All-New Captain America

Başlatan dean, 04 Ocak, 2015, 02:53:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Captain America çizgi romanlarında da çok büyük bir değişim oldu. Steve Rogers'ın süper asker serumu vucüdundan kalkınca kendisi dede kıvamına geçmişti. Böylece kalkan sahipsiz kalmıştı. İşte bu nokta da Falcon devreye giriyor ve yeni Captain America oluyor. Siyahi Captain America konsepti ilk duyurulduğunda tartışmayı da beraberinde getirmişti. Lakin şöyle bir durum var. Steve Rogers'ın olmadığı bir yerde Bucky, Winter Soldier olarak takılıyorsa o kalkanı taşımayı en fazla Sam Wilson hakkeder. Şahsen Falcon'un Captain America olduğu maceraları okumak için sabırsızlanıyorum diyebilirim.

Şu ana kadar 2 sayısı çıkan All-New Captain America'nın yazarlık koltuğunda Rick Remender oturuyor.

s.b

Bu arkadaş yıllar önce Alfa Yayınlarında okuduğumuz Falcon mu? Yoksa bu da bilmem kaçıncı kere geberip dirilenlerden biri mi?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

rumar80

Ilyas facebook'ta birinci cilt çıktı büyülü dükkanda satışta diye paylaşımda bulunmuş. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Herhalde Orjinal ciltten bahsediyor değil mi?

Sakızlı Ohannes Paşa

hennessy

Konusu nasıl bilen var mı alınır mı.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Bence orjinaller için tek bir başlık daha iyi olmaz mı? Okuyucu dostların kafası da karışmaz.

@Serhan

Marvel'in en gerekli değişimlerinden olmuş. Çok beğendim. Umarım Avengers 3 den sonraki yeni Marvel çağında sinemalarda görürüz.

emre ozdamarlar

Marvel 2003 senesinde "Truth:Red, White & Black" adli 7 sayilik bir mini seri yayinlamisti. Konusu ise super asker serumunun beyaz askerlerden önce siyah askerler uzerinde denenmesi uzerineydi. Konuya ilham olan da Tuskegee Sifilis Arastirmasi denen 1930'lu yillarda gecen bir deneymis. Sifilis hastaligina deva bulabilmek icin hukumet siyahlari denek olarak kullanmis.

dean

All-New, All-Different dönemi Captain America çizgi romanlarına geçmeden All-New Captain America'ya tekrar bir göz attım. Daha önce okumuştum ama buraya yazmamışım. Secret Wars'a çok az bir zaman kaldığı için büyük hikayeler anlatan bir cilt değil tabiki. Bu cildin en büyük özelliği elbette Captain America olarak Sam Wilson'ı tanımak. Bunuda başardığını söyleyebiliriz. Zaten onun dışında klasik Hydra üssü basmalı bir Captain America hikayesi. Kötü mü ? değil. İyi mi ? O da tam değil. Orta karar diyelim.

All-New Captain America 1-6