorum.

Thor: The Goddess of Thunder (#1-5)
Thor: Who Holds the Hammer? (#6-8)