SWING ve HOZCOMICS

Başlatan darkwood, 11 Haziran, 2009, 14:00:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Özellikle bu güne kadar duymamis okumamis olan arkadaslar için HozComics Renkli swing serisinden bahsetmeden geçemiyecegim. Gerçekten çok begenerek aldigim, biriktirdigim ve okudugum bir seri oldu.
Fatih Okta'nin usta firçasindan çikan güzel renklendirmesi, Hozcomics'in çok kaliteli baski ve dizayni, kapaklari ve luks beyaz kagida güzel renkli baskisi ile gerçekten tüm çizgiroman severlerin kütüphanesinde olmasi gereken bir seri.
Bu seri toplam 5 cilt yayinlandi. Kitaplari görenler bilir gerçekten çok kaliteli baskisi ile çok maliyetli bir seri oldugu belli.
Her kitap 130 sayfa ve büyükboy olarak 23*16 cm. ebatlarinda tam arsivlik bir seri. Maceralara gelince,
1.cilt: Kaptan Swing / Ontario Kurtlari
2.Cilt: Gökgürültüsü koyu / Korsan
3.Cilt: Ihanet / Kahramanlar Karakolu
4.Cilt: Tuzak / Mister Blöf
5.Cilt: Kaptan Swing'in Hikayesi..

Darkwood Sakinleri..

mutarad

Bu maceralarin fatih okta'nin renklendirdigi haliyle italyada da yayinlandigi dogru mu? İnternette ben bir iz bulamadim
İnsan için, diğer insanlar yollarına serilmiş irili ufaklı taşlardır. Çoğunun farkına ancak çarptığımızda varırız. Taşları biriktiren koca bir bina diker ölene kadar... Taşları atan ise ölür kalır, taşları bitirene kadar...

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: mutarad - 20 Şubat, 2012, 19:57:12
Bu maceralarin fatih okta'nin renklendirdigi haliyle italyada da yayinlandigi dogru mu? İnternette ben bir iz bulamadim

Renklendirme Fatih abi tarafından yapılmış (şahane bir şekilde hemde), bildiğim kadarı ile italyanlarda aynen kullanmışlar.

aa

Bende ilk 2 cilt var. Baskı ve renklendirme gerçekten muhteşem.
Esse Gesse Hayranı...

mutarad

Hangi iki cilt? Türkiye'de yayınlanan mı? Yoksa italya'da yayınlanan mı?
İnsan için, diğer insanlar yollarına serilmiş irili ufaklı taşlardır. Çoğunun farkına ancak çarptığımızda varırız. Taşları biriktiren koca bir bina diker ölene kadar... Taşları atan ise ölür kalır, taşları bitirene kadar...

Tarkan Kurt

Bildiğim kadarıyla Fatih Okta'nın renklendirdiği ilk 4 kitap,  diğer kitap (Kaptan Swing'in Hikayesi) ise zaten İtalya'da renkli yayınlanmış olan sayının Türkiye'de yayınlanmasından ibaret.

DAMPYR

Özellikle bu güne kadar duymamis okumamis olan arkadaslar için HozComics Renkli swing serisinden bahsetmeden geçemiyecegim. Gerçekten çok begenerek aldigim, biriktirdigim ve okudugum bir seri oldu.
Fatih Okta'nin usta firçasindan çikan güzel renklendirmesi, Hozcomics'in çok kaliteli baski ve dizayni, kapaklari ve luks beyaz kagida güzel renkli baskisi ile gerçekten tüm çizgiroman severlerin kütüphanesinde olmasi gereken bir seri.
Bu seri toplam 5 cilt yayinlandi. Kitaplari görenler bilir gerçekten çok kaliteli baskisi ile çok maliyetli bir seri oldugu belli.
Her kitap 130 sayfa ve büyükboy olarak 23*16 cm. ebatlarinda tam arsivlik bir seri. Maceralara gelince,
1.cilt: Kaptan Swing / Ontario Kurtlari
2.Cilt: Gökgürültüsü koyu / Korsan
3.Cilt: Ihanet / Kahramanlar Karakolu
4.Cilt: Tuzak / Mister Blöf
5.Cilt: Kaptan Swing'in Hikayesi..

Fatih Bey en iyi hikayeleri seçmiş renklendirme için... :D ;) :)

BAHADIR

Kaptan Swing'in Hikayesi Fatih bey'in değil bonelli'nin 50. sayısına özel kendi renklendirmesiydi galiba...Zaten o seri içinde değil özel bir albüm olarak çıkmıştı diye hatırlıyorum...