Amazon.com

Başlatan Utku Gürsoy, 12 Ocak, 2015, 22:44:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Utku Gürsoy

Şu ürünü alsam                                                                                                                                                                                                                  http://www.amazon.com/Book-Comics-Condition-various-districbutors/dp/B002095J4G/ref=sr_1_2?s=books&ie=UTF8&qid=1421095325&sr=1-2&keywords=comics
kargo parası fasikül başımı olur yoksa ağırlığa göre mi?

berkuralcan

Ürünün satıcısı sayfanın sağ tarafında kargolama ücretini 3.99 dolar olarak belirtmiş, yalnız Türkiye'den sipariş veriyorsan buraya göndermiyorlar ürünü, sadece Amerika içine gönderi yapıyorlar.

lampard

Sepetine ekleyip devam etiğiniz zaman ödeme yapmadan önce kargo ücreti hesaplanıyor ama bu ürün Türkiye'ye gönderilmiyormuş.

doktor1881

Ürünleri niye Türkiye'ye göndermiyorlar hepimiz biliyoruz.Bizim açgözlülüğümüzü adamlar öğrendi.Gelen ürün bozuk deyip 2. kez temin etmek, parayı iade almak gibi hınzırlıkları adamlar düşünemediler Biz bulduk zekiyiz ya...Bu arada verdiğiniz linkdeki kitaplarda sudan ucuz Mrtekin sende incele bana hak vereceksin

Animvader

Ebay'da da bunun gibi lotlar oluyor ama lot olunca genelde kargo fiyatı da baya artıyor.Bunun yerine benim de alımlarımı yaptığım mycomicshop.com'u öneririm 1$'a fasiküller bulabiliyorsunuz ve kargo fiyatı da yaklaşık 20$ falan oluyor.Kargo+fiyat bu lotlara göre daha ucuza geliyor.

Ralph

Arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum umarım sıkıntı değildir.

Ayıptır söylemesi geçenlerde PS4 aldım. Türkiye'de oyun fiyatları malum... Amazon'a bir bakayım dedim ve oyun fiyatlarının neredeyse yarı yarıya olduğunu gördüm.

Sorularım şunlar:

1-) Free Shipping(Ücretsiz kargo) Türkiye için geçerli mi? Free shipping etiketli ürünleri alırsam kargodan kurtuluyor muyum? Kurtulamıyorsam kargo aşağı yukarı ne kadar oluyor?
2-) Gümrük vergisi sınırı 75€ olarak gözüküyor. Anladığım kadarıyla 75€ altı ürünlerden gümrük vergisi talep edilmiyor. Bu doğru mu?
3-) Kredi kartıyla alışveriş yapacağım. Banka yurtdışı alışerişleri veya döviz alışverişleri için ek ücret talep ediyor mu?  Yani 25€'ya aldığım ürüne "şu hizmeti" "bu hizmeti" "o farkı" gibi ücretler eklerler mi?

Cevaplayan arkadaşlara teşekkürler. :) Bu cahili aydınlatalım :)

Animvader

1-)Hayır, geçerli değil.Shipping ücreti ödeme esnasında yazıyor.

2-)Doğru.

3-)Ek ücret yoktur.Ama bankadan bankaya doviz kuru farklı olabilir.En son ödeme yaparken de amazon kuru normale göre pahalıdır.Dolar seçebilirsin.Kendi bankana göre hesabına doviz veya banka kurundan Tl olarak yansıtılabilir.Bu konuları bankana sorarsan daha iyi olur.

Kitaplar için kargo fiyatları amazon.co.uk'de daha uygun oluyor genelde, oyunlarda nasıldır bilmiyorum.USA ve UK sitelerindeki shipping dahil son fiyatı karşılaştırıp almanı tavsiye ederim.

Ralph

Alıntı yapılan: Animvader - 12 Aralık, 2015, 20:10:08
1-)Hayır, geçerli değil.Shipping ücreti ödeme esnasında yazıyor.

2-)Doğru.

3-)Ek ücret yoktur.Ama bankadan bankaya doviz kuru farklı olabilir.En son ödeme yaparken de amazon kuru normale göre pahalıdır.Dolar seçebilirsin.Kendi bankana göre hesabına doviz veya banka kurundan Tl olarak yansıtılabilir.Bu konuları bankana sorarsan daha iyi olur.

Kitaplar için kargo fiyatları amazon.co.uk'de daha uygun oluyor genelde, oyunlarda nasıldır bilmiyorum.USA ve UK sitelerindeki shipping dahil son fiyatı karşılaştırıp almanı tavsiye ederim.

40 Euro'luk ürüne Son fiyat olarak 143 tl biçti, para birimini Türk Lirasına çevirebiliyorsunuz. 50 tl kar. Kargo ücretini 16 tl olarak belirledi. Her türlü buradan daha ucuz. Kampanya falan da kovalarsam ucuza oyun düşürürüm. Yardımın için çok teşekkürler. Yurtdışı alışveriş tecrübem yok ondan biraz temkinli yaklaşıyorum yoksa kargo ücreti dahil olsa dahi her türlü ucuza geliyor.

Animvader

Alıntı yapılan: Ralph - 12 Aralık, 2015, 20:27:20
40 Euro'luk ürüne Son fiyat olarak 143 tl biçti, para birimini Türk Lirasına çevirebiliyorsunuz. 50 tl kar. Kargo ücretini 16 tl olarak belirledi. Her türlü buradan daha ucuz. Kampanya falan da kovalarsam ucuza oyun düşürürüm. Yardımın için çok teşekkürler. Yurtdışı alışveriş tecrübem yok ondan biraz temkinli yaklaşıyorum yoksa kargo ücreti dahil olsa dahi her türlü ucuza geliyor.

Amazonun kuru her zaman daha pahalıdır.Eğer mümkünse amazonun sitesinden TL'ye çevirerek alma.

Ralph

Alıntı yapılan: Animvader - 12 Aralık, 2015, 20:38:22
Amazonun kuru her zaman daha pahalıdır.Eğer mümkünse amazonun sitesinden TL'ye çevirerek alma.

3-4 tl falan fark ediyor galiba. Benim bankanın euro kuru 3.1 imiş. Hesapladığımda 4 tl gibi bir fark yaptı

memospinoz

Amazon.de sitesi Türkçe olarak hizmet vermeye başlamış. Daha tam olarak oturmamış bir hizmet ama zamanla daha iyi olacaktır herhalde.

Alıntı Yapİlk aşamada, milyonlarca ürüne ve Amazon.de web sitesinin "Hesabım" gibi kullanışlı bölümlerine Türkçe erişim mümkün olacak. Bu hizmet kapsamında, kullanıcılar siteyi Türkçe olarak gezinme kolaylığının yanı sıra müşteri hizmetlerinden Türkçe olarak e-posta ve telefon desteği alabilecek. Ayrıca sipariş verme ve kargo bilgileri de Türkçe olacak. Zamanla Türkçeleştirmiş yeni sayfa ve özellikler de eklenecek.

Amazon.de Ülke Müdürü Ralf Kleber görüşlerini şu şekilde paylaştı: "Müşterilerimize Türkçe alışveriş imkanı ve 49 avro ve üzerindeki alışverişlerinde ücretsiz kargo hizmeti sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sayede, müşterilerimizin her hangi bir engelle karşılaşmadan Avrupa'da hizmet veren bir websitemizden istedikleri ürünü almalarına yardımcı olma vizyonumuza bir adım daha yaklaşmış bulunuyoruz".

Amazon.de müşterileri, 25'ten fazla kategorideki ürüne Amazon'un güvenilir ve hızlı lojistik ağıyla sunduğu teslimat hizmetiyle ulaşabilecek. Amazon.de'nin Türkçe dil seçeneğine masaüstü ve mobil tarayıcılardan erişilebilecek ve Türkçe dil seçeneği daha sonraki ziyaretler için müşterilerin profiline kaydedilecek.

İlk aşamada Türkçe erişime açık ana özellikler şunlar:

-Amazon.de'yi Türkçe kullanma
-Sayıları sürekli artan milyonlarca ürüne ait isim ve başlıklar
-Türkçe e-posta ve telefon desteği sunan müşteri hizmetleri
-En çok ziyaret edilen destek sayfaları
-"Hesabım" bölümü ile sipariş ve kargo bilgileri

Müşterilerin, Amazon.de'yi Türkçe kullanmak için sitenin üst kısmında yer alan gezinti çubuğundaki dünya simgesine tıklayarak "Türkçe - TR" bağlantısına tıklamaları yeterli.

Nightrain

Gümrük sınırı 75 Euro'dan, 30 Euro'ya çekilmiş. Şuan bildiğim tüm küfürleri ediyorum. Lanet olsun ya, bu ülkede ne tutsan elinde kalıyor!
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nikopol

Alıntı yapılan: Nightrain - 22 Aralık, 2016, 16:15:27
Gümrük sınırı 75 Euro'dan, 30 Euro'ya çekilmiş. Şuan bildiğim tüm küfürleri ediyorum. Lanet olsun ya, bu ülkede ne tutsan elinde kalıyor!

Gumruk siniri nedir? Belli bir meblagin uzerine cikinca vergi mi aliniyor?

nicholaihel

Alıntı yapılan: Nightrain - 22 Aralık, 2016, 16:15:27

Gerçekten mi?  :(

Bunun amazon.de'nin 29 eur üzeri ücretsiz kargo ile gönderim yapması ile hiç alakası yoktur muhtemelen! .de'nin böyle gönderi yapması iyi olacağına kötü olmuş bu düzenleme doğru ise. .com alışverişlerimizde sıkıntı olacak...

Nightrain

Alıntı yapılan: nikopol - 22 Aralık, 2016, 17:56:59
Gumruk siniri nedir? Belli bir meblagin uzerine cikinca vergi mi aliniyor?

Evet. 75 euro dan sonra ürünün fiyatına göre Amazon.de gümrük ücreti aliyordu. Ürün elinize gectikten 1 ay sonra da aldığı bedeli -şansınız varsa- iade ediyordu. Şimdi 30 euro dan sonra alacaklar.

2011 de 150 euro dan 75 euro'ya dusurmuslerdi. Amazon.de'nin kargoyu ucretsiz yapması büyük şanstı. Tabi güzel devletimiz buna da comak sokmayı ihmal etmedi.

@nicholaihel

http://m.haberturk.com/yerel-haberler/haber/10449236-yurt-disindan-vergisiz-siparislere-30-avro-siniri
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"