Amazing Spider-Man (2015)

Başlatan dean, 04 Ocak, 2015, 15:29:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Superior Spider-Man'den sonra All-New Marvel Now kapsamında Spider-Man, Peter Parker'ın geri dönüşü ile birlikte birinci sayıdan başladı. Yazar olarak yine Don Slott'u görüyoruz. Şu ana kadar 11 sayı yayınladı. Bi'de Learning To Crawl isimli beş sayılık bir macera var.

akif1

dean

Miles Morales'den sonra Peter Parker'da yüzünü gösterdi. Yeni serinin arkasında Dan Slott ve Giuseppe Camuncoli ikilisi olacak. Kapaktan anlaşıldığı kadarıyla çok farklı bir Spider-Man bizi bekliyor.

Berkdinho

Dan Slott yeni Amazing Spider-Man serisi hakkında MTV'ye açıklamalarda bulunmuş:
   - Parker Industries büyüyecekmiş. Peter, şirketinin New York, San Francisco, Londra ve Şangay bölümlerini yönetecek. Bu arada da daha global bir Spider-Man olacakmış ve daha önce hiç tecrübe etmediği yepyeni global tehlikelerle sınanacakmış.
   - Peter Parker, koruma olarak Spider-Man'i tutacakmış. Bir yerlerden tanıdık geldi mi ?  ;)
   - Teknoloji ağırlıklı yeni ve geliştirilmiş bir Spider-Man kostümü olacakmış. Yeni kostümü Alex Ross tasarlamış.
   - İlk sayının kapağında da görüldüğü üzere yeni bir Spider-Mobile olacakmış. Serinin editörü Nick Lowe, Peter'ın Spider-Mobile'ı ilk sayıda Şangay sokaklarında süreceğini söylemiş.
   - Peter yeni bir aşk üçgeninde, kendisi için rekabet eden kadınların arasında kalacakmış.
   - Slott, Marvel Evreni'nde Peter'a da Miles'a da yer olduğunu söylemiş. Miles Morales'te sorunları olan ve onları çözmeye çalışan klasik liseli Spider-Man'i, Peter Parker'da ise 1962'den beri okuduğumuz karakterin yepyeni seviyelere geldiğini göreceğimizi belirtmiş.

İlk önce Miles Morales'in serisi açıklandığında Peter Parker'ı çöpe atacaklarından korkmuştum. Neyse ki böyle bir şey olmadı. Yeni Marvel Evreni'ndeyse Amazing Spider-Man, Batman ve Iron Man karışımı olacak gibi duruyor. Dan Slott'un Peter Parker'a has yanları koruyarak onu Bruce Wayne ve Tony Stark kopyası olmadan anlatmasını diliyor ve sonbaharı beklemeye geçiyorum.

The Right Man When Things Go Wrong

Animvader

Ahmet Oktay

Nightrain

Spider Mobil nedir yahu? Bendis yapsa yadırgamayacaktım.  ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

İlk iki sayıyı beğendim. Yaratılan yeni Spider-Man bence başarılı. Yıllarca fakirlikten kırılan bir Peter Parker gördükten sonra zengin, şirket sahibi bir Peter Parker görmek bence güzel. Bu sefer çok daha teknolojik bir Spider-Man ve daha kendisine güvenen bir Peter Parker görüyoruz. Ben amcası adına yardım vakfı açmasıyla da paranın Pater'ı değiştirmediğini de görüyoruz. Peter, S.H.I.E.L.D.'i de teknolojik açıdan destekliyor. Nick Fury ve Mockingbird ile ilişkisinin dinamiği de başarılı.

Diğer önemli nokta ise Spider-Man'in biraz Iron Man havaları çizmesi. Mesela Peter Parker, Spider-Man'i koruması olarak lanse ediyor. İkisinin aynı anda görünmesi gerekirse de kostümü Hobie Brown giyiyor. Hakeza kostümünde teknolojinin imkanlarından faydalandığını belirtmek lazım. İlk sayıların önemli villain'ı ise The Zodiac isimli örgüt. Sürpriz karakterlerin gelişiyle de hareketlenen hikaye All-New, All-Different Marvel'ın başarılı hikayelerinden.

İdrava

Türkçe olarak yayınlanacak mı?

emirgoc

Marmara çizginin bu seriye yetismesine daha cok var ( yaklasik 8 cilt ) 2018 de yayinlanabilir belki belkide 2019'a sarkar.

dean

Dan Slott, Spider-Man macerasına bu dönemde 32 sayı ile devam etti. Bunlar ciltte toplandı. Yalız 7. cildin Legacy döneminden materyal içereceğini belirtmek lazım.

-The Amazing Spider-Man: Worldwide Volume 1 (#1-5)
-The Amazing Spider-Man: Worldwide Volume 2 (#6-11)
-The Amazing Spider-Man: Worldwide Volume 3 (#12-15)
-The Amazing Spider-Man: Worldwide Volume 4 (#16-19)
-The Amazing Spider-Man: Worldwide Volume 5 (#20-24)
-The Amazing Spider-Man: Worldwide Volume 6 (#25-28)
-The Amazing Spider-Man: Worldwide Volume 7 (#29-32, 789-791)