All-Star Superman

Başlatan lampard, 11 Ocak, 2015, 18:10:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lampard

All-Star Superman Grant Morrison tarafından 2005'te yazılmaya başlanan ve DC devamlılığı dışındaki Eisner ödüllü 12 sayılık bir hikâye. Ben de yeni okudum, ödüllü ve Morrison imzalı olması beni tavlamaya yetti ve hikâye oldukça tatmin ediciydi. Man of Steel'in tüm karakteristik özelliklerini çok güzel yansıtan ve Süperkahraman mitine ilgi duyanların okuması gereken bir hikâye.

Lex Luthor, sonunda Superman'i en büyük silahı olan güneşle tuzağa düşürür. Superman'in günleri artık sayılıdır ama insanlar için yapması gereken 12 tane görev daha vardır ve Lois Lane'e söylemesi gerekenler.

Superman, bir insanlı uzay aracını kurtarmak için güneşe çok yaklaştığı için 3 kat daha güçlü, hızlı ve akllıdır ancak hücreleri solar enerji aşırı dozuna uğramıştır ve dünyadaki işlerini bitirmesi gerekmektedir. Lois Lane'e çok özel bir doğum günü hediyesi verdikten sonra yolu zaman yolcusu Samson ve efsanevî Atlas ile kesişir. İki yoldaş Lois Lane için Superman'e meydan okur ve Zaman Yolcusu Samson Superman'e zamanı dolmadan bazıları "Cevaplanamaz Soruyu Cevaplamak", "Yaşam Yaratmak" olan 12 görevi tamamlayacağını söyler.

12 görev hikâyede açıkça belirtilmiyor ve çıkarımını yapmak zor. Morrison, bir ropörtajında mitolojik bir anlatımın peşinden gitmek için ve mitolojilerin aslında nasıl doğduğuna bir gönderme yapmak için bu yolu izlediğini söylüyor.

Ve tabii ki, macerası Superman'i Bizarro World'den Mars'a, Smallville'den Daily Planet'e sürüklerken Lex Luthor'un da kendi planları var.

hanac

Alıntı yapılan: lampard - 11 Ocak, 2015, 18:10:44
Superman'in günleri artık sayılıdır ama insanlar için yapması gereken 12 tane görev daha vardır

Biraz daha bilgi lütfen  :)

Nedir bu 12 görev ?

darkwood

Bu güzel paylaşımın üzerine, bir kaç sayfa görselde olsa iyi olurdu doğrusu.
Darkwood Sakinleri..

emre ozdamarlar

Bu serinin hem hikayesi hem de cizimleri harikadir.

Kitabin kapagindaki Superman pozu da cok özeldir. Super kahraman maceralarinin kapaklarinda karakterimiz hep guclu pozlar verir, bu cizimde ise Superman naif bir sekilde bulutlarin uzerinde oturmus, bizlere samimi bir sekilde bakmaktadir.

Ayrica ayni hikayenin 76 dk.lik bir animasyonu da cekilmistir.

lampard

Alıntı yapılan: darkwood - 11 Ocak, 2015, 23:23:45
Bu güzel paylaşımın üzerine, bir kaç sayfa görselde olsa iyi olurdu doğrusu.

Alıntı yapılan: hanac - 11 Ocak, 2015, 23:17:57
Biraz daha bilgi lütfen  :)

Nedir bu 12 görev ?

Biraz daha genişlettim yazı ve görselleri :)

galeme

Grant Morrison'ın Superman hayranlarına armağanı gibi. Superman'in cevaplanamaz soruyu cevapladığı ve de intihar etmekte olan kızı kurtardığı sahneler hala aklımda, çok güzeldi.