Cowboy Bebop

Başlatan Ahmet Oktay, 13 Ocak, 2015, 12:06:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

"Kovboy Bebop, (カウボーイビバップ Kaubōi Bibappu?), Sunrise tarafından yapılmış bir anime serisidir. Yönetmenliğini Şiniçiro Watanabe yaptı ve Keiko Nobumoto senaryosunu yazdı. 26 bölümden oluşmaktadır ve bir de uzun-metrajlı bir filmi vardır. 2071 yılında, uzay gemileri Bebop'ta seyahat eden bir grup paralı avcının maceralarını anlatır.

Kovboy Bebop hem Japonya'da hem de dünya çapında başta Birleşik Devletler olmak üzere ticari bir başarı elde etmiştir. Ticari başarısının ardından Sony Pictures, Kovboy Bebop'ın filmi Tengoku no Tobira'yı çıkardı ve dünyada çapında yayınladı, sonradan DVDsi de piyasaya sürüldü. İki Kovboy Bebop manga serisi ve biri PS ve diğeri de PS2 için olmak üzere iki oyun, animesinden uyarlandı.

Kovboy Bebop, Amerikan müziğinden özellikle de 1940ların, 1950lerin ve 1960ların jazz müziğinden ve 1950lerin, 1960ların ve 1970lerin ilk rock döneminden önemli derecede etkilenmiştir. Aksiyon sahnelerinin çoğunda -uzay savaşlarından yakın dövüşe- müzik kullanılmıştır. Bölüm isimleri, albüm veya şarkı isimlerinden (Sympathy for the Devil gibi) veya müzik türlerinden (Mushroom Samba) alınmıştır; bu özellikleri de serisinin müzikal temasına işaret etmektedir."

imdb : http://www.imdb.com/title/tt0213338/

Ben 6 bölüm izledim şimdiye kadar, harika bir anime, şiddetle tavsiye ediyorum. Bundan önce izlediğim Afro Samuray'dan çok daha iyi bence.

kalidor

Zamanında Cowboy Be-Bop'un birkaç bölümünü izlemiştim. Konusuna dair hiçbir şey hatırlamıyorum ama Japonların İstanbul'da çektikleri fotoğrafların sadece albümlerde kalmadığını görmüştüm  :D

Crom! Ölüleri Say...

emre ozdamarlar

Gelmis gecmis en iyi anime serilerinden biridir. Izlemeyen varsa hic dusunmeden hemen baslasin. Pisman olmazsiniz.

Harun Ça

Müzikleri olsun, hikaye olsun kült olmuş bir anime bende tavsiye ederim.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: kalidor - 13 Ocak, 2015, 13:18:47
Zamanında Cowboy Be-Bop'un birkaç bölümünü izlemiştim. Konusuna dair hiçbir şey hatırlamıyorum ama Japonların İstanbul'da çektikleri fotoğrafların sadece albümlerde kalmadığını görmüştüm  :D

Henüz bu bölüme gelmedim, ama konusu olsun, karakterleri olsun, müzikleri olsun herşeyiyle 10 numara bir anime. Hani öyle birşey ki 26 bölüm sonunda biteceğini bildiğim için yavaş yavaş izleyeyim hemen bitmesin diyorum ama bir yandan da bir sonraki bölüm için sabırsızlanıyorum. Bu bölümü de merak ettim, kısa zamanda gelirim herhalde bu bölüme. Daha bi dikkatli izlerim bu bölümü ;D

emre ozdamarlar

Bu bittikten sonra Samurai Shamploo adli diziyi de öneririm. Ayni studyodan, ayni kalitede bir is. O da 26 bölum.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 13 Ocak, 2015, 17:04:40
Bu bittikten sonra Samurai Shamploo adli diziyi de öneririm. Ayni studyodan, ayni kalitede bir is. O da 26 bölum.

Tamamdır abi muhakkak bakacağım.

Harun Ça

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 13 Ocak, 2015, 17:04:40

Benim gibi hiphop kültürü ve öğelerine ilgin varsa Samurai Champloo ayrı bi güzel gelecektir, hiç ilgin yoksa bile Mugen karakterine hayran olacağına eminim. Jin ile Mugen'in dövüş sahneleri şahanedir. Forumda ayrı bir başlığıda olacaktı sanırım orayada bakabilirsin.

V

Alıntı yapılan: Mic-Har - 13 Ocak, 2015, 22:33:26
. Forumda ayrı bir başlığıda olacaktı sanırım orayada bakabilirsin.

Ben biraz bahsetmiştim..

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1182.0.html
"İstemem,eksik olsun.."

Ahmet Oktay

İlk 10 bölüm bitti, dizi genelde komedi unsurlarını daha çok barındırsa da bazı bölümlerde dramın dibine vuruyor. Yani bu diziden her tadı alırsınız.
Bu arada Kalidor'un resmini attığı sahneler 8. bölümde merak edenler varsa. İzlediğim sitede 4 bölüm daha var, gerisini henüz yüklemediler. Yetiştiğimde kalan bölümlerin yüklenmesini bekleyeceğim mecbur.

Ahmet Oktay

11. bölümü izledim, ne desem bilemiyorum. Böyle bir senaryo, böyle fikirler ancak Japonlardan çıkar zaten.

Ahmet Oktay

Sitedeki yayına yetiştim, 15. bölümü bekliyorum. Ama beklemek bayağı bir zor :D

kadri kerem

Kaç zamandır izleyeceğim, erteleyip duruyorum. Ben de izlemeye başlayayım artık. ;)

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: kadri kerem - 20 Ocak, 2015, 21:19:20
Kaç zamandır izleyeceğim, erteleyip duruyorum. Ben de izlemeye başlayayım artık. ;)

İzleyin, benim takip ettiğim sitede seslendirmeler ingilizce o yüzden oradan takip ediyorum ben. Japonca seslendirmesi pek sarmadı beni ;D

kadri kerem

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 20 Ocak, 2015, 21:41:36
İzleyin, benim takip ettiğim sitede seslendirmeler ingilizce o yüzden oradan takip ediyorum ben. Japonca seslendirmesi pek sarmadı beni ;D

Yok ben orijinal dilinde Türkçe altyazılı olarak izlerim. Animeleri hep orijinal dilinde izliyorum. Yakında Japonca'yı sökeceğime inanmaktayım.  ;)